Techgame.pl
Google logo

pixabay

Google odwołuje swoją największą imprezę przez koronawirusa. Co z targami E3 2020?

4 Marca 2020

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Udostępnij:

Google odwołało, a raczej przeniosło do internetu swoją największą branżową imprezę I/O 2020. Wszystkiemu winny jest koronawirus, który do tej pory spowodował przesunięcie lub odwołanie szeregu wydarzeń technologicznych i gamingowych. Czy największ

Wielkie branżowe wydarzenia cierpią na epidemii wywołanej przez koronawirusa SARS-CoV-2. Do tej pory na świecie zmarło ponad 3 tys. osób, a giganci technologiczni obawiają się przyczynienia do rozprzestrzenienia choroby, więc przesuwają lub odwołują swoje wydarzenia. Taki los spotkał największe wydarzenie organizowane przez Google, czyli I/O 2020. 

Obawa przed Covid-19

Google jest hostem I/O 2020, będącego największą impreżą firmy. Wydarzenie dołączyło właśnie do wielu innych branżowych imprez, które w obawie przed koronawirusem się nie odbędą. Do tej pory anulowano między innymi barcelońskie MWC, Microsoft MVP Summit, Game Developers Conference czy nawet nasze rodzime Intel Extreme Masters, które odbyło się bez udziału publiczności. Google miało na I/O pokazać nowe urządzenia Google Pixel 5 czy Google Pixel 5 XL. Wszyscy, którzy zakupili bilety, do 13 marca dostaną zwrot kosztów i możliwość przedwczesnego zakupu biletów na przyszłoroczną edycję. Google wystosowało komunikat: "W związku z obawami dotyczącymi koronawirusa (COVID-19) oraz wytycznymi zdrowotnymi CDC,  WHO i innych organizacji zdrowia postanowiliśmy zrezygnować z fizycznego Google I/O w Shoreline Amphitheatre". Ciekawe jest tutaj użycie słowa "fizycznego", gdyż oznacza to, że najpewniej impreza odbędzie się online, wraz ze wszystkimi planowanymi zapowiedziami. Inni producenci również nie mają lekko. Dla fanów technologii niepewna jest zapowiedź nowego, taniego iPhone'a SE 2, gdyż fabryki Apple cierpią z powodu zawieszenia pracy, a przewidywana na wiosnę/lato zapowiedź może nie nastąpić.

E3 2020. Czy się odbędzie?

Wielu graczy i deweloperów zaczęło obawiać o najważniejszą na świecie konferencję gamingową, czyli Electronic Entertainment Expo 2020. Podczas wydarzenia zapowiadane jest wiele wysokobudżetowych i oczekiwanych tytułów, dostajemy mnóstwo informacji wprost od producentów, konkrety odnośnie nowego sprzętu, a często dzieją się zaskakujące rzeczy, jak na przykład gościnny udział Keanu Reeves'a w Cyberpunku 2077, który po trailerze wszedł na scenę, aby osobiście zapowiedzieć produkcję. Organizatorzy wydarzenia, czyli organizacja ESA (Entertainment Software Association) zapowiadają jednak, że już zaczęli przygotowania do organizacji targów, więc E3 ma odbyć się tak jak planowano, w dniach 9 - 11 czerwca tego roku. ESA podkreśla jednak, że na bierząco monitoruje sytuację i jeśli sytuacja w ciągu następnych miesięcy sytuacja się nie poprawi, to istnieje szansa odwołania imprezy.

Podobne artykuły

Elon Musk z profilu

Technologie

Elon Musk dostał pytanie, które zupełnie wybiło go z równowagi. Rozbrajająca reakcja miliardera

Czytaj więcej >
Samoloty zeroemisyjne od Airbusa - wizualizacja

Technologie

Airbus zaprezentował swoje samoloty przyszłości. Ta technologia zmieni lotnictwo

Czytaj więcej >
szczeniak

Technologie

Tańczący szczeniak-robot podbija internet. Niezwykłe dzieło, aż ciężko się nie uśmiechnąć

Czytaj więcej >
Elon Musk w trakcie wywiadu na konferencji.

Technologie

Elon Musk zapowiedział, kiedy rozpocznie kolonizować Marsa. Data zaskakuje

Czytaj więcej >
PlayStation 2 w dwóch wersjach

Technologie

PlayStation 5 może niebawem wrócić na półki sklepowe. Zapowiadana jest kolejna dostawa

Czytaj więcej >
Xbox Series X i S

Technologie

Nowe informacje o ulepszeniach dla Xbox series X i S. Znamy szczegóły

Czytaj więcej >