Techgame.pl
Kompleks Boca Chica

Pixabay.com

Kolejny wymysł Elona Muska. Miliarder zbuduje własne miasto

3 Marca 2021

Autor tekstu:

Gabriela Sicińska

Udostępnij:

Elon Musk to prawdziwy filantrop. Wizjoner, jakich mało, który w dodatku ma środki na realizację swoich mniej lub bardziej szalonych pomysłów i nie waha się z nich korzystać. Tym razem CEO SpaceX zamierza zbudować własne miasto w Teksasie -

  • Elon Musk zamieszcza na Twitterze intrygujący wpis

  • Miliarder planuje założenie własnego miasta

  • MIałoby ono stanąć w Teksasie, nieopodal kompleksu Boca Chica

Teksas to stan szczególnie przyjazny Elonowi Muskowi i jego działaniom. Na jego południowym krańcu mieści się wioska Boca Chica, a wraz z nią kompleks badawczy i konstrukcyjny firmy SpaceX. To tam składane są kolejne prototypy statku kosmicznego Starship i tam właśnie Musk planuje postawić swoje pełnoprawne miasto.

Elon Musk stworzy własne miasto

Często zdarza się, że jeden wpis Elona Muska na Twitterze sprawia, że wykresy giełdowe skaczą, pojawiają się nowe trendy i ludzie zaczynają próbować osiągać rzeczy niemożliwe. Jest to godne podziwu i przerażające zarazem. Początkowo traktowane jak żarty, śmiałe pomysły miliardera rzucane jakby mimochodem na Twitterze, szybko stawały się rzeczywistością, mimo pozorów bycia tylko wolnymi myślami w głowie Elona Muska.

Nie inaczej prawdopodobnie będzie z miastem, które miliarder planuje stworzyć. Zaledwie wczoraj Musk napisał, że tworzy miasto Starbase w Teksasie. Początkowo brzmiało to może niewiarygodnie, ale Elon Musk już nie raz udowodnił, że dla niego nie ma rzeczy niemożliwych. 

Teksas zaprasza Muska

Słowa miliardera potwierdzają władze hrabstwa Cameron, w którym znajduje się kompleks Boca Chica. Zgodnie z ich słowami, Elon Musk planuje znacząco rozszerzyć swoje posiadłości w tym rejonie i w efekcie dążyć do powstania pełnoprawnego “miasteczka kosmicznego”. Czy to w ogóle możliwe?

Jak najbardziej. Fakt, że aby stworzyć miasto należy przejść przez koszmarek biurokratyczny pod sztandarem uzyskania odpowiednich dokumentów, zgód i rejestracji nowej jednostki administracyjnej, ale… da się. A że Elon Musk ma cierpliwość, chęci i pieniądze, by to zrobić, nie widzę powodu, żeby miało mu się nie udać.

Zwłaszcza, że sam Teksas od początku wspiera działania SpaceX na swoich terenach. Mimo że obecnie panuje pandemia, rozgłos kompleksu Boca Chica z pewnością będzie tylko wzrastał i w przyszłości bez wątpienia odpłaci Teksasowi zgrają turystów, chętnych do zwiedzania kompleksu Elona Muska, czy nawet obejrzenia startu Starshipa na własne oczy.

Artykuły polecane przez redakcję Techgame: 

  • Pokemony kończą 25 lat. Zapowiedziano nowe gry z okazji rocznicy

  • Figurka Wiedźmina Geralta za astronomiczne 17999 zł. Przygotuje ją Mennica Gdańska

  • Inwestycja w bitcoiny tylko dla bogaczy? Bill Gates ostrzega przed ryzykiem

Podobne artykuły

Astronauci na ISS

Technologie

Załoga misji Crew-1 powróciła na Ziemię. Wielki sukces SpaceX i NASA

Czytaj więcej >
London City Airport

Technologie

London City Airport wprowadza rewolucyjną technologię. Pierwsze duże lotnisko z cyfrową wieżą kontroli

Czytaj więcej >
Smartfon Cat S42 H+

Technologie

Idealne w czasie pandemii. Antybakteryjne smartfony już w sklepach

Czytaj więcej >
Smart

Technologie

Bielizna monitorująca nasz organizm. Inteligentne majtki wchodzą na rynek

Czytaj więcej >
Oculus Quest 2

Technologie

Gogle Oculus Quest 2 bez obowiązkowej integracji z Facebookiem. Prywatność jednak kosztuje

Czytaj więcej >
Mars

Technologie

Znamy datę lądowania nowego łazika na Marsie. Chiny idą jak burza

Czytaj więcej >