Persona 4 Golden
Źródło: IGN Polska

Persona 4 Golden – japońskie RPG od Atlusa trafia na Steam

Krystian MowelKrystian Mowel
14 Czerwca 2020

Firma Sega stworzyła coś dla miłośników japońskich klimatów. Tym razem studio przygotowało konwersję Persona 4 Golden, czyli kultowego RPG-a, będącego jednym z największych osiągnieć w dorobku wytwórni Atlus. Gra dostępna jest już na Steamie, a jej cena jest bardzo kusząca.

Potwierdziły się plotki sprzed kilku dni, które mówiły o konwersji japońskiego RPG-a na komputery osobiste.

Z PlayStation Vita na PC


Początkowo Persona 4 Golden została stworzona na PlayStation 2, jednak z czasem tytuł ten został przeniesiony na PlayStation Vitę. Mimo, iż gra ma już swoje lata, to wciąż jest w stanie dostarczyć wiele rozrywki. Tym bardziej, jeśli zwrócimy uwagę na fakt, że ciężko znaleźć podobną grę do Persona 4 Golden. Dotychczas nie wiemy nic więcej o pozostałych częściach gry.

Persona 4 Golden na Steamie

Fabuła gry opowiada historię nastolatka, ucznia liceum z miasteczka Inaba, który próbuje rozwikłać serię tajemniczych morderstw. Jego śledztwa są bardzo ryzykowne i niebezpieczne, chłopak w nocy walczy z potworami i zbirami, a za dnia prowadzi normalne życie ucznia. Zadaniem gracze jest wcielenie się w jego rolę i wyjaśnienie wszystkich zagadek. Gra dostępna jest na Steamie za ok. 80 zł.

Następny artykuł