EA&Steam
Źródło: Twitter

Produkcje Electronic Arts powracają na Steam

Krystian MowelKrystian Mowel
5 Czerwca 2020

Plotki o tym, że Electronic Arts pragnie nawiązać bliższą współpracę z Valvę pojawiały się już od jakiego czasu. Szczególnie nasiliły się po premierze Star Wars: Fallen Order, gdy produkcja EA trafiła do sklepu Steam. Obie korporacje pragną poszerzyć współpracę.

Przez wiele lat Electronic Arts odcinało się od najpopularniejszej platformy gamingowej, teraz jednak wszystko może się zmienić.

Starsze gry Electronic Arts jako pierwsze

Współpraca między korporacjami rozpocznie się od dodania starszych, jednak wciąż interesujących i grywalny tytułów EA na platformę Steam. Mowa tu o takich tytułach jak Dragon Age 2, Dragon Age: Inkwizycja, Mirror’s Edge: Catalyst czy Crysis 3. Dotychczas, wyżej wymienione produkcje były dostępne tylko w Originie, oficjalnym sklepie EA. Ten krok zdecydowanie zwiększy atrakcyjność platformy Steam, która wreszcie może zaoferować coś fanom gier od EA.

EA Access na Steam


Oprócz informacji o powrocie gier Electronic Arts na platformę gamingową Steam, krążą pogłoski o udostępnieniu usługi EA Access za pomocą sklepu firmy Valve. Pozwoliłoby to na dodawanie do naszych bibliotek nowych gier, oczywiście po uiszczeniu comiesięcznej opłaty abonamentowej. Nie wiadomo jeszcze na jakiej zasadzie ma to działać w połączeniu z platformą Steam.

Następny artykuł