EURO 2020 w PES 20
Źródło: Twitter

EURO 2020 jednak się odbędzie! Przynajmniej w Pro Evolution Soccer 2020

Krystian MowelKrystian Mowel
18 Maja 2020

Tegoroczne lato miało stać pod znakiem sportu. Mistrzostwa Europy w piłce nożnej, a następnie Igrzyska Olimpijskie. Niestety, epidemia koronawirusa pokrzyżowała wszystkie plany. Konami postanowiło jednak w jakimś stopniu wynagrodzić brak EURO 2020 i zdecydowało się dodać tryb gry związany z piłkarską imprezą.

Dodatek trafi do PESa 2020 już 4 czerwca całkowicie za darmo. Aktualizacja uwzględnia 55 reprezentacji, które miały uczestniczyć w mistrzostwach.

Mistrzostwa Europy w piłce nożnej tylko na wirtualnej murawie

Konami potwierdziło, że pomimo przełożenia turnieju nie zamierza zabierać graczom dodatkowej rozrywki. Twórcy gry zdają sobie sprawę, że takie posunięcie może okazać się świetnym posunięciem, gdyż fani piłki nożnej są spragnieni emocji płynących z oglądania futbolu. Aktualizacja wprowadzi 55 zaktualizowanych reprezentacji i dwa nowy stadiony – Wembley oraz stadion w Sankt Petersburgu.

Pro Evolution Soccer będzie królować w te wakacje?

Powoli obecny sezon gry w FIFĘ i PES zmierza ku końcowi. Co roku otrzymujemy nowe, odświeżone wersje tych gier, wobec czego przełom czerwca i lipca to czas powolnego odstawiania gier piłkarskich na drugi plan. Wyraźnie widać to na przykładzie FIFY, gdzie gracze uznają, że gra podczas wakacji mija się z celem. Zupełnie inaczej może to wyglądać w przypadku PESa 2020, a wszystko za sprawą dodatku EURO 2020.

Następny artykuł