Srebrna figurka Geralta z Rivii
Źródło: youtube.com/Minf of Gdansk/kadr z filmu

Figurka Wiedźmina Geralta za astronomiczne 17999 zł. Przygotuje ją Mennica Gdańska

Gabriela SicińskaGabriela Sicińska
24 Lutego 2021

Nietypową figurkę dla fanów Geralta z Rivii przygotowuje właśnie Mennica Gdańska. Sylwetka naszego ulubionego wiedźmina będzie w całości wykonana ze srebra. Figurek będzie tylko kilkaset, co uczyni srebrnego Geralta prawdziwym białym krukiem wśród kolekcjonerów.

  • Mennica Gdańska przygotowuje monetę-figurkę Geralta z Rivii
  • Wiedźmin będzie wykonany w całości ze srebra
  • Figurka zostanie stworzona w dwóch wariantach, z których droższy kosztuje 17999 złotych

Jeszcze kilka lat temu wiedźmin Geralt z Rivii był postacią znaną głównie fanom polskiej fantastyki. Od tamtego momentu przeszedł długą drogę do swojej obecnej świetności, a to głównie za sprawą fenomenalnej serii gier Wiedźmin CD Projekt RED, której trzecia odsłona została okrzyknięta grą RPG wszechczasów na całym świecie.

Moneta-figurka Geralta z Rivii

Od 2015 roku, czyli od premiery Wiedźmina 3, Geralt jest postacią rozpoznawaną w większości krajów na świecie. Zwłaszcza że genialne gry Polaków popchnęły Netflixa do stworzenia serialu o naszym narodowym łowcy potworów. Fakt, że główną rolę zagrał światowej sławy aktor Henry Cavill, jeszcze bardziej nagłośniła produkcję i dziś charakterystyczny wers piosenki „Grosza daj wiedźminowi” rozbrzmiewa regularnie na całym świecie.

Mennica Gdańska zaś przygotowuje kolejną ciekawostkę, która z pewnością stanie się przedmiotem pożądania wielu fanów Geralta z Rivii. Przedmiot będzie też pionierem w swojej kategorii, gdyż będzie to pierwsza moneta-figurka wykonana ze srebra oraz pierwsza srebrna figurka Geralta na świecie.

Kilogramowy Geralt ze srebra

Figurka zostanie wykonana w dwóch wariantach. Pierwsza z nich będzie wersją mini o wadze 155,5 g, która zostanie wykonana w nakładzie tysiąca sztuk. Jej koszt to 2999 złotych. Jest to niemało, ale jeśli zastanowimy się, ile zwykle kosztują kolczyki czy naszyjnik ze srebra, cena monety-figurki przestaje tak zadziwiać.

Fragmenty skrzydła rozpadały się na oczach pasażerów. Boeing ma poważne problemy ze swoim samolotemFragmenty skrzydła rozpadały się na oczach pasażerów. Boeing ma poważne problemy ze swoim samolotemCzytaj dalej

Znacznie okazalszych rozmiarów będzie druga wersja figurki, której waga wyniesie okrągły 1000 gramów. Jej wymiary to 152,7 mm wysokości, 95 mm długości i 85 mm szerokości. Tych figurek kolekcjonerskich powstanie jedynie 100, więc ci, którzy zdecydują się na zakup jednego z egzemplarzy, będą musieli się spieszyć, gdyż na kilogramowego Geralta ze srebra z pewnością zwrócą się oczy kolekcjonerów z całego świata.

Cena figurki w wariancie pełnoprawnym to koszt 17999 złotych. Za takie pieniądze można by kupić całkiem przyzwoity samochód. Są jednak tacy, którzy machną ręką na używaną Toyotę Avensis i z radością wydadzą swoje oszczędności na Geralta zrobionego ze srebra.

źródło: Mennica Gdańska

Artykuły polecane przez redakcję Techgame:

Następny artykuł