Techgame.pl
Epic Games święta

Epic Games

Wyciekła lista darmowych gier od Epic Games Store. Tym razem może być prawdziwa

17 Grudnia 2020

Autor tekstu:

Gabriela Sicińska

Nadchodzą święta, a wraz z nimi wyczekiwana przez graczy promocja w Epic Games Store. Już w zeszłym roku Epic przygotował graczom coś w rodzaju kalendarza adwentowego, w którym zamiast czekoladek, można było codziennie przypisać sobie do konta inną

  • Kalendarz promocyjny Epic Games Store

  • Darmowe gry codziennie do końca roku

  • Promocja startuje dziś o 17:00

  • Plotki i przecieki listy gier nie mają końca

Tegoroczna promocja Epica przyciągnęła miliony zainteresowanych. Już od kilku dni po sieci krążą listy gier, które rzekomo otrzymamy w tym roku. Najpopularniejsza z nich, według której mieliśmy otrzymać takie perełki jak Dying Light, Far Cry 5 czy Horizon Zero Down, została niedawno zdementowana przez pracownika Epic Games. Dziś jednak pojawiły się kolejne, wyglądające na nieco bardziej wiarygodnie, przecieki.

Epic Games Store rozdaje gry na święta

Świąteczna promocja Epica to nie tylko darmowe gry przez 15 dni pod rząd, lecz także wyprzedaż w samym sklepie, gdzie w niższych cenach będzie dostępnych wiele tytułów. Platforma zapowiedziała, że niektóre z cen spadną nawet o 75%. Cała zabawa wystartuje już dziś o godzinie 17:00.

Tym razem śpieszyć się nie trzeba, choć warto zaglądać na Epica raz dziennie, by przypisać sobie kolejną darmową produkcję, którą można będzie dodać do swojej biblioteki tylko przez 24 godziny, gdyż później zastąpi ją kolejny promocyjny tytuł. Promocja potrwa do 31 grudnia włącznie, co oznacza, że za darmo otrzymamy aż 15 gier (o 3 więcej, niż miało to miejsce w ubiegłym roku).

Domniemane darmowe gry od Epica

Opublikowana kilka dni temu lista rozbudziła nadzieję i wyobraźnię graczy. Niestety wyglądała nieco zbyt pięknie, by mogła być prawdziwa. Monster Hunter World, Fallout 4, Mass Effect Andromeda, Assassin’s Creed Origins… Wszystko to brzmi pięknie, ale spójrzmy prawdzie w oczy - aż taka hojność byłaby ze strony Epica zbyt dużą stratą.

Ta „lista życzeń” została zdementowana przez Epica i dziś gracze z uporem szukają w przeróżnych sklepach i aplikacjach z okazjami choćby śladu, który może wskazywać na tytuły, które przygotował dla graczy Epic. Niektórym udało się wyszperać ciekawe poszlaki.

Domysły nie mają końca

Pierwsza z nich, dotycząca dzisiejszej gry jest całkiem prawdopodobna. Co więcej, znaleziono go na polskiej stronie pepper.pl. To tam dziś rano miało pojawić się (przedwcześnie) opublikowane przez Epic Games Store zdjęcie tytułu z nakładką świątecznej promocji.

Wedle owego przecieku, dzisiejszy tytuł to popularny symulator budowania miasta - Cities Skylines. Kolejny przeciek dotyczy gier, które mają pojawić się 23, 24 i 31 grudnia. Użytkownik Reddita znalazł informacje o promocji na niemieckiej stronie mydealz.de

Według niego będą to kolejno gra ekonomiczna Tropico 5, platformówka Inside oraz sylwestrowy Jurassic World Evolution. Autor posta wyjaśnia, że niemiecka wyszukiwarka promocji rzadko myli się w swoich publikacjach i wierzy, że doniesienia są prawdziwe na 99%.

Co dostaniemy od Epic Games?

Czy którykolwiek z tych domysłów się sprawdzi, dowiemy się już dziś o godzinie 17:00, gry wystartuje świąteczna promocja w Epic Games Store. Trudno powiedzieć, czy sklep udostępni pełną listę „tajemniczych prezentów”. Być może poznawać będziemy gry pojedynczo, z dnia na dzień.

Jeśli tak się stanie, internauci będą mieli zabawę w szukanie przecieków trwającą do samego końca bieżącego roku. Tymczasem nie pozostaje nam tylko czekać do dzisiejszego późnego popołudnia, by móc przypisać nową grę do naszych kont i przejrzeć gry objęte świątecznymi zniżkami.

Tagi:

Gabriela SicińskaAutor

Redaktor portalu Techgame, od lat związana z Radiem Aktywnym, gdzie wydawała audycję o grach video. Dawniej pracowała w branży IT jako tester urządzeń i oprogramowania. Od zawsze na czasie z grami i nowinkami astronomicznymi.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@techgame.pl

Podobne artykuły

Quake

Gry

Wielki powrót Quake. Czy na pewno?

Czytaj więcej >
Diablo II

Gry

Podsumowanie dnia. Otwarta beta dla Diablo II, nowa konkurencja dla FIFY, Pokemon Unite na urządzenia mobilne

Czytaj więcej >
Among us

Gry

Gamingowe Newsy - Nowy tryb w Fornite, Call of Duty Vanguard, Patch 1.9 dla Cyberpunk 2077

Czytaj więcej >
World of Warcraft

Gry

Czy obserwujemy śmierć gatunku MMORGP? Wiele na to wskazuje

Czytaj więcej >
GTA San Andreas

Gry

Nadchodzą remastery GTA. Czy rzeczywiście ich potrzebujemy?

Czytaj więcej >
Diablo II: Resurrected

Gry

Rusza beta do Diablo II: Resurrected. Czy to Ostatnia deska ratunku dla Blizzard?

Czytaj więcej >