Techgame.pl
Cyberpunk 2077

youtube.com/Cyberpunk 2077/kadr z filmu

CD Projekt wydaje oświadczenie w sprawie Cyberpunka. Posiadacze konsol mogą zwrócić grę

14 Grudnia 2020

Autor tekstu:

Gabriela Sicińska

Udostępnij:

Premiera Cyberpunka 2077 już za nami i trudno nazwać ją idealną. Jak w przypadku większości gier AAA. W przypadku nowego dzieła CD Projektu najwięcej powodów do niezadowolenia mają posiadacze konsol Xbox One oraz PlayStation 4. CD Projekt przeprasz

  • Cyberpunk 2077 na konsole poprzedniej generacji jest w kiepskim stanie

  • Gracze wyrażają swoje niezadowolenie w ocenach

  • CD Projekt przeprasza i obiecuje aktualizacje

  • Można poprosić również o zwrot pieniędzy

Trudno znaleźć bardziej rozżaloną grupę graczy Cyberpunka od posiadaczy konsol poprzedniej generacji. Optymalizacja gry na te platformy pozostawia bardzo wiele do życzenia, błędów technicznych jest bardzo dużo i w niektórych przypadkach, Cyberpunk na Xbox One i PS4 jest po prostu niegrywalny.

CD Projekt przeprasza konsolowców za Cyberpunka

Choć w przypadku wersji na PC Cyberpunk 2077 radzi sobie naprawdę dobrze, notując 91% pozytywnych recenzji na Steamie oraz stale rosnącą średnią ocen na Metacritic, to w przypadku konsol sprawa nie wygląda już tak różowo. Obecne uśrednione opinie graczy w serwisie Metacritic dają wynik 3,8/10 dla wersji na Xbox One oraz zaledwie 2,9/10 w przypadku PlayStation 4.

W przypadku gry, która mierzyła tak wysoko jak Cyberpunk 2077, takie oceny to prawdziwa katastrofa. CD Projekt jest świadomy sytuacji i przyznaje się do popełnionych błędów marketingowych, gdyż największym zarzutem graczy jest nie to, że gra jest w kiepskim stanie, lecz to, że developer nie był z graczami szczery w tej kwestii.

Cyberpunk 2077 otrzyma dwie duże łatki

W wydanym dziś rano oświadczeniu CD Projekt przeprasza graczy za zaistniałą sytuację oraz zapowiada dwie duże aktualizacje, które skupią się na naprawie gry w wersji na konsole poprzedniej generacji. Patch 1 ma ukazać się już w styczniu, z kolei Patch 2 zostanie wydany miesiąc później.

Polski developer zaznacza jednak, iż gra na starszych konsolach nie będzie działała równie dobrze, jak na nowszym sprzęcie oraz PC, lecz obiecuje, że wprowadzone poprawki przybliżą posiadaczy starego Xboxa i PlayStation do doświadczenia, które przypadło w udziale posiadaczom nowszych urządzeń.

Cyberpunka 2077 na stare konsole można zwrócić

CD Projekt prosi konsolowców o drugą szansę i jeszcze chwilę cierpliwości, jednak jeśli nie jesteście w stanie jej z siebie wykrzesać (co jest zrozumiałe po tylu miesiącach oczekiwania), możecie ubiegać się o zwrot pieniędzy za zakupioną kopię Cyberpunka.

W przypadku kopii cyfrowych możecie skorzystać z reklamacji na PSN lub Xbox. W przypadku wydań pudełkowych, w pierwszej kolejności zwróćcie się do sklepu, w którym kupiliście grę. Jeśli zwrot kosztów nie będzie możliwy, możecie skontaktować się z nami - czytamy w udostępnionym komunikacie CD Projektu.

Jak poprosić o pomoc w reklamacji?

CD Projekt zachęca do wysyłania wiadomości na helpmerefund@cdprojektred.com, jeśli napotkacie na problemy z reklamacją w sklepach stacjonarnych. Jednakże warto już teraz rozpocząć proces zwrotu, gdyż „pogotowie” developera będzie pomagało w zwrotach tylko do 21 grudnia 2020.

Jeśli Wasza konsolowa wersja Was nie satysfakcjonuje, warto poważnie rozważyć zwrot i zakup egzemplarza gry na komputer osobisty. Dzięki usługom takim jak Google Stadia czy GeForce Now wystarczy dowolny komputer i stabilne łącze internetowe, by cieszyć się płynną rozgrywką z grafiką o wysokich detalach.

Podobne artykuły

Logo Xbox

Gry

Jak grać w chmurze dzięki Xbox Game Pass?

Czytaj więcej >
Monster Slayer

Gry

Premiera nowego Wiedźmina tuż za rogiem. Co wiemy o The Witcher: Monster Slayer?

Czytaj więcej >
Netflix

Gry

Netflix wchodzi w świat gamingu? Wiele na to wskazuje

Czytaj więcej >
Wildstar

Gry

Gry, które umarły. Pamiętacie te tytuły MMORPG?

Czytaj więcej >
Heroes of might and Magic 3

Gry

Nieśmiertelne gry. Nadal w nie gramy pomimo upływu lat

Czytaj więcej >
Deathloop

Gry

5 najciekawszych tytułów z tegorocznego State of Play. Premiery tuż za rogiem!

Czytaj więcej >