Metro 2033 Redux
Źródło: Steam

Gratka dla fanów prawdziwej postapokalipsy. Metro 2033 Redux za darmo na Epic Games Store

Artur ŁokietekArtur Łokietek
22 Grudnia 2020

Kolejna gra na Epic Games Store do odebrania za darmo. Tym razem jest to Metro Redux z 2014 roku, czyli pozycja idealna dla wszystkich lubujących się w postapokalipsie. Na jej odebranie macie czas do jutra, do godziny 17.

 • Na Epic Games Store dostępna jest kolejna pozycja zupełnie za darmo
 • Tym razem możemy odebrać świetnego FPS'a Metro 2033 w wersji Redux
 • Oferta zmieni się jutro o godzinie 17:00

Epic Games Store powrócił w tym roku z ofertą, dzięki której przekonał do siebie wielu graczy przed rokiem. Chodzi o rozdawanie darmowych gier codziennie, przez 15 dni. Dziś do odbioru prawdziwa gratka dla fanów postapo.

Epic Games Store rozdaje gry

Epic Games Store dało się poznać wielu graczom niestety dość negatywnie. Wszystko przez to, że platforma od samego początku mierzyła wysoko, gdyż chciała strącić z piedestału internetowych platform ich króla - Steama. Fani Valve nie byli tym faktem zadowoleni, ale zdaje się, że sytuacja już nieco się unormowała.

Duża zasługę, jeżeli chodzi o popularność, EGS zawdzięcza dość obfitym promocjom i rozdawaniu gier za darmo. Praktycznie przez cały rok regularnie dostawaliśmy tam różnego rodzaju ciekawe pozycje. Mogliśmy wtedy zgarnąć takie perełki jak GTA V, Just Cause 4 czy Kingdom Come: Deliverance.

Teraz, przez 15 dni, na EGS zmienia się oferta darmowych produkcji. Do tej pory za darmo do konta przypisać mogliśmy takie produkcje jak Cities: Skylines, Oddworld: New n Tasty, The Long Dark, Defense Grid czy Alien: Isolation. Tym razem możemy za darmo odebrać Metro 2033 Redux.

Metro 2033 - czyli coś dla fana "dynamiczniejszego Fallouta"

Najnowsza produkcja, którą za darmo możemy przypisać sobie do konta na Epic Games Store, jest Metro 2033 Redux. Jest to remaster gry od 4A Games, która oryginalnie wyszła w 2010 roku. W stosunku do pierwowzoru ulepszono tekstury, animacje, sztuczną inteligencję czy dodano dodatkowe efekty wizualne znane z Metro: Last Light.

Gra powstała na podstawie bestsellerowej książki Dmitry Glukhovskyego o tym samym tytule. Fabuła opowiada o Rosji w roku 2033, wiele lat po atomowej zagładzie. Ludzie schronili się w metrze, podzielili na różne grupy, jednak z zewnątrz zaczynają przedostawać się różne zmutowane potwory.

Dość powiedzieć, że Metro 2033 Redux nie tylko wciąż wygląda ładnie, ale i opowiada naprawdę bardzo wciągającą i immersyjną historię. Jeżeli spodoba Wam się ta produkcja, warto wiedzieć, że twórcy przygotowali także dwie kolejne części - Metro: Last Light (dostępne też w edycji Redux) oraz Metro Exodus.

Przecieki się potwierdzają

EGS nie zaskakuje jednak darmówkami, bo niedawno wyciekła cała lista wszystkich pozycji. Oferta zmienia się co 24 godziny, w każdy dzień o godzinie 17:00. Poniżej przypominamy listę produkcji, które będą dostępne w ciągu kolejnych dni:

 • Tropico 5
 • Inside
 • Darkest Dungeon
 • My Time at Portia
 • Night in the Woods
 • Stranded Deep
 • Solitairica
 • Torchlight II
 • Jurassic World Evolution

Jeżeli zaś darmowe gry Wam nie wystarczą, możecie skłonić się w kierunku zakupu innych pozycji z katalogu Epic Games Store, z których wiele jest aktualnie w świątecznej promocji. Pamiętajcie także, że zupełnie za darmo możecie odebrać kupon zniżkowy na dodatkowe 40 złotych, dostępny dla wszystkich zalogowanych użytkowników.

Następny artykuł