Cyberpunk 2077
Źródło: igdb.com

Premiery kolejnych gier przesunięte. Wszystko przez Cyberpunka, CD Projekt Red sporo namieszało

Gabriela SicińskaGabriela Sicińska
2 Listopada 2020

Cyberpunk 2077 to najbardziej wyczekiwana premiera bieżącego (oby) roku. Kolejne opóźnienie produkcji CD Projekt RED zmusiło innych wydawców do zmiany  planów. Opóźniają premiery swoich tytułów, boją się konkurencji.

Mówi się, że Cyberpunk 2077 od naszego rodzimego CD Projekt RED może być najbardziej wyczekiwaną grą wszechczasów. Może być w tym sporo prawdy, bo chyba każdy już słyszał o przesunięciu jego premiery na 10 grudnia 2020 roku. Skalę tej popularności odzwierciedla poruszenie całej branży, spowodowane opóźnieniem tytułu.


Polski gigant postrachem branży


Część wydawców w odpowiedzi na oświadczenie polskiej firmy przesunęła premiery swoich produktów. Otwarcie przyznają, że zwyczajnie boją się konkurencji. Świadomi własnych ograniczeń chcą uniknąć sytuacji, w której ich tytuły mogą nie zostać zauważone.

Stare telewizory oraz meble z PRL mogą być warte fortunę. Ich koszt osiąga nawet kilka tysięcy złotych, są w domach wielu PolakówStare telewizory oraz meble z PRL mogą być warte fortunę. Ich koszt osiąga nawet kilka tysięcy złotych, są w domach wielu PolakówCzytaj dalej


Gry, które wyszły w złym momencie


Historia branży gamingowej ma wiele dowodów na to, że wydawca musi odpowiednio zaplanować moment, w którym na rynek wejdzie jego tytuł. Ciągła obserwacja konkurencji i pewna elastyczność są tu niezbędne do uniknięcia sromotnej klapy finansowej. Sztandarowym przykładem takiego błędu jest premiera Titanfalla 2.

DZISIAJ GRZEJE:

1. Naukowcy odkryli niesamowitą planetę. “Druga Ziemia” przemierza samotnie kosmos

2. Szpitale znalazły się w martwym punkcie. Ani jednego wolnego respiratora w całym regionie


EA niechlubnym przykładem


Gra zebrała świetne recenzje zarówno krytyków, jak i graczy. Niestety produkt wypuszczono na rynek w podobnym czasie, co znacznie bardziej popularne Call of Duty: Infinite Warfare i Battlefield 1. Firma Electronic Arts została wówczas pośmiewiskiem branży, gdyż nie dość, że zlekceważyła Call of Duty, to jeszcze dodatkowo przysłonili Titanfalla publikując swoją drugą, głośniejszą produkcję.

Najlepiej uczyć się na cudzych błędach


Mając w pamięci klapę finansową EA, część wydawców postanowiła przesunąć premiery swoich gier, kiedy świat obiegła informacja o opóźnieniu Cyberpunka. Studio Grinding Gear Games zmieniła datę debiutu rozszerzenia do Path of Exile - klasycznego cRPG, w które zagrywają się miłośnicy gier podobnych do Diablo 3.


Trudno się dziwić środkom ostrożności podjętym przez Grinding Gear Games. Na własnej skórze odczuli skutki wypuszczenia jednego z poprzednich dodatków w podobnym czasie, co Blizzard, publikujący rozszerzenie do swojego World of Warcraft. Path of Exile, mimo bycia dobrą grą, nie mogło konkurować z największym MMO na świecie.

Uwaga, na oszustów z OLX. Wykorzystują nową metodę płatności i okradają Polaków, jest jeden szczegółUwaga, na oszustów z OLX. Wykorzystują nową metodę płatności i okradają Polaków, jest jeden szczegółCzytaj dalej

Fani Everspace również będą musieli poczekać


Debiut sequelu kosmicznej strzelanki również został przesunięty na styczeń. Tak jak w przypadku Path of Exile, wydawca zasłania się opóźnieniem Cyberpunka. CD Projekt RED z pewnością może być dumne z wpływu, jaki wywiera na branżę.


Cyberpunk dla odwrócenia uwagi?


Wydawcy słusznie obawiają się niezwykle mocnej konkurencji. Pytanie czy to jedyny powód opóźnień premier? Być może produkty potrzebują jeszcze dodatkowych szlifów i Cyberpunk to tylko zasłona dymna? CD Projekt RED doczekał się wielu negatywnych reakcji ze strony fanów po przesunięciu premiery, więc można na niego zrzucić winę za wstrzymywanie całej branży, prawda? Jedno jest pewne - na premiery nowych gier przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać.

Sony rozpoczyna walkę z wiatrakami. Firma grozi pozwami sądowymi, chodzi o obudowy do PS5Sony rozpoczyna walkę z wiatrakami. Firma grozi pozwami sądowymi, chodzi o obudowy do PS5Czytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 39 tys. osób otrzyma bony w kwocie do 700 złotych. Lidl i Kaufland przygotowały prezent na zbliżające się święta
  2. Policjanci podejrzewali porwanie - prawda była zupełnie inna
  3. Stare telewizory oraz meble z PRL mogą być warte fortunę. Ich koszt osiąga nawet kilka tysięcy złotych, są w domach wielu Polaków
  4. Pociąg przyszłości osiągnął zawrotną prędkość. Maszyna wygląda jak pocisk, Japończycy znów zaskoczyli
  5. Apple dodało niezwykłą funkcję do swoich smartfonów. Większość osób nie ma o niej pojęcia
  6. Kot przeszkodził w zajęciach online. Nauczycielka rzuciła nim, wszystko się nagrało
  7. Mocna akcja pod finałowym zdjęciem z "Rolnik szuka żony". Komentarze zabolały

Następny artykuł