Cyberpunk 2077
Źródło: Steam

Premier rządu wstawia mema z Cyberpunka 2077. Pozdrawia tez wszystkich graczy

Artur ŁokietekArtur Łokietek
14 Grudnia 2020

Premiera Cyberpunka 2077 spotkała się również z uznaniem ze strony władz. Premier rządu, Mateusz Morawiecki, nie tylko pozdrowił graczy na swoich social mediach, ale i wstawił dość osobliwego mema z samej gry.

  • Premiera Cyberpunka 2077 okazała się spektakularnym sukcesem
  • Mateusz Morawiecki gratuluje deweloperom i pozdrawia graczy
  • Na Facebooku premiera rządu znajdziemy osobliwego mema z gry

Niegdysiejsza premiera Wiedźmina 3 okazałą się dla Polski spektakularnym wydarzeniem, które zostało docenione zarówno przez branżę, jak i osoby pozornie z nią niezwiązane. Wychodzi na to, że z Cyberpunkiem 2077 jest podobnie.

Olbrzymi sukces Cyberpunka 2077

Ostatnie dni minęły pod znakiem premiery Cyberpunka 2077, czyli z pewnością jednej z najbardziej oczekiwanych gier ostatnich lat. Choć premiera była parokrotnie przekładana, ostatecznie marzenie wielu graczy w końcu się ziściło. Choć słowo "marzenie" jest tu kwestią dyskusyjną.

Cyberpunk spotkał się ze sporym negatywnym odzewem ze strony graczy konsolowych. Ci zaczęli masowo zalewać produkcję negatywnymi ocenami. Wszystko przez to, że gra nie została odpowiednio zoptymalizowana pod starszą generację sprzętu. Użytkownicy PC, choć z pewnością nie mogą mówić o idealnej optymalizacji, nie mają tego problemu.

Mimo wszystko premiera i tak okazała się spektakularnym sukcesem. Niedawno informowano, że koszt produkcji, a także przewidziane koszty marketingowe do końca roku, już się zwróciły. To naprawdę sporo jak na grę, która kosztowała (wedle różnych wyliczeń) około 522,7 mln złotych.

Premier pozdrawia graczy

Okazuje się jednak, że premiera polskiej gry nie przeszła bez echa również w środowisku politycznym. Premier rządu, Mateusz Morawiecki, składa gratulacje dla zespołu CD Projekt RED oraz pozdrawia wszystkich graczy. Odpowiedni komunikat wystosował na swoim profilu na Facebooku.

Szczyt Rady Europejskiej już za nami. Wielki sukces finansowy i dla rozwoju gospodarczego. Ale widzę, że nie samą polityką żyje internet - premiera polskiej gry Cyberpunk 2077 jest zdecydowanie popularniejsza niż jakiekolwiek negocjacje, nawet te warte 770 miliardów! - czytamy.

cyberpunk

Jednocześnie premier w oczywisty sposób nawiązuje do podsumowania unijnego szczytu, w którym uczestniczył. Oprócz tego w wiadomości pojawił się też dość specyficzny mem z gry. To właśnie ten obrazek spotkał się z mieszanym odbiorem ze strony internautów. Niektórzy komentujący sugerują, że na obrazku powinien się znaleźć tekst "Wstawaj samuraju, mamy nowe podatki do wprowadzenia".

To nie koniec Cyberpunka

Niedługo po zapowiedzi gry gruchnęła informacja, że CD Projekt RED jest beneficjentem programu operacyjnego Inteligentny Rozwój 2016 - 2020. W ramach tego programu, studio dostało granty w wysokości 30 milionów złotych - przede wszystkim na opracowanie realistycznego miasta i trybu multiplayer.

I to właśnie wspomniany tryb dla wielu graczy jest tutaj niezwykle interesujący, choć wiadomo o nim było od jakiegoś czasu. Niedawno przedstawiciele CDPR poinformowali, że gra będzie oddzielną produkcją i zadebiutuje w późniejszym czasie. Zapewne prace nad nią przebiegają równocześnie z dodatkami do właściwej gry.

Na ten moment wiemy jednak, że choć Cyberpunk 2077 okazał się naprawdę świetną grą, to wcale nie wolną od problemów i wad. CDPR skupi się w najbliższym czasie na ich eliminowaniu, aby wszyscy mogli cieszyć się produkcją w równym stopniu.

Następny artykuł