CD Projekt
Źródło: Puls Biznesu

CD Projekt przebija Ubisoft. Polska firma najdroższym producentem w Europie

Krystian MowelKrystian Mowel
19 Maja 2020

Giełdowa wartość kapitalizacji CD Projekt wynosi obecnie 36,5 miliarda złotych i jest wyższa od dotychczasowego lidera w Europie – francuskiego Ubisoftu, która spadła do 35,6 miliarda złotych. Sytuacja może by tylko chwilowa, ale to wciąż ogromny sukces polskiego producenta!

Twórca „Wiedźmina” i „Cyberpunka” na chwilę obecną jest najdroższym producentem gier w Europie, a jedna akcja polskiej spółki na GPW wynosi 380 zł.

Nie pierwszy raz w historii

Taka sytuacja miała już miejsce w przeszłości. W październiku 2019 roku kapitalizacja CD Projekt wynosiła 22 mld zł, z kolei Ubisoftu tylko 21 mld zł. Wówczas kurs francuskiego wydawcy spadł ze względu na niska sprzedaż gry „Division 2”. Dzisiejsze notowania mogą jednak napawać optymizmem, iż już w najbliższym czasie CD Projekt stanie się numerem jeden wśród twórców gier w Europie. Co więcej, CDP jest aktualnie największą firma na GPW, wyprzedzając PKN Orlen.

Prezent urodzinowy „Wiedźmina”

Dzisiejsza sytuacja na rynku to doskonały prezent na urodziny „Wiedźmina 3”, który zadebiutował na rynku dokładnie 5 lat temu. Od tego czasu społeczność skupiona wokół postaci Geralta stale rośnie, a sama gra zyskała miliony graczy. Wartość CD Projekt wzrosła również ze względu na oczekiwanie na debiut Cyberpunka 2077, który został uznany za hit na długo przed tym, jak pojawi się na półkach sklepowych.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Minecraft bije rekordy! 200 milionów sprzedanych kopii gry
  2. Na sprzedaż konsoli Sony PlayStation 5 wpłynie jej kolor? Analityk ostrzega producenta
  3. Bloodborne powróci i to w wersji na PC - twierdzi informator
  4. EURO 2020 jednak się odbędzie! Przynajmniej w Pro Evolution Soccer 2020
Następny artykuł