CD Projekt RED
Źródło: Spider's Web

CD Projekt RED zmienia logo wspierając LGBT. W komentarzach wybuchła burza

Krystian MowelKrystian Mowel
16 Czerwca 2020

Od kilku dni w Polsce toczy się spór związany ze środowiskami LGBT. Wszystko po słowach prezydenta Andrzeja Dudy, który wyraził swoje zdanie na ten temat. Swoje wsparcie dla osób odmiennej orientacji postanowiła pokazać grupa CD Projekt RED, która zmieniła logo firmy na barwy tęczy.

Decyzja najbardziej znanej polskiej firmy zajmującej się produkcją gier została natychmiast oceniona przez internatów. W komentarzach wybuchła prawdziwa burza.

Temat bardziej gorący niż opóźnienie Cyberpunka 2077

16 stycznia 2020 roku CD Projekt RED za sprawą swojego konta na Facebooku poinformował, iż premiera Cyberpunka 2077 zostanie opóźniona. Wówczas post zabrał 28 tysięcy reakcji i blisko 4 tysiące komentarzy. Wydawało się, że aby przebić te liczby CD Projekt musi wypuścić wspominaną grę. Nikt nie spodziewał się, że zmiana profilowego logo firmy wywoła tak żywą dyskusję, bowiem post zyskał 31 tysięcy reakcji i 6 tysięcy komentarzy, które w wielu przypadkach nie nadają się do cytowania.

CD Projekt RED miesza się w politykę?


Nie ma wątpliwości, iż decyzja o zmianie logo została spowodowana ostatnimi słowami prezydenta Polski, Andrzeja Dudy. Wielu fanów studia zarzuciło mu, że niepotrzebnie miesza się w sprawy polityczne. Niektórzy poszli o krok dalej i zapowiedzieli, że nie mają zamiaru kupować gry Cyberpunk 2077. Nie brakuje również komentarzy osób, które mają zupełnie odmienne zdanie i wyrażają podziw i wsparcie dla RED-ów, twierdząc iż należy wykazać się nie lada odwagą, aby zabrać głos w tak wrażliwej sprawie.

Następny artykuł