FIFA 21
Źródło: easports.com

FIFA 21: Dariusz Szpakowski zapowiada wiele nowości

Krystian MowelKrystian Mowel
11 Maja 2020

Epidemia koronawirusa nie tylko wstrzymała rozgrywki piłkarskie na całym świecie, ale postawiła też wiele pytań na temat tego, jak będzie wyglądała FIFA 21. EA Sports przygotowuje premierę kolejnej części symulatora piłki nożnej, a Dariusz Szpakowski zapowiada wiele nowości, które mogą odmienić rozgrywkę.

Popularny komentator sportowy, który z serią gier FIFA współpracuje już od wielu lat twierdzi, że kolejna edycja może zaskoczyć szerokie grono fanów. Mimo wszystko entuzjaści cyfrowej wersji najpopularniejszego sportu na świecie podchodzą do tych informacji z dużym sceptycyzmem.

FIFA 21 – co przygotowuje EA Sports?

Wszystko wskazuje na to, że najnowszy symulator piłki nożnej od Electronic Arts zostanie oficjalnie zapowiedziany w nocy z 11 na 12 czerwca, podczas planowej konferencji EA Play. Wielu fanów serii zadaje sobie pytanie o nowości w grze, czy jednak po raz kolejny otrzymają „odgrzewany kotlet”. Osoby śledzące postęp, jaki EA Sports czyni na przestrzeni ostatnich lat mogą być pozytywnie zaskoczone. Tak przynajmniej twierdzi Dariusz Szpakowski, który na pytanie prowadzących w programie „Misja Futbol” odpowiedział – „będzie sporo nowości”. Legendarny komentator już miał przyjemność współpracować z EA Sports w ramach tworzenia komentarza do gry FIFA 21.

FIFA wciąż niegotowa na scenę e-sportową?

Pomimo ciekawej deklaracji Szpakowskiego, wielu graczy twierdzi, że FIFA powoli będzie traciła dominację na rynku symulatorów piłkarskich. Gamerzy sądzą, iż w ostatnich latach EA chwali się wieloma nowinkami takimi jak całkowicie innowacyjne tryby gry, które cieszą się praktycznie zerowym zainteresowaniem. Szczególnie rozgoryczeni są miłośnicy trybu Ultimate Team, który skarżą się na fatalne serwery do gry online oraz zbyt duży wpływ czynnika losowego na rozgrywkę. Niedopracowane szczegóły są szczególnie widoczne podczas rozgrywek profesjonalnych graczy, którzy aż do bólu próbują wykorzystywać bugi w grze. Czy FIFIE 21 uda zmazać się nieprzyjemny posmak, który pozostawiły dwie ostatnie edycje? Przekonamy się o tym już wkrótce.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Czy doczekamy się premiery Mafii 4? 2K Games daje jasne sygnały
  2. Legendarni raperzy przejmują udziały polskiej spółki gamingowej
  3. Przecieki ze studia Blizzard: nadchodzi remaster Diablo 2! Kiedy ujrzy światło dzienne?
  4. Valorant przyciąga zawodowych graczy z innych gier. CS:GO i Fortnite zagrożone?
Następny artykuł