Techgame.pl
materiał ilustracyjny

youtube.com/AbeSheng/kadr z filmu

Dziecko zasnęło z ładowarką. Doszło do tragedii, a można było jej zapobiec

27 Września 2020

Autor tekstu:

Stanisław Janowski

Udostępnij:

Dziecko, które nie rozstaje się ze swoim smartfonem, to w dzisiejszych czasach nic nowego. Rozwój technologii sprawił, że elektronika nas otacza na każdym kroku, jednak poza oczywistymi plusami fakt ten niesie ze sobą duże niebezpieczeństwo.

Dziecko ze Stanów Zjednoczonych pewnego razu zasnęło z ładowarką od telefonu w łóżku. Każdemu się to zdarza, jednak nie każdy zdaje sobie sprawę z tego jakie niebezpieczeństwo może to ze sobą nieść. Boleśnie przekonał się o tym Colton Pingree z Kalifornii.

Wypadki w warunkach domowych

Jakie są najczęstsze wypadki, których doświadczamy w domu? Jednym z nich są poparzenia, których doświadczamy w wyniku wylania na siebie wrzątku, odkrycia garnka z gotującą się wodą lub pożarem.

W raz z rozwojem technologii, coraz częściej słyszy się o wypadkach związanych z wadliwą elektroniką. Ładowarki lub baterie w urządzeniach, z których korzystamy potrafią po prostu wybuchnąć.

Dzieje się tak na skutek awarii samego urządzenia spowodowanej wadliwą konstrukcją lub skokami napięcia w instalacjach elektrycznych. Fakty są jednak takie, że do wypadków tego typu najczęściej dochodzi przez naszą własną nieuwagę.

Wybuchająca elektronika

Nie dalej jak parę miesięcy temu doszło do potężnej eksplozji w jednym z warszawskich mieszkań. Siła wybuchu była tak duża, że gdyby ktoś akurat znajdował się w mieszkaniu doszłoby do tragedii. Po szczegółowym śledztwie okazało się, że eksplozja została spowodowana przez baterię w hulajnodze elektrycznej, która akurat była ładowana w mieszkaniu.

Dziecko poparzone przez ładowarkę

Tak było w przypadku Coltona Pingree, którego poparzyła jego własna ładowarka do smartfona. 15-letnie dziecko z Kalifornii zasnęło w swoim łóżku z telefonem komórkowym podpiętym do ładowania. W okolicach trzeciej nad ranem obudziła go nagła eksplozja. Wydarzenie było tak gwałtowne, że chłopak spadł z łóżka, a kiedy się rozejrzał, wokół siebie zobaczył szczątki palącej się ładowarki do telefonu.

Eksplozja sprawiła, że od ładowarki zapaliło się również łóżku młodzieńca, ten na szczęście szybko oprzytomniał i zgasił rozprzestrzeniający się pożar, a to co zostało z palącej się ładowarki wrzucił do toalety. Colton obudził wtedy swojego tatę, a ten zobaczył, jakie szkody wyrządziła eksplozja na ciele jego dziecka.

O krok od tragedii

Eksplozja ładowarki spowodowała poparzenia II stopnia na plecach i ramieniu dziecka. Sytuacja była bardzo groźna, jednak dzięki szybkiej reakcji Coltona udało się uniknąć tragedii. O sprawie media dowiedziały się w momencie, w którym matka dziecka udostępniła zdjęcia na Facebooku, na których widać rany, które spowodowała wadliwa ładowarka. 

Shari Dowling Pingree napisała przy okazji, aby udostępniać materiały i informować wszystkich o tym, jakie ryzyko niesie ze sobą spanie w łóżku z ładującymi się urządzeniami elektrycznymi. Na szczęście skończyło się na poparzeniach, z których nastolatek powinien się wylizać w przeciągu kilku miesięcy.  

Artykuły polecane przez redakcję Techgame:

  • Ingenuity odbył pierwszy lot na Marsie. Wielki sukces NASA

  • Google wprowadził nową funkcję. Timelapse smuci, przeraża i uświadamia

  • NATO zainwestuje w fotowoltaikę. W planach są czołgi z panelami słonecznymi

Podobne artykuły

Karty kredytowe z kłódką leżące na klawiaturze laptopa.

Bezpieczeństwo

PKO BP ostrzega, pieniądze znikają z kont. Ataki hakerskie, dotyczy wszystkich klientów

Czytaj więcej >
zus

Bezpieczeństwo

ZUS: Gigantyczny problem. Internetowa platforma korzysta z technologii, która za miesiąc przestanie działać

Czytaj więcej >
Karty płatnicze i kłódka

Bezpieczeństwo

Dzwoni nieznany numer? Natychmiast odrzuć, apel banku ING

Czytaj więcej >
android

Bezpieczeństwo

Koniecznie usuń niebezpieczne aplikacje ze smartfona. Mogą być zainfekowane wirusami

Czytaj więcej >
Millennium

Bezpieczeństwo

Bank Millennium ostrzega przed oszustami. Łatwo się nabrać, pieniądze klientów znikają z kont

Czytaj więcej >
materiał ilustracyjny

Bezpieczeństwo

Oszuści podszywają się pod PGE. Uwaga na fałszywe wezwanie do zapłaty

Czytaj więcej >