Valorant
Źródło: Sport.pl

Oficjalna premiera Valoranta już dzisiaj! Miesiące beta testów zakończone

Krystian MowelKrystian Mowel
2 Czerwca 2020

Najnowsza produkcja Riot Games już dzisiaj oficjalnie zawita na komputerach PC. Dotychczas gra był dostępna w zamkniętej wersji beta, do której dostęp mieli tylko nieliczni gracze. Twórcy League of Legends pragną, aby ich FPS przyciągnął jak największą ilość graczy.

Oficjalnej premierze towarzyszy też spora aktualizacja, która wprowadza kilka ciekawych zmian, nową postać czy wcześniej niespotykaną mapę.

Valorant ma potencjał zdominować rynek

Przez długi czas Riot Games znane było tylko ze stworzenia kultowego League of Legends, które zrzesza miliony graczy na całym świecie. Jednak w ostatnich miesiącach wytwórnia stworzyła grą karcianą Legends of Runeterra oraz wcześniej wspominanego Valoranta, który ma potencjał aby osiągnąć to, co uczynił Counter-Strike:GO kilka lat temu, czyli przyciągnięcie graczy z innych FPS’ów do swojej produkcji.

Valorant - idealny FPS?

Nowa produkcja Riot Games to klasyczna, drużynowa strzelanka online, która dostępna jest w systemie free-to-play. Łączy w sobie klimat i rozwiązania znane z gier takich jak Counter-Strike oraz Overwatch. Twórcy gry doskonale wiedzieli co chcą stworzyć, gdyż przygotowywali swoją produkcję z myślą o scenie e-sportowej. To właśnie Valorant ma największe szanse, aby zdetronizować CS-a z pozycji hegemona w świecie wirtualnych rozgrywek sportowych.

Następny artykuł