Techgame.pl
Bill Gates

youtube.com/Bill Gates/ https://youtu.be/2bXn2F58OsM

Inwestycja w bitcoiny tylko dla bogaczy? Bill Gates ostrzega przed ryzykiem

28 Lutego 2021

Autor tekstu:

Kuba Wieloch

Udostępnij:

O tym, że Bill Gates nie podziela wielu pasji i poglądów Elona Muska wiedzieliśmy już od dawna. Tym razem multimiliarder postanowił skomentować promowane przez założyciela SpaceX inwestowanie w kryptowaluty

  • Elon Musk jednym Tweetem zmienił drastycznie kurs akcji bitocina

  • Bill Gates ostrzega przed złymi inwestycjami

  • Efekty inwestycji Muska

Kryptowaluty stały się jednym z najgorętszych tematów roku 2021. W momencie gdy świat dopadł globalny kryzys finansowy wywołany pandemiczną stagnacją inwestowanie na giełdzie stało się dla wielu nową metodą zarobkową.

Potężny Tweet Muska

Najgłośniej rzecz jasna zrobiło się o bitcoinie, głównie za sprawą Elona Muska. Multimiliarder w swoim stylu zachęcił do inwestowania w kryptowalutę na giełdzie za pośrednictwem swojego Twittera. Na odzew ludzi nie trzeba było czekać długo.

Po pamiętnym poście wartość bitcoina wystrzeliła w kosmos, by w kolejnych dniach nurkować w dół. Ot, normalny cykl giełdowy. Problem tkwi w tym, że o ile Muska tego typu strata finansowa (1.5 miliarda dolarów) szczególnie nie zaboli, to tych mniej zamożnych zaboleć już zdecydowanie może.

Wszak wartość powstałej w roku 2009 kryptowaluty najpierw wzrosła z 40000 $ do 57000 $, by następnie zaliczyć szybko spadek do poziomu 46000 $.

Bill Gates studzi emocje

I tu na białym koniu wjeżdża Bill Gates, który niedawno na ten temat udzielił wywiadu w dzienniku Bloomberg. 

O ile nie jesteś jednym z najbogatszych ludzi świata, nie powinieneś inwestować w Bitcoiny. - fragment wypowiedzi Billa Gatesa

Twórca Microsoftu, który od lat jest zaangażowany w rozwijanie startupów oraz szeroko pojętą działalność charytatywną, zauważa że zwykli obywatele, którzy zainwestują w kryptowaluty mogą stracić w ten sposób życiowe oszczędności.

Nie ulega również wątpliwości, że “farmy” bitcoinów zużywają gigantyczną ilość energii elektrycznej przyczyniając się skutecznie do rosnącego globalnego ocieplenia (z którym to Gates stara się walczyć).

Elon ma tony pieniędzy i jest bardzo wyrafinowany, więc nie boję się o jego kurs bitcoinów, który może losowo spadać i wzrastać. [...] Boję się jednak, że tego typu inwestowanie robi się atrakcyjne dla ludzi, którzy nie mają tak dużo pieniędzy do straty. Generalnie uważam, że jeśli masz mniej pieniędzy niż Elon, powinieneś uważać i zastanowić się przed ryzykowną inwestycją - dodaje twórca Microsoftu

W co warto inwestować?

Miliarder nie uważa jednak, że inwestowanie jest “złe”. Zachęca szczególnie do wspomagania mniejszych biznesów oraz użytecznych startupów, które mogą przyczynić się do szeroko pojętego rozwoju ludzkości.

Przypomnijmy, że dzięki jednemu Tweetowi Elon Musk zarobił na bitcoinie więcej niż wynosił zysk sprzedaży Tesli w ostatnim roku. Problem tkwi w tym, że ten trend nie utrzymał się długo, a w rezultacie zarówno akcje Tesli jak i bitcoina zaczął drastycznie spadać. Dla wielu ludzi tego typu scenariusz oznaczałby bankructwo, dla Muska zaś kolejny dzień twitterowej zabawy.

Źródło: Bloomberg.com

Artykuły polecane przez redakcję Techgame: 

Kuba WielochAutor

Wydawca pełniący obowiązki redaktora naczelnego portalu Techgame. Absolwent socjologii na Uniwersytycie Warszawskim, wcześniej pisał dla portalu Esportmania. Zagorzały fan e-sportu, gier strategicznych i sprzętu komputerowego.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@techgame.pl

Podobne artykuły

Najprzydatniejsze skróty klawiszowe

Technologie

Najprzydatniejsze skróty klawiszowe w systemie Windows 10

Czytaj więcej >
Jak przywrócić system Windows 10 do stanu początkowego?

Technologie

Jak przywrócić system Windows 10 do stanu początkowego?

Czytaj więcej >
Rakieta Długi Marsz 5B

Technologie

Chińska rakieta poza kontrolą. Wrak za kilkanaście dni spadnie na Ziemię

Czytaj więcej >
Astronauci na ISS

Technologie

Załoga misji Crew-1 powróciła na Ziemię. Wielki sukces SpaceX i NASA

Czytaj więcej >
London City Airport

Technologie

London City Airport wprowadza rewolucyjną technologię. Pierwsze duże lotnisko z cyfrową wieżą kontroli

Czytaj więcej >
Smartfon Cat S42 H+

Technologie

Idealne w czasie pandemii. Antybakteryjne smartfony już w sklepach

Czytaj więcej >