Bill Gates
Źródło: youtube.com/Bill Gates/ https://youtu.be/2bXn2F58OsM

Inwestycja w bitcoiny tylko dla bogaczy? Bill Gates ostrzega przed ryzykiem

Kuba WielochKuba Wieloch
28 Lutego 2021

O tym, że Bill Gates nie podziela wielu pasji i poglądów Elona Muska wiedzieliśmy już od dawna. Tym razem multimiliarder postanowił skomentować promowane przez założyciela SpaceX inwestowanie w kryptowaluty

  • Elon Musk jednym Tweetem zmienił drastycznie kurs akcji bitocina
  • Bill Gates ostrzega przed złymi inwestycjami
  • Efekty inwestycji Muska


Kryptowaluty stały się jednym z najgorętszych tematów roku 2021. W momencie gdy świat dopadł globalny kryzys finansowy wywołany pandemiczną stagnacją inwestowanie na giełdzie stało się dla wielu nową metodą zarobkową.

Potężny Tweet Muska


Najgłośniej rzecz jasna zrobiło się o bitcoinie, głównie za sprawą Elona Muska. Multimiliarder w swoim stylu zachęcił do inwestowania w kryptowalutę na giełdzie za pośrednictwem swojego Twittera. Na odzew ludzi nie trzeba było czekać długo.


Po pamiętnym poście wartość bitcoina wystrzeliła w kosmos, by w kolejnych dniach nurkować w dół. Ot, normalny cykl giełdowy. Problem tkwi w tym, że o ile Muska tego typu strata finansowa (1.5 miliarda dolarów) szczególnie nie zaboli, to tych mniej zamożnych zaboleć już zdecydowanie może.


Wszak wartość powstałej w roku 2009 kryptowaluty najpierw wzrosła z 40000 $ do 57000 $, by następnie zaliczyć szybko spadek do poziomu 46000 $.

Oszust próbował wyłudzić pieniądze na portalu aukcyjnym. Niestety pechowo wybrał swoją ofiaręOszust próbował wyłudzić pieniądze na portalu aukcyjnym. Niestety pechowo wybrał swoją ofiaręCzytaj dalej

Bill Gates studzi emocje


I tu na białym koniu wjeżdża Bill Gates, który niedawno na ten temat udzielił wywiadu w dzienniku Bloomberg.


O ile nie jesteś jednym z najbogatszych ludzi świata, nie powinieneś inwestować w Bitcoiny. - fragment wypowiedzi Billa Gatesa


Twórca Microsoftu, który od lat jest zaangażowany w rozwijanie startupów oraz szeroko pojętą działalność charytatywną, zauważa że zwykli obywatele, którzy zainwestują w kryptowaluty mogą stracić w ten sposób życiowe oszczędności.


Nie ulega również wątpliwości, że “farmy” bitcoinów zużywają gigantyczną ilość energii elektrycznej przyczyniając się skutecznie do rosnącego globalnego ocieplenia (z którym to Gates stara się walczyć).


Elon ma tony pieniędzy i jest bardzo wyrafinowany, więc nie boję się o jego kurs bitcoinów, który może losowo spadać i wzrastać. [...] Boję się jednak, że tego typu inwestowanie robi się atrakcyjne dla ludzi, którzy nie mają tak dużo pieniędzy do straty. Generalnie uważam, że jeśli masz mniej pieniędzy niż Elon, powinieneś uważać i zastanowić się przed ryzykowną inwestycją - dodaje twórca Microsoftu

W co warto inwestować?


Miliarder nie uważa jednak, że inwestowanie jest “złe”. Zachęca szczególnie do wspomagania mniejszych biznesów oraz użytecznych startupów, które mogą przyczynić się do szeroko pojętego rozwoju ludzkości.


Przypomnijmy, że dzięki jednemu Tweetowi Elon Musk zarobił na bitcoinie więcej niż wynosił zysk sprzedaży Tesli w ostatnim roku. Problem tkwi w tym, że ten trend nie utrzymał się długo, a w rezultacie zarówno akcje Tesli jak i bitcoina zaczął drastycznie spadać. Dla wielu ludzi tego typu scenariusz oznaczałby bankructwo, dla Muska zaś kolejny dzień twitterowej zabawy.

Źródło: Bloomberg.com

Artykuły polecane przez redakcję Techgame:

Następny artykuł