Techgame.pl
Kadr z gry Oddworld: New 'n' Tasty

igdb.com

Legendarna platformówka za darmo w Epic Games Store. Oferta ważna tylko przez 24h

18 Grudnia 2020

Autor tekstu:

Gabriela Sicińska

Udostępnij:

Drugiego dnia Świątecznej Wyprzedaży Epic Games Store w prezencie gracze dostają platformówkę, która była jednym z fenomenów lat 90. ubiegłego wieku. Epic oferuje nam jej odświeżoną wersję, wydaną z okazji 15-lecia gry. Mowa oczywiści

 • Świąteczna Wyprzedaż Epic Games Store trwa

 • Darmową grą na dziś jest Oddworld: Abe's Oddysee New ‘n’ Tasty

 • Gracze otrzymują też darmowy kupon na zakupy w sklepie

 • Prezentujemy kilka godnych uwagi gier objętych promocją

Epic Games kolejny rok z rzędu rzuca w nas darmowymi grami w okresie świątecznym. Promocja składa się z 15 tajemniczych gier, które dostępne będą przez 24 godziny od udostępnienia. Oferta zmienia się codziennie o godzinie 17:00 i potrwa aż do 31 grudnia.

Kolejna darmowa gra od Epica

Wiele było spekulacji i rzekomych przecieków odnośnie listy gier, które Epic Games udostępni graczom za darmo w kolejnych dniach trwania promocji. Ostatecznie stanęło na tym, że wczorajsze rozpoczęcie Świątecznej Wyprzedaży powitało nas darmową symulacją budowania miasta - Cities Skylines.

Oddworld: Abe's Oddysee New ‘n’ Tasty

Dziś czas na kolejny tytuł, który przeniesie nas do ducha gier lat 90. Jest to wydana w 2014 roku (wówczas tylko na konsolę PS4) gra pod tytułem Oddworld: Abe's Oddysee New ‘n’ Tasty. Jest to klasyczna platformówka na dwuwymiarowym planie z trójwymiarowymi modelami postaci i przedmiotów.

W grze wcielamy się w tytułowego Abe’a, który próbuje uratować siebie i swoich przyjaciół z rąk przedstawicieli wrogiej rasy Glukkonów. Rasa głównego bohatera została zniewolona i przymuszona do ciężkich robót, w dodatku chodzą plotki, że zaborcy planują ich pożreć. Wówczas Abe podejmuje trudną próbę ucieczki i uwolnienia swoich pobratymców.

Gracze dostają darmowy kupon na zakupy

Codzienne darmowe gry to jedno, lecz mamy także trwającą równolegle wyprzedaż w sklepie Epica. Zniżki sięgnęły w niektórych przypadkach pułapu 75%, co więcej na starcie gracze otrzymują kupon zniżkowy, który pozwoli kupić gry jeszcze taniej. Jednakże, by wykorzystać kupon, trzeba spełnić pewien warunek.

Kupon można odebrać za samo zalogowanie się w sklepie Epic Games. Schody zaczynają się w momencie, gdy chcemy z niego skorzystać. Kupon uprawnia nas do zniżki na kolejną grę, wynoszącej 40 złotych. W regulaminie promocji jest jednak zapis, który pozwala skorzystać z niego tylko przy zakupie gry o koszcie minimum 59,99 zł.

Perełki na wyprzedaży Epic Games Store

W skrócie, by skorzystać z kuponu i obniżyć cenę o 40 zł, musimy kupić grę, która bazowo kosztuje minimum 59,99. Co oznacza, że uwzględniając zniżkę, musimy dopłacić jeszcze przynajmniej 19,99 zł. Niekiedy bywa to frustrujące, ale wciąż można znaleźć wiele ciekawych ofert.

Najciekawsze oferty Świątecznej Wyprzedaży (podane ceny to ostateczny koszt gry po skorzystaniu z kuponu):

 • Pillars of Eternity: Definitive Edition - 29,50 zł

 • Star Wars: Squadrons - 67,94 zł

 • Tony Hawk’s Pro Skater 1+2 - 81,50 zł

 • Death Stranding - 84,95 zł

 • Disco Elysium - 43,40 zł

 • GTA V Premium Edition - 24,99 zł

 • Hades - 49,99 zł

Oczywiście godnych uwagi gier objętych świąteczną promocją jest znacznie więcej. Zachęcamy więc do samodzielnej eksploracji wyprzedaży oraz codziennych wizyt w sklepie Epica, żeby zgarnąć wszystkie darmowe gry.

Gabriela SicińskaAutor

Redaktor portalu Techgame, od lat związana z Radiem Aktywnym, gdzie wydawała audycję o grach video. Dawniej pracowała w branży IT jako tester urządzeń i oprogramowania. Od zawsze na czasie z grami i nowinkami astronomicznymi.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@techgame.pl

Podobne artykuły

Quake

Gry

Wielki powrót Quake. Czy na pewno?

Czytaj więcej >
Diablo II

Gry

Podsumowanie dnia. Otwarta beta dla Diablo II, nowa konkurencja dla FIFY, Pokemon Unite na urządzenia mobilne

Czytaj więcej >
Among us

Gry

Gamingowe Newsy - Nowy tryb w Fornite, Call of Duty Vanguard, Patch 1.9 dla Cyberpunk 2077

Czytaj więcej >
World of Warcraft

Gry

Czy obserwujemy śmierć gatunku MMORGP? Wiele na to wskazuje

Czytaj więcej >
GTA San Andreas

Gry

Nadchodzą remastery GTA. Czy rzeczywiście ich potrzebujemy?

Czytaj więcej >
Diablo II: Resurrected

Gry

Rusza beta do Diablo II: Resurrected. Czy to Ostatnia deska ratunku dla Blizzard?

Czytaj więcej >