Techgame.pl > Gry > Ananas na pizzy jest nielegalny w Cyberpunk 2077. Za przewinienie ściga policja
Gabriela Sicińska
Gabriela Sicińska 19.03.2022 05:19

Ananas na pizzy jest nielegalny w Cyberpunk 2077. Za przewinienie ściga policja

Ananas
Janine from Mililani, Hawaii, United States, CC BY 2.0
  • Ananas na pizzy w Night City

  • Przewinienie, za które grożą lata więzienia

  • CD Projekt chyba nie lubi hawajskiej

  • Easter eggi w Cyberpunku

Wiele w futurystycznym świecie Cyberpunka 2077 jest przewinień, których wybaczyć nie można. Są takie zbrodnie przeciw ludzkości, że aż trudno je opisać inaczej niż policyjnymi gwiazdkami, które kategoryzują skalę przestępstwa. Jednym z najgorszych rzeczy, których może dopuścić się człowiek (w granicy trzech gwiazdek), jest… stworzenie pizzy hawajskiej.

Ananas na pizzy zbrodnią w Cyberpunku

To czy pizza hawajska jest potwornym wynaturzeniem, które nigdy nie powinno się zdarzyć, czy jednak darem zesłanym wprost z niebios jest kwestią sporną zapewne od chwili, w której ktoś po raz pierwszy postanowił dodać kawałki ananasa do tej tradycyjnej włoskiej potrawy. Osądzenie słuszności tego postępowania nie jest przedmiotem tego artykułu.

Jednakże nie sposób nie zauważyć, że CD Projekt dobitnie opowiedział się po jednej ze stron tego odwiecznego konfliktu. Uważni gracze zauważyli bowiem, że w prawie Night City funkcjonuje zapis, który głosi, że położenie na pizzy ananasa lub innego pochodnego produktu jest nielegalne.

Walka z przestępczością w Cyberpunku 2077

Jako wielce prawożądny gracz, mamy możliwość polowania na najgorsze szumowiny, jakie widziało Night City. W tym miłośników pizzy hawajskiej, gdyż przewinienie zostało ocenione na 3 gwiazdki policyjna na 5 możliwych.

To oznacza, że owszem, istnieją gorsze przestępstwa, ale ananas na pizzy wystarczy, by być ściganym listem gończym. Znacznie mniej problematyczne jest na przykład śmiertelne potrącenie pieszego, co już obrazuje wagę problemu ananasa.

Właśnie dlatego protagonista gry jest w stanie sprawdzić zarzuty postawione osobie, na którą poluje. Za pomocą odpowiednich wszczepów optycznych skanuje postaci niezależne i uzyskuje na ich temat różne informacje - w tym o popełnionych przestępstwach. Właśnie w ten sposób gracze odkryli ananasową zbrodnię.

Fot. u/Sloga - Reddit

Pizza hawajska dla CD Projektu

Wniosek z całej sytuacji jest prosty - jeśli nie podoba Wam się Cyberpunk 2077 i macie żal do CD Projektu, możecie z powodzeniem wysłać developerom za karę kilka pizz hawajskich. Z pewnością będą na tyle zniesmaczeni samym ich widokiem, że Wasza zemsta będzie słodka niczym dojrzały ananas.

Z innych ciekawych zbrodni, które mogą sprowadzić kłopoty na obywatela Night City, warta uwagi jest historia o grupce punków, która trafiła do więzienia za rzucanie jedzeniem w ciężarówkę dostawczą. Musieli odsiedzieć karę pięciu lat. Idealny sposób na oduczenie ludzi marnowania jedzenia.

Smaczki w Cyberpunku 2077

Gra z pewnością kryje jeszcze wiele ciekawostek i nawiązań do światowej kultury. W końcu to CD Projekt. Z pewnością niebawem w sieci pojawią się kolejne interesujące przykłady. Tymczasem zachęcamy do samodzielnego odkrywania ich w świecie gry.