Techgame.pl
CYberpunk

igdb.com

Znany analityk przewiduje sprzedaż Cyberpunk 2077. Niewiarygodne prognozy, CD Projekt Red może rozbić bank

7 Listopada 2020

Autor tekstu:

Gabriela Sicińska

Udostępnij:

Premiera Cyberpunka 2077, choć przełożona, coraz bliżej. Wydarzenie jest najbardziej oczekiwaną premierą tego roku. Cały świat czeka na tę grę. W związku z tym warto zainteresować się również pozycją studia CD Projekt RED na giełdzie.

CD Projekt RED przez ostatni rok robił niesamowite wyniki na giełdzie. Im bliżej premiery Cyberpunka, tym wyższe były wartości akcji. W pewnym momencie spółka CD Projekt była najdroższą na warszawskiej giełdzie. Dalsze prognozy również są bardzo optymistyczne.

CD Projekt RED może zarobić fortunę

Znany analityk Noble Securities - Maciej Kietliński - podzielił się swoją prognozą dotyczącą wartości CD Projektu. Twierdzi, że choć premiera Cyberpunka nie przyniesie takiego wzrostu, jak wcześniej zapowiadano (właśnie przez kolejne przełożenie debiutu gry), to w perspektywie kilku lat, polski developer zarobi prawdziwą fortunę.

Na korzyść sprzedaży Cyberpunku zadziała wiele obecnych czynników. Analityk twierdzi, że kluczowymi będą tutaj pozytywny odbiór kampanii marketingowej gry, zbliżający się okres świąteczny oraz nadchodzący lockdown. Ekspert przewiduje, że w związku z tym Cyberpunk osiągnie ponad 18 milionów sprzedanych egzemplarzy do końca roku 2020.

Co to oznacza dla CD Projektu?

Nie od dziś wiadomo, że im więcej gracze siedzą w domach, tym więcej pieniędzy skłonni są wydać na gry. Cyberpunk z pewnością na tym skorzysta. Prognozy zakładają, że w ciągu 12 miesięcy od premiery sprzedaż sięgnie aż 27 mln kopii.

Na dzień dzisiejszy ceny akcji CD Projektu oscylują w granicach 370-380 zł. Maciej Kietliński w swoim raporcie prognozuje, że cena docelowa w horyzoncie 9. miesięcy wyniesie ok. 415 złotych, co daje 20% więcej od obecnego kursu giełdowego.

Prognozy długoterminowe

Analityk postanowił przyjrzeć się potencjalnym ruchom CD Projektu w najbliższych siedmiu latach. Trzeba przyznać, że jego wizja przyszłości jawi się całkiem obiecująco - zarówno ze strony developera jak i graczy.

Prognozy zakładają między innymi wydanie trzech dużych DLC do Cyberpunka w odstępach sześciomiesięcznych oraz premierę trybu multiplayer pod koniec 2022 roku. Kolejnym ciekawym punktem prognozy jest premiera Wiedźmina 4 w 2025 roku. 

Kietliński przypuszcza również, że jeśli multiplayer Cyberpunka 2077 osiągnie sukces, w latach 2026-2027 możemy spodziewać się również trybu osobowego dla nowego Wiedźmina. Brzmi jak bajka? 

Czy Cyberpunk podoła?

Analityk wymalował iście świetlaną przyszłość dla CD Projektu. Z pewnością gracze z całego świata będą trzymać kciuki, by te prognozy się sprawdziły, choć w części. Wszystko zdaje się zależeć od nadchodzącego Cyberpunka, który może zmienić wszystko. Przyszłość polskiego developera będzie ważyła się już w kolejnym miesiącu.

Podobne artykuły

gamerka

Gry

Wynajmij dziewczynę do grania. Za pieniądze zagrasz z każdą dzięki specjalnemu serwisowi

Czytaj więcej >
Anthem

Gry

Bioware ma plany naprawienia Anthem. Szykuje się wielkie odświeżenie gry.

Czytaj więcej >
Death stranding plakat

Gry

Death Stranding zmierza na PC! Znamy datę premiery, cenę i dodatki pre-order

Czytaj więcej >
doom mod covid

Gry

Powstał mod do Dooma, w którym zarażamy demony koronawirusem

Czytaj więcej >
humble capcom mega bundle

Gry

Ruszył Humble Capcom MEGA Bundle! Za grosze możecie zdobyć świetne gry

Czytaj więcej >
meat mmo plakat

Gry

M.E.A.T: Raper Słoń tworzy grę MMO

Czytaj więcej >