Techgame.pl
facebook na telefonie i komputerze

Unsplash

Messenger dostał oficjalną aplikację na Windowsa. Postanowiono na rozmowy wideo

3 Kwietnia 2020

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Udostępnij:

Facebook w końcu wypuścił oficjalną aplikację Messenger na komputery z systemami Windows i Mac. Aplikacja została uzbrojona w odpowiednie funkcje, a jednym z jej głównym celów jest usprawnienie pracy zdalnej. Przyda się to szczególnie

Facebook już jakiś czas temu wsytdliwie wspominał o aplikacji Messenger dla laptopów i komputerów stacjonarnych. W końcu doczekaliśmy się premiery i dostaliśmy do tego parę ciekawych funkcji.

Messenger od Facebooka

Messenger to ogółem część serwisu Facebook przeznaczona do użytku jak typowy komunikator internetowy. Użytkownicy wysyłają w nim wiadomości, dzielą się filmikami i zdjęciami (głównie memami, nie oszukujmy się). Stosowna aplikacja już od dłuższego czasu istnieje dla posiadaczy smartfonów, jednak mówiono o jej wersji przeznaczonej na laptopy i komputery osobiste. Ta w końcu powstała i już mogą wypróbować ją użytkownicy Mac'ów (z systemem OS X 10.10.0 lub nowszym) i Windowsów. jeżeli chodzi o system od Microsoftu to aplikacja przeznaczona jest jedynie na Windowsa 10 w wersji co najmniej 10240.0. Facebook tłumaczy ideę aplikacji tym, że w ciągu ostatniego miesiąca serwis zanotował zwiększenie rozmów wideo i audio o 100 procent. 

Nowa wersja komunikatora

Facebook w założeniu zamierza konkurować z aplikacjami takimi jak choćby Microsoft Teams, gdyż nowa wersja komunikatora posiada bardzo rozbydowane możliwości rozmów konferencyjnych w formie wideo. Będzie mogło w nich brać do 8 osób naraz, z czego częśc może korzystać z komputerów, a część ze smartfonów. W tym samym momencie nadal możliwe jest korzystanie z czatu tekstowego, pomocnego choćby do wysyłania plików. Osoby mogące uczestniczyć w konferencji muszą znajdować się na naszej liście znajomych i dostać specjalne zaproszenie. Oprócz tego aplikacja posiada tez uwielbiany przez wielu ciemny motyw, a także szereg funkcji właściwych z aplikacji mobilnej - GIFY, zdjęcia, nagrywanie audio i wiele więcej.

Podobne artykuły

Elon Musk z profilu

Technologie

Elon Musk dostał pytanie, które zupełnie wybiło go z równowagi. Rozbrajająca reakcja miliardera

Czytaj więcej >
Samoloty zeroemisyjne od Airbusa - wizualizacja

Technologie

Airbus zaprezentował swoje samoloty przyszłości. Ta technologia zmieni lotnictwo

Czytaj więcej >
szczeniak

Technologie

Tańczący szczeniak-robot podbija internet. Niezwykłe dzieło, aż ciężko się nie uśmiechnąć

Czytaj więcej >
Elon Musk w trakcie wywiadu na konferencji.

Technologie

Elon Musk zapowiedział, kiedy rozpocznie kolonizować Marsa. Data zaskakuje

Czytaj więcej >
PlayStation 2 w dwóch wersjach

Technologie

PlayStation 5 może niebawem wrócić na półki sklepowe. Zapowiadana jest kolejna dostawa

Czytaj więcej >
Xbox Series X i S

Technologie

Nowe informacje o ulepszeniach dla Xbox series X i S. Znamy szczegóły

Czytaj więcej >