Screen z gry Obcy: Izolacja
Źródło: igdb.com

Kolejna darmowa gra na Epic Games Store. Tym razem w prezencie świetny horror science-fiction

Gabriela SicińskaGabriela Sicińska
21 Grudnia 2020

Kolejny darmowy tytuł od Epic Games Store właśnie stał się możliwy do odebrania. Wasze biblioteki mogą się dziś wzbogacić o świetny tytuł z gatunku survival horror, wzorowany na filmowej klasyce gatunku. Mowa o grze Obcy: Izolacja autorstwa brytyjskiego studia Creative Assembly.

  • Alien: Isolation za darmo w Epic Games Store
  • Tytuł jest świetną grą science fiction z gatunku survival horror
  • Wcielimy się w córkę oficer Ellen Ripley, by poznać losy załogi Nostromo

Dzisiejszy tytuł nie jest szczególnym zaskoczeniem. Już od kilku dni potwierdza się przeciek ze strony mydealz.de, dzięki któremu znamy pełną rozpiskę Świątecznej Wyprzedaży Epic Games Store. Nie żeby ktoś narzekał z tego powodu.

Alien: Isolation kolejną darmową grą od Epic Games

Tym razem Epic games uraczył nas tytułem z 2014 roku, za którego stworzenie było odpowiedzialne studio Creative Assembly (dobrze znane fanom serii gier Total War). Tytuł garściami czerpie z filmowej pierwszej części słynnego cyklu science fiction - Obcy: 8. Pasażer Nostromo, wyreżyserowanego przez Ridleya Scotta.

Film z 1979 roku przyniósł ekipie Oscara za najlepsze efekty specjalne, których stylistyka została bardzo wiernie oddana w grze Alien: Isolation. Akcja tytułu dzieje się 15 lat po wydarzeniach, które widzieliśmy w pierwszej części filmowego cyklu. Protagonistką, którą przyjdzie nam pokierować, jest Amanda, córka oficer Ellen Ripley.

Śladami ksenomorfa w Alien: Isolation

Amanda wraz z towarzyszami wyrusza na poszukiwania czarnej skrzynki statku Nostromo, by dowiedzieć się, co tak naprawdę stało się z jej matką. Bohaterowie poruszają się więc po pozornie opuszczonym statku, szukając odpowiedzi na pytania dotyczące przeszłości.

Gra stawia przede wszystkim na klimat i fabułę. Nie znajdziemy w niej widowiskowych pojedynków z Obcym, lecz doświadczymy raczej ciągłego napięcia, tego charakterystycznego uczucia niepokoju, które będzie nam towarzyszyło za każdym razem, gdy będziemy skręcali za róg korytarza.

Survival horror od Epic Games

Większość rozgrywki będzie opierała się na odkrywaniu historii, uciekaniu lub chowaniu się przed Obcym oraz hakowaniu systemów Nostromo. Tytuł jest pozycją wręcz obowiązkową dla fanów filmowego pierwowzoru, jak również dla tych, którzy cenią sobie dobry klimat horroru połączony ze świetną historią.

Grę Alien: Isolation można odebrać za darmo w Epic Games Store do jutra, do godziny 17:00. Warto zajrzeć również na strefę Świątecznej Wyprzedaży, gdzie znajdziemy wiele przecenionych tytułów oraz będziemy mogli skorzystać z kuponu zniżkowego o wartości 40 zł, którego działanie wyjaśniliśmy w dzisiejszym artykule.

Następny artykuł