CYberpunk
Źródło: igdb.com

Znany analityk przewiduje sprzedaż Cyberpunk 2077. Niewiarygodne prognozy, CD Projekt Red może rozbić bank

Gabriela SicińskaGabriela Sicińska
7 Listopada 2020

Premiera Cyberpunka 2077, choć przełożona, coraz bliżej. Wydarzenie jest najbardziej oczekiwaną premierą tego roku. Cały świat czeka na tę grę. W związku z tym warto zainteresować się również pozycją studia CD Projekt RED na giełdzie. 

CD Projekt RED przez ostatni rok robił niesamowite wyniki na giełdzie. Im bliżej premiery Cyberpunka, tym wyższe były wartości akcji. W pewnym momencie spółka CD Projekt była najdroższą na warszawskiej giełdzie. Dalsze prognozy również są bardzo optymistyczne.


CD Projekt RED może zarobić fortunę


Znany analityk Noble Securities - Maciej Kietliński - podzielił się swoją prognozą dotyczącą wartości CD Projektu. Twierdzi, że choć premiera Cyberpunka nie przyniesie takiego wzrostu, jak wcześniej zapowiadano (właśnie przez kolejne przełożenie debiutu gry), to w perspektywie kilku lat, polski developer zarobi prawdziwą fortunę.


Na korzyść sprzedaży Cyberpunku zadziała wiele obecnych czynników. Analityk twierdzi, że kluczowymi będą tutaj pozytywny odbiór kampanii marketingowej gry, zbliżający się okres świąteczny oraz nadchodzący lockdown. Ekspert przewiduje, że w związku z tym Cyberpunk osiągnie ponad 18 milionów sprzedanych egzemplarzy do końca roku 2020.

NASA sprzeciwia się rozbudowie systemu satelitów. NASA sprzeciwia się rozbudowie systemu satelitów. "Ryzyko katastrofalnych kolizji jest niedopuszczalnie wysokie"Czytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

1. Najpotężniejszy statek kosmiczny w historii ludzkości. SpaceX zaprezentowało Starship

2. Pilny apel Ministra Zdrowia. Chodzi o Święto Niepodległości


Co to oznacza dla CD Projektu?


Nie od dziś wiadomo, że im więcej gracze siedzą w domach, tym więcej pieniędzy skłonni są wydać na gry. Cyberpunk z pewnością na tym skorzysta. Prognozy zakładają, że w ciągu 12 miesięcy od premiery sprzedaż sięgnie aż 27 mln kopii.


Na dzień dzisiejszy ceny akcji CD Projektu oscylują w granicach 370-380 zł. Maciej Kietliński w swoim raporcie prognozuje, że cena docelowa w horyzoncie 9. miesięcy wyniesie ok. 415 złotych, co daje 20% więcej od obecnego kursu giełdowego.

Na Śląsku powstanie planetarium przyszłości, w którym zobaczymy prawdziwe tornado. Ogromne pieniądze na modernizacjęNa Śląsku powstanie planetarium przyszłości, w którym zobaczymy prawdziwe tornado. Ogromne pieniądze na modernizacjęCzytaj dalej


Prognozy długoterminowe


Analityk postanowił przyjrzeć się potencjalnym ruchom CD Projektu w najbliższych siedmiu latach. Trzeba przyznać, że jego wizja przyszłości jawi się całkiem obiecująco - zarówno ze strony developera jak i graczy.


Prognozy zakładają między innymi wydanie trzech dużych DLC do Cyberpunka w odstępach sześciomiesięcznych oraz premierę trybu multiplayer pod koniec 2022 roku. Kolejnym ciekawym punktem prognozy jest premiera Wiedźmina 4 w 2025 roku.


Kietliński przypuszcza również, że jeśli multiplayer Cyberpunka 2077 osiągnie sukces, w latach 2026-2027 możemy spodziewać się również trybu osobowego dla nowego Wiedźmina. Brzmi jak bajka?


Czy Cyberpunk podoła?

Analityk wymalował iście świetlaną przyszłość dla CD Projektu. Z pewnością gracze z całego świata będą trzymać kciuki, by te prognozy się sprawdziły, choć w części. Wszystko zdaje się zależeć od nadchodzącego Cyberpunka, który może zmienić wszystko. Przyszłość polskiego developera będzie ważyła się już w kolejnym miesiącu.

Biedronka dodaje kolejne technologiczne wynalazki do oferty. Idealne urządzenia do kuchni w przystępnej cenieBiedronka dodaje kolejne technologiczne wynalazki do oferty. Idealne urządzenia do kuchni w przystępnej cenieCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ranny szczeniak leżał wśród sterty śmieci. Reakcja przechodniów jest porażająca, aż brakuje słów
  2. Przyszłość Leo Messiego wyjaśniona? Hiszpańskie media podały pilne ustalenia
  3. Co by się stało, gdyby człowiek wpadł do czarnej dziury? Odpowiedź zaskakuje
  4. Sony wydało oficjalne oświadczenie na temat PlayStation 5. Dotyczy również Polski, duże zaskoczenie
  5. Atrakcje na Marsie. Miejsca, które przyszli turyści będą zwiedzać na Czerwonej Planecie
  6. Potwierdzono zagrożenie, ogłoszono pierwszy stopień alarmowy dla kilku województw. Potrwa do rana
  7. "Modę na sukces" pamięta każdy. Jak dziś wygląda i czym się zajmuje serialowy Forrester?

Następny artykuł