Techgame.pl
cyberpunk

Steam

Eksperci są pewni, Cyberpunk pobije rekordy. Przewidywana sprzedaż jest niewyobrażalna

24 Listopada 2020

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Udostępnij:

Analitycy przewidują naprawdę imponującą sprzedaż Cyberpunka 2077. Nawet kosztem parokrotnie przesuniętej premiery. Jest to o tyle ciekawe, że do tej pory nie wiadomo, jakie działania marketingowe wejdą w ogólną reklamę najnowszej gry od CD Projekt

Zagraniczni dziennikarze nie mają wątpliwości - Cyberpunk 2077 to kolosalna i imponująca produkcja. Analitycy przewidują, że okaże się także spektakularnym sukcesem sprzedażowym. Wiele jednak zależy do samej reklamy. 

Cyberpunk 2077 hitem sprzedaży?

Jak informuje portal press.pl, analitycy i specjaliści branży przewidują, że najnowsza produkcja rodzimego CD Projekt RED rozejdzie się w naprawdę imponującej liczbie kopii. Postanowiono zapytać analityków z 10 różnych biur maklerskich, z czego pięć znajduje się w Polsce. 

Eksperci są praktycznie zgodni - nawet mimo parokrotnie przesuniętej już premiery, gra może okazać się wielkim hitem sprzedażowym. Cyberpunk 2077 może rozejść się w imponującej liczbie 30,4 mln egzemplarzy w ciągu 12 miesięcy od daty premiery. Wszystko jednak zależy od marketingu. 

Cyberpunk 2077 zaliczył kolejną już obsuwę - z 19 listopada bieżącego roku zdecydowano się o jej przełożeniu na 10 grudnia. Choć teraz wiele nam nie zostało do premiery, informacja ta została przyjęta dość chłodno wśród graczy. Jak widać, niekoniecznie musi się to odbić w znacznym stopniu na sprzedaży tytułu. 

Ale co z reklamą?

CD Projekt RED na razie milczy w sprawach reklamy swoje najnowszego tytułu. Nie wiemy nawet, jaka agencja reklamowa zajmie się ogólnym marketingiem związanym z debiutem produkcji. Osobną kwestią pozostaje też dostosowanie reklam do poszczególnych rynków. 

Nie wiemy bowiem,  czy marketing będzie scenatralizowany, tj. taki sam na każdym innym rynku, czy może osobne kraje będą miały dowolność w przeprowadzaniu działań promujących tytuł. Wiemy za to, że CDPR nie idzie w półśrodki, gdyż kwoty przeznaczane na promocję gry mają docelowo być trzykrotnie wyższe niż w przypadku poprzedniego hitu studia, czyli Wiedźmina 3. 

Wiemy za to, że CDPR wyłonił w specjalnym konkursie agencję Havas Media (Havas Media Group), która zajmie się kampanią offline przy okazji debiutu produkcji. Całość ma być reklamowana metodą 360 stopni, czyli na wielu kanałach komunikacji równocześnie. 

  1. Rozpoczęły się kontrole. Chodzi o abonament RTV, kary sięgają nawet 680 zł. Jest ważny szczegół

  2. Babcia Stasia dokonała niemożliwego i stworzyła najlepsze mielone pod słońcem. Dodatek boczku okazał się strzałem w 10

  3. NASA: sonda Juno przeleciała nad Jowiszem. Naukowców aż zatkało, wszystko się nagrało

Już teraz zalew gadżetów

Havas Media, zgodnie z informacjami przekazanymi przez press.pl, postawiło głównie na metodę ATL. Jest to zestaw działań reklamowych za pośrednictwem klasycznych środków przekazu - telewizji, radia, prasy, reklam zewnętrznych bądź wewnętrznych.

Już teraz, gdy produkcja jeszcze nawet nie zadebiutowała, możemy widzieć rosnącą popularność różnego rodzaju gadżetów z grą i znanych marek biorących udział w kampanii. Sprite wydał niedawno specjalną edycję limitowanych puszek promowanych hasłami związanymi z Cyberpunkiem 2077. 

Play również zachęca nowych klientów zestawem gadżetów związanych z Cyberpunkiem 2077, w tym choćby koszulkami. W sklepach da się też znaleźć sygnowane logo gry perfumy czy różnego rodzaju ubrania dostępne w popularnych sieciówkach. Widać więc, że CDPR nie zamierza iść w półśrodki i zapewne samej premierzy będzie towarzyszył olbrzymi medialny szum.

Podobne artykuły

Elon Musk z profilu

Technologie

Elon Musk dostał pytanie, które zupełnie wybiło go z równowagi. Rozbrajająca reakcja miliardera

Czytaj więcej >
Samoloty zeroemisyjne od Airbusa - wizualizacja

Technologie

Airbus zaprezentował swoje samoloty przyszłości. Ta technologia zmieni lotnictwo

Czytaj więcej >
szczeniak

Technologie

Tańczący szczeniak-robot podbija internet. Niezwykłe dzieło, aż ciężko się nie uśmiechnąć

Czytaj więcej >
Elon Musk w trakcie wywiadu na konferencji.

Technologie

Elon Musk zapowiedział, kiedy rozpocznie kolonizować Marsa. Data zaskakuje

Czytaj więcej >
PlayStation 2 w dwóch wersjach

Technologie

PlayStation 5 może niebawem wrócić na półki sklepowe. Zapowiadana jest kolejna dostawa

Czytaj więcej >
Xbox Series X i S

Technologie

Nowe informacje o ulepszeniach dla Xbox series X i S. Znamy szczegóły

Czytaj więcej >