Techgame.pl > Gry > Fantastyczne wieści dla fanów off-roadu. Epic Games z kolejną grą do zgarnięcia
Artur Łokietek
Artur Łokietek 19.03.2022 05:20

Fantastyczne wieści dla fanów off-roadu. Epic Games z kolejną grą do zgarnięcia

epic games
Steam

Tradycyjnie już Epic Games Store nie pozostawia wątpliwości - Tim Sweeney od dłuższego czasu bawi się w Świętego Mikołaja i nie potrzebuje gwiazdki, aby raczyć nas prezentami. Tym razem do odebrania mamy Spintires: MudRunner. 

Epic Games rozdaje

Epic Games Store powstało jako konkurencja dla legendarnego i uwielbianego Steam'a i... szybko zostało wyśmiane. No bo przecież zatwardziali fani platformy Valve ani myślą przerzucać się na nową usługę i mają w tym trochę racji. Z drugiej strony - jak tu odmówić przy takich ofertach?

Epic Games zdaje sobie bowiem sprawę z tego, że nowej platformie EGS będzie niezwykle ciężko pobić Steam i choć jest to aktualnie druga najpopularniejsza usługa tego typu, Steam raczej nie odda swoje pozycji tak łatwo. Dlatego zdecydowano się na specyficzne "przekupywanie" graczy

Epic Games od dłuższego czasu rozdaje w każdy czwartek grę lub parę gier zupełnie za darmo. Czasami są to mniejsze "indyki", czasami wielkie hity, takie jak GTA V, Just Cause 4 czy Kingdom Come: Deliverance. Do tego dochodzą coraz częściej pojawiające się tam tytuły na wyłączność - EGS widocznie nie próżnuje. 

MudRunner za darmo

Do godziny 17 bieżącego 26 listopada mogliśmy zupełnie za darmo dopisać do naszych kont świetny symulator kosmosu Elite: Dangerous i przygodową grę The World Next Door, polecaną szczególnie dla fanów anime. Teraz jednak pojawił się nowy tytuł do zgarnięcia. 

Jest nim Spintires: MudRunner, czyli kolejna wersja popularnej w pewnych kręgach serii gier Spintires. Seria stworzona przez brytyjskie Oovee (aczkolwiek za MudRunnera odpowiada zespół Saber Interactive) traktuje nam o prawdziwym off-roadzie z krwi i kości... a raczej z gumy i błota.

Wszystko dlatego, że w grze wcielamy się w rolę kierowcy ciężkich maszyn terenowych i ciężarówek, które wysłany zostały na Syberię aby tam wykonywać konkretne zlecenia. Takie osadzenie akcji gwarantuje nam przede wszystkim naprawdę fantastyczne widoki. Nic w końcu tak nie odpręża jak syberyjskie lasy na monitorze. 

  1. Czarna dziura z Drogi Mlecznej zachowuje się podejrzanie. Naukowcy tłumaczą dziwne zjawisko

  2. Sałatka nie musi być nudna. Połącz ziemniaki, boczek oraz ogórki kiszone i delektuj się boskim smakiem

  3. Samsung wydał oficjalne oświadczenie. Koniec popularnych smartfonów, fani są załamani

Za tydzień popularny "indyk"

W MudRunnerze nie chodzi stricte o podążanie konkretną ścieżką czy śledzenie fabuły, gdyż cała oś gry bazuje na wykonywaniu zleceń w pełni otwartym, dość sporym świecie. Zlecenia dotyczyć mogą przewiezienia drewna w dane miejsce w określonym czasie czy odholowaniu zatopionej w bagnie ciężarówki. 

Wszystko tak naprawdę opiera się na wyjątkowym systemie... błota. Syberyjskie pustkowia to miejsce, w którym bardzo trudno się poruszać, z czego w pełni zdają sobie sprawę twórcy. Zaprogramowali oni specjalną fizykę błota, w które łatwo się wkopać, ale już nie tak łatwo z niego wyjechać. Wtedy możemy wymagać pomocy innych graczy, bowiem gra zawiera też tryb multiplayer. 

Za tydzień na EGS będziemy mogli dopisać sobie do konta Cave Story+, czyli jednego z bardziej wyjątkowych "indyków" ostatnich lat. Produkcja odzwierciedla doskonale uczucie, jakie towarzyszyło nam przy graniu w klasyczne tytuły 8- lub 16-bitowe. Aby dopisać MudRunner, macie czas do godziny 17:00 do następnego czwartku. Grę znajdziecie w tym miejscu.

Powiązane