Valorant
Źródło: materiały prasowe

Valorant przyciąga zawodowych graczy z innych gier. CS:GO i Fortnite zagrożone?

Krystian MowelKrystian Mowel
11 Maja 2020

Gra produkcji Riot Games ściąga na swoją stronę kolejnych profesjonalistów z innych gier. Tym razem spróbować swoich sił w Valorancie zamierza spróbować Corey – mistrz świata w Overwatch.

Taką informację przekazał Corey „Corey” Nigra za pomocą swojego konta na Twitterze. Jak sam przyznał, Valorant jest grą stworzoną idealnie dla niego.

Hybryda Counter-Strike Global Offensive i Overwatcha

Produkcja Riot Games jest połączeniem podstawowego FPS’a za którego możemy uznać CS:GO oraz Overwatcha, - grze, w której każdy bohater posiada swoje specjalne umiejętności. Twórcy obiecali jednak, że w samej rozgrywce najważniejsze będą umiejętności gracza, a nie aspekt losowy, który często psuje nawet najlepiej zapowiadające się gry. O tym, że Riot Games zna się na rzeczy nie trzeba nikomu udowadniać. Twórca „League of Legends” doskonale wie, jak stworzyć produkcję na lata.

Migracja z innych gier do Valoranta

Corey zdecydował się przenieść do nowej produkcji od Riot Games przez swoje zamiłowanie do Counter-Strike’a. Jak sam przyznał, już kiedyś miał ambicje aby grać w CS’a profesjonalnie. Mistrz świata w Overwatch pierwsze rozgrywki w Valorant ma już za sobą i radzi sobie w nim wybitnie. Jak dalej potoczy się jego kariera? Przekonamy się wkrótce. Valorant może okazać się wielkim konkurentem dla CS:GO, Fortnite’a czy Overwatcha. Już na pierwszy rzut oka wydaje się, że produkcja Riot Games bardzo przypomina zmodernizowany klasyk do Valve. Valorant może okazać się złotym środkiem pomiędzy CS’em a pozostałymi FPS-ami.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Przecieki ze studia Blizzard: nadchodzi remaster Diablo 2! Kiedy ujrzy światło dzienne?
  2. PlayStation 5: wiarygodne źródła potwierdzają datę prezentacji
  3. Stworzył system wykrywania oszustów. Dostał bana za oszukiwanie
  4. Ogromny zestaw gier od japońskiego studia w okazyjnej cenie. Zysk na walkę z pandemią
Następny artykuł