Mass Effect
Źródło: igdb.com

Electronic Arts zaskoczyło fanów. Wspaniałe wieści dla fanów serii Mass Effect. Wszystko się potwierdziło

Gabriela SicińskaGabriela Sicińska
7 Listopada 2020

Kolejny dzień N7 - święto ikonicznej serii Mass Effect studia Bioware. Co roku gracze mogą spodziewać się życzeń i prezentów od wydawcy serii - firmy Electronic Arts. W tym roku prezent dostaniemy z kilkumiesięcznym opóźnieniem, ale sama jego zapowiedź jest bardzo miłą niespodzianką. 

Dwanaście lat temu rewolucję w pojmowaniu gatunku space opera przeprowadziła gra Mass Effect. Studio Bioware podarowało wówczas graczom ogromne uniwersum pełne genialnie napisanych postaci i fabuły. Każda kolejna część trylogii z komandorem Shepardem była jeszcze lepsza od poprzedniej. Dziś świętujemy wspaniałe wieści o dalszych pracach przy serii.

Legendarna trylogia powraca

Seria Mass Effect liczy cztery odsłony. Pierwsze trzy tworzą trylogię komandora Sheparda i są przez graczy uznawane za creme de la creme uniwersum. W 2017 roku wyszła jednak czwarta odsłona serii - Mass Effect Andromeda.

Akcja Andromedy miała miejsce kilkaset lat po wydarzeniach opowiedzianych w trylogii i rozgrywała się w innej galaktyce. Oznaczało to zupełnie nowy świat, nowych bohaterów i brak Normandii (legendarnego statku, którym gracz przemierzał galaktykę). Tym sposobem gra utraciła większość sentymentu, którym gracze szczególnie darzyli postaci z pierwszych odsłon i ostatecznie dorobiła się opinii typowego „średniaka”.

Shepard w odnowionych ciuszkach

Najwyraźniej Electronic Arts postanowiło dać więc graczom to, co kochali najbardziej. Trylogię Sheparda w nowej odsłonie. Będzie unowocześniony gameplay, będzie 4K Ultra HD, będzie optymalizacja pod nową generację konsol. Fani nie mogli dostać bardziej trafionego prezentu.

Remaster trylogii będzie obejmował zarówno podstawową zawartość dla jednego gracza wszystkich odsłon serii, jak i wydane do nich DLC. Jeśli ktoś nie miał okazji zagrać we wszystkie genialne rozszerzenia do ME, teraz będzie miał idealną szansę nabycia całości za jednym razem.

Gra będzie dostępna na PC, PS4 i XBOX One, oraz na nadchodzącą generację konsol. Trzeba przyznać, że widok Normandii podchodzącej do doku na Cytadeli będzie z pewnością przepięknym obrazem namalowanym w 4K.

Legendary Edition już za kilka miesięcy

Choć Mass Effect Legendary Edition zdecydowanie jest najlepszym prezentem dla fanów gry, to w zasadzie jego zapowiedź nie była zbyt wielką niespodzianką. Pogłoski o pracach prowadzonych nad remasterem krążyły bowiem od co najmniej kilku miesięcy. Nie zmniejsza to jednak radości z oficjalnego ogłoszenia.

Elektronicy przygotowali jednak jeszcze jeden prezent. Na deser dostaliśmy oficjalną informację, że prowadzone są już prace nad zupełnie nową odsłoną serii Mass Effect. Dotąd nie było żadnych informacji na ten temat, więc to zdecydowanie największe zaskoczenie dzisiejszego święta.

Mass Effect Legendary Edition ma zadebiutować już wiosną 2021 roku. Dokładnej daty jeszcze nie znamy, lecz EA zapowiedziało, że możemy liczyć na kolejne informacje po Nowym Roku. Podobają się prezenty?

Szczęśliwego Dnia N7!

Następny artykuł