Techgame.pl > Gry > Największe święto graczy - E3 2020 ma zostać odwołane!
Artur Łokietek
Artur Łokietek 19.03.2022 05:28

Największe święto graczy - E3 2020 ma zostać odwołane!

e3 hala
e3expo.com

Źródła donoszą, że tegoroczna edycja E3, czyli największego święta graczy, zostaną odwołane. Choć powody nie zostały sprecyzowane, to zakładać możemy, że chodzi o epidemię koronawirusa SARS-CoV-2. Być może jednak event ma szanse się ostatecznie odbyć, ale w nieco innej formie.

E3 2020 odwołane

Electronic Entertainment Expo (E3) to największe branżowe wydarzenie roku. Podczas jego trwania zapowiadane jest mnóstwo nowych gier, deweloperzy chętnie dzielą się informacjami czy nawet pokazują swoje produkcje na żywo. Otwarte dla graczy wydarzenie to z kolei możliwość przetestowania dopiero co zapowiedzianych gier i wzięcia udziału w multum atracji przygotowanych przez różne studia. Nic więc dziwnego, że rocznie wydarzenie przyciąga dziesiątki tysięcy żądnych nowych zapowiedzi graczy i specjalistów z branży, W dobie epidemii koronawirusa wszyscy zastanawiali się, czy wydarzenie może się faktycznie odbyć. ESA (organizacja organizująca E3) zapowiedziało parę tygodni temu, że cały czas bacznie przyglądają się sytuacji i rozwojowi epidemii, ale na ten moment cała organizacja trwa.

ESA pokonane przez koronawirusa?

Ostatecznie wydawca Devolver Digital, który co roku prezentuje na E3 mnóstwo nowych pozycji napisał na Twitterze krótką wiadomość Odwołajcie swoje hotele i loty na E3. Ludzie zaczęli się niepokoić, gdyż nie pojawił się żaden oficjalny komunikat. Chwilę później źródła zaznajomione z członkami ESA doniosły redaktorom serwisu Ars Technica, że E3 faktycznie zostało odwołane, a oficjalny news miał wyjść wczoraj, ale coś poszło nie tak. Niestety, źródła nie zdradziły czy event może się odbyć w innym miejscu, bez publiczności czy w formie online czy po prostu w ogóle się nie odbędzie, co akurat jest mało prawdopodobne. Póki co musimy czekać na potwierdzenie lub resztę informacji, jednak w internecie aż roi się od deweloperów twierdzących, że ich własne źródła potwierdzają najnowsze rewelacje.

Tagi: Wydarzenia PC
Powiązane