pilne
Źródło: techgame

Trwa poważna awaria skrzynek pocztowych Gmail. Tysiące zgłoszeń wściekłych użytkowników

Kuba WielochKuba Wieloch
20 Sierpnia 2020

Użytkownicy Gmail i dysku Google od wielu godzin skarżą się na poważne problemy z załączaniem plików

Poważna awaria w Google

Od godziny 7:00 naszego czasu użytkownicy masowo zgłaszają problemy z wydajnością serwisów Gmail i dysk Google. Niemożliwe jest załączanie plików do maila, jak i do chmury. Jak donosi serwis downdetector.com około godziny 8:00 liczba zgłoszeń przekroczyła 2000.

Ponad 2000 zgłoszeń użytkowników

Jak wynika z danych przedstawianych przez wyżej wymieniony serwis, pierwsze doniesienia o awarii pojawiły się w czwartek 20 sierpnia o wczesnych godzinach porannych. O godzinie 7:00 pojawiła się ogromna fale zgłoszeń niepoprawnego działania serwisów. Do godziny 8 zgłoszeń było już ponad 2000. Awaria nadal trwa, jednak ilość zgłoszeń zaczyna stopniowo spadać.
Prawie wszystkie problemy zauważone przez użytkowników dotyczą dodawania plików. Sytuacji nie poprawia automatyczny komunikat ze strony firmy Google, który brzmi następująco:
"Ups, coś poszło nie tak. Możliwe, że ostatnie zmiany nie zostały zapisane"

Problemy dotyczą również Polski

Użytkownicy skarżą się w komentarzach, że nie mogą załączać żadnych plików do wysyłanych maili. Nie mają też możliwości wrzucania plików w chmurę serwisy, czyli na dysk Google.
W Polsce wykryto również spore utrudnienia w logowaniu się na serwis, przez co niemożliwe jest sprawdzenie swojej skrzynki pocztowej i korzystanie z usług firmy.
Google stara się szybko "załatać dziury w okręcie" i na bieżąco informuje o postępach w pracach nad rozwiązaniem problemów. Okazuje się jednak, że kolejne aplikacje Google zaczynają szwankować, przez co nie wiadomo kiedy awaria może się skończyć.

Lista wadliwych aplikacji

Z informacji ujawnionych przez firmę wynika, że utrudnione jest obecnie używanie następujących usług Google:


Google Hangouts
Dysk Google
Google Chat
Google Sites
Google Keep
Voice mail

Następny artykuł