Fall Guys
Źródło: igdb.com / materiały prasowe

Wielka wyprzedaż w PlayStation Store. Ponad 900 przecenionych tytułów na PS4 i PS5

Kuba WielochKuba Wieloch
24 Lutego 2021

Sony przygotowało ciekawą ofertę dla fanów gier Indie. Na posiadaczy PlayStation 4 i PlayStation 5 czekają zniżki nawet do 75%

  • Wielka wyprzedaż w PlayStation Store
  • Ponad 900 gier Indie na przecenach
  • Promocja potrwa do 11 marca

Nie da się ukryć, że rozwój rynku gier indie rozwija się w zatrważającym tempie. Nikt już nie patrzy na mniejsze produkcje z góry, a coraz częściej większe studia inspirują się niszowymi tytułami.

Wielki rozkwit gier indie


Twórcy indyków mogą pozwolić sobie na tworzenie gier z pasją i nie ograniczać działań swojej kreatywności. Nie są również zależni od udziałowców, wymagających konkretnych wyników sprzedaży, czy dodania określonej zawartości do gry. Właśnie w taki sposób powstały takie wielokrotnie nagradzane cuda jak Disco Elisium czy Hades. W ostatnich latach wydano wiele doskonałych tytułów, pochodzą one z najróżniejszych części świata, również z Polski.


Zresztą na wyprzedaży w sklepie PlayStation znajdziemy kilka rodzimych produkcji, a wśród nich bardzo ciekawego rougelike’a studia 11 bits, czyli Frostpunk oraz Lords of The Fallen, soulslike’a wydanego przez CI Games. Co prawda obie gry mają już swoje lata, lecz próbę czasu przechodzą bardzo dobrze i nadal zapewniają wiele godzin wyśmienitej rozrywki.

Dla każdego coś ciekawego


Wśród przecenionych tytułów znajdziemy również wiele zagranicznych perełek, które weszły już na stałe do kanonu doskonale zaprojektowanych produkcji. Mamy tu chociażby The Wolf Among Us (przygodówkę wyprodukowaną i wydaną przez Telltale Games), hitowe Fall Guys: Ultimate Knockout (czyli jedną z najważniejszych produkcji minionego roku), czy grę, której nikomu chyba już nie trzeba przedstawiać, czyli Cupheada.

Figurka Wiedźmina Geralta za astronomiczne 17999 zł. Przygotuje ją Mennica GdańskaFigurka Wiedźmina Geralta za astronomiczne 17999 zł. Przygotuje ją Mennica GdańskaCzytaj dalej


W ofercie PS Store znajdą się również produkcję dla urodzonych odkrywców i żądnych przygód wolnych dusz. Taką grą jest Journey, wydana w 2012 roku przez studio Thatgamecompany, w której zwiedzimy przepiękną pustynną krainę i prawdopodobnie udamy się w podróż życia.

W co jeszcze warto zagrać?


Opisanie wszystkich przecenionych gier z zestawienia PS Store byłoby dość ciężkie, bo jest ich ponad 900, aczkolwiek warto dorzucić jeszcze kilka tytułów, które z pewnością warto sprawdzić. Są to:

  • Slay The Spire
  • Overcooked! 2
  • SUPERHOT
  • Undertale
  • Hollow Knight: Voidheart Edition
  • Gris

Muszę tu jeszcze nadmienić, że kolejność tytułów jest przypadkowa, a zestawienie jest czysto subiektywne.


Promocja w PlayStation Store potrwa do 11 marca, także macie jeszcze sporo czasu na zakupy indyków. Pamiętajcie, że kupując je, wspieracie małe niezależne studia i przyczyniacie się do rozwoju całego rynku gamingowego.

Artykuły polecane przez redakcję Techgame:

Następny artykuł