Darkest Dungeon
Źródło: Steam

Darkest Dunegon za darmo. Mroczne taktyczne RPG odbierzecie z Epic Games Store

Artur ŁokietekArtur Łokietek
26 Grudnia 2020

Jeżeli lubicie świetne promocje i równie świetne RPG-i to Epic Games Store ma coś w sam raz dla Was. Za darmo możecie bowiem odebrać taktycznego rougelike'a Darkest Dungeon. Macie czas do 17:00.

  • Na Epic Games Store możecie odebrać kolejną grę za darmo.
  • Tym razem chodzi o świetne i mroczne RPG - Darkest Dungeon
  • Już o 17 kolejna gra będzie możliwa do przypisania do konta

Epic Games Store cały czas nas rozpieszcza i oddaje w nasze ręce świetne produkcje zupełnie za darmo. Tym razem przyszła pora na diabelsko wymagającego roguelike'a Darkest Dungeon. Polecamy!

Darkest Dungeon za darmo

Kojarzycie serię Dark Souls? Jedne z najważniejszych RPG-ów w wersji hardcore od From Software na dobre zapisały się w historii komputerowej rozrywki. Jeżeli jednak nie przekonuje Was ta seria, albo uważacie, że jest za łatwa - zainteresujcie się Darkest Dungeon od Red Hook Studios.

Jest to bowiem RPG w stylu roguelike'a jeszcze trudniejsze od Dark Souls. Wszystko przez to, że sercem całej rozgrywki w grze jest system kondycji psychicznej. My, gracze, mamy za zadanie zwerbować drużynę, która będzie regularnie wybierać się na eksplorację lochów pod zniszczonym nawiedzonym dworem. Problem w tym, że postacie, które możemy włączyć do drużyny, nie są żadnymi herosami.

Każdy ma swoje własne fobie, a także wytrzymałość psychiczną. Jeżeli spadnie do zbyt niskiego poziomu - nasz bohater może zdezerterować, popaść w obłęd czy zwyczajnie odmówić wykonywania naszych poleceń.

Epic Games Store rozdaje gry

Darkest Dungeon to jednak nie tylko wymagająca, taktyczna rozgrywka i dbanie o naszych herosów - mamy tutaj sporo elementów strategicznych i prawdziwie RPG-owych. W przerwach między misjami czas spędzamy w pobliskiej wiosce, którą możemy odrestaurować i zadbać o nowe atrakcje.

Całość jest okraszona mroczną, kreskówkową grafiką 2D i niezwykle gęstym klimatem przywodzącym na myśl klasyczne powieści gotyckie - na czele z Edgarem Allanem Poe czy H.P. Lovecraftem. Serdecznie polecamy szczególnie, że gra jest aktualnie dostępna za darmo. I to jeszcze z dodatkową postacią w formie DLC - The Musketeer.

Epic Games Store regularnie rozdaje nowe gry zupełnie za darmo. Codziennie o godzinie 17:00 zmienia się oferta na nową produkcję, którą wystarczy przypisać do konta. Co ciekawe, wiemy, co będzie następne.

Co dalej w Epic Games Store?

Zgodnie z wcześniejszymi przeciekami, kolejne na liście będą:

  • My Time at Portia
  • Night in the Woods
  • Stranded Deep
  • Solitairica
  • Torchlight II
  • Jurassic World Evolution

Musimy więc uzbroić się w cierpliwość i regularnie odwiedzać stronę platformy, aby zdobyć nową grę. Nie zapomnijcie także o świątecznej wyprzedaży. Nawiasem mówiąc, jeżeli spodobało Wam się Darkest Dunegon - warto zanotować, że w produkcji jest sequel. Jego premiera najpewniej nastąpi w 2021 roku (choć nie jest to wciąż pewne), a całość ma zaprezentować nowe mechaniki połączone ze wszystkim, za co fani uwielbiali "jedynkę". Tym razem jednak zwiedzimy ośnieżone górskie szczyty.

Następny artykuł