Fragment gry Fall Guys: Ultimate Knockout
Źródło: Steam

Fall Guys - gra, która wzięła szturmem wszystkie platformy

Stanisław JanowskiStanisław Janowski
12 Sierpnia 2020

Fall Guys to gra, która na nowo wymyśliła koło. I to w jaki sposób! Battle Royale w zupełnie nowym ujęciu szturmuje rynek gier, na komputery osobiste grę kupiło już ponad 2 miliony graczy.

O grze Fall Guys zrobiło się głośno, kiedy wyszło na jaw, że będzie ona dostępna za darmo w dniu premiery dla subskrybentów abonamentu PS Plus. Niezwykle prosta mechanika, urocza oprawa graficzna i wręcz uzależniająca grywalność. Gra ze studia Mediatonic, która została wydana przez Devolver Digital cieszy się niesamowitą popularnością.

Kiedy myślałeś, że Battle Royale się kończy

W ostatnich latach rynek gier komputerowych zasypywany był kolejnymi wariacjami na temat niezwykle popularnego trybu rozgrywki, czyli Battle Royale. Kolejne gry w zasadzie beznamiętnie kopiowały pomysły poprzedniczek wprowadzając jedynie kosmetyczne zmiany w mechanice rozgrywki. Zależnie od funduszy przeznaczonych na marketing i promocję, gry tego typu odnosiły większy lub mniejszy sukces, szybko jednak zainteresowanie graczy gasło i przenosili się na kolejne nowe produkcje tego typu. Fall Guys: Ultimate Knockout pokazuje, że można jeszcze podejść do tematu Battle Royale w kreatywny sposób.

CD Projekt Red z kolejnym rekordem. Polska firma warta 40 mld. złCD Projekt Red z kolejnym rekordem. Polska firma warta 40 mld. złCzytaj dalej

Piękno tkwi w prostocie

Schemat gier Battle Royale jest dobrze znany chyba każdemu, kto w życiu zagrał chociaż w kilka gier. Ogromna mapa, która z czasem się zmniejsza, cała masa graczy i eliminacja oponentów. Proste, aczkolwiek niezwykle grywalne podejście do rozgrywki sprawiło, że ten gatunek gier odniósł niebywały sukces na światowym rynku. Autorzy Fall Guys wzięli ten schemat i przerobili go na coś zupełnie świeżego. Motyw telewizyjnego show pokroju WipeOut, szybkie mapy, po których eliminowana jest część graczy i przeurocze, krępe postaci, którymi sterujemy. Tylko tyle wystarczyło, aby gra odniosła sukces. Do tego możemy dodać jeszcze wspaniały pomysł na promowanie produkcji w mediach społecznościowych, który idealnie wpisuje się w cały klimat gry. Na efekty nie trzeba było długo czekać, gra tydzień po premierze jest jedną z najbardziej popularnych pozycji na wszystkich platformach.

Długo wyczekiwana funkcja w końcu na PlayStation. Sony wysłuchało próśb graczyDługo wyczekiwana funkcja w końcu na PlayStation. Sony wysłuchało próśb graczyCzytaj dalej

Ponad 2 miliony sprzedanych kopii na PC

Fall Guys: Ultimate Knockout błyskawicznie zyskała ogromną rzeszę fanów. Na komputery osobiste sprzedało się już ponad 2 miliony kopii co sprawiło, że jest gra studia Mediatonic znalazła się na listach najpopularniejszych produkcji chociażby na Steamie. Cieszy się ona również ogromnym zainteresowaniem na Twitchu, gdzie streamy z rozgrywki są jednymi z najpopularniejszych na całej platformie. Twórcy gry już zapowiadają, że produkcja będzie silnie rozwijana, kwestią czasu jest również moment, w którym trafi na konsolę Xbox One oraz Nintendo Switch.

Gra zyskuje fanów dzięki samej rozgrywce. Warto jednak wspomnieć również o wspaniałym marketingu, który idealnie wpisuje się w charakterystykę produkcji. Osoby odpowiedzialne za prowadzenie chociażby oficjalnego konta Fall Guys na Twitterze co rusz zaczepiają duże studia i producentów gier, a co najlepsze robią to na tyle dobrze, że udaje im się uzyskać zabawne odpowiedzi. W taki sposób doszło chociażby do zabawnej wymiany zdań między twórcami gry Fall Guys, a naszym rodzimym CD Projektem. Wszystko wskazuje na to, że Fall Guys zostanie z nami na dłużej i będzie jedną z bardziej lubianych gier na przestrzeni lat.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Długo wyczekiwana funkcja w końcu na PlayStation. Sony wysłuchało próśb graczy
  2. EA Access trafi na Steam. Electronic Arts potwierdza
  3. CD Projekt Red z kolejnym rekordem. Polska firma warta 40 mld. zł
  4. Rewelacyjne wieści dla fanów Quake. Gry do zgarnięcia za darmo

Następny artykuł