Valorant
Źródło: Boop.pl

Gracze Valoranta wracają do Fortnite – powodem zbyt szybka rozgrywka

Krystian MowelKrystian Mowel
22 Czerwca 2020

Gracze, którzy w ostatnim czasie porzucili swoje ulubione gry na rzecz Valoranta powoli zaczynają wracać do pierwotnych produkcji. Sprawia nie dotyczy oczywiście wszystkich graczy, ale część z nich ma problem ze zbyt dużą różnicą w dynamice gry.

Proces ten jest zauważalny w przypadku graczy Fortnite, którzy po krótkiej przygodzie z produkcją Riot Games, wracają do gry w trybie Battle Royale.

Valorant za szybki dla graczy

Oficjalna premiera Valoranta miała miejsce kilka dni temu, wcześniej produkcja Riot Games była dostępna tylko dla wybranych graczy, którzy uzyskali dostęp do wersji testowej gry. Nowy FPS szybko zyskał popularność i przyciągnął dużo nowych entuzjastów. Debiut Valoranta spowodował przejście wielu graczy ze swoich macierzystych gier, również na scenie esportowej. Mimo wielkiego sukcesu, wiele osób postanawia powrócić do poprzednich tytułów ze względu na dynamikę rozgrywki.

Riot Games coraz popularniejszy


O problemach z dynamiką gry dyskutowali profesjonalni gracze esportowi podczas programu „The Courage&Nadeshot Show”. Zauważyli oni, że produkcja Riot Games wymaga znacznie więcej refleksu i przewidywania ruchów rywala, gdyż za każdym rogiem może czyhać przeciwnik. Zwrócili również uwagę na to, że pomimo początkowych trudności, po pewnym czasie rozgrywka sprawia wielką frajdę, a przestawienie się z dynamiki innych gier nie zajmuje zbyt wiele czasu. Valorant ciągle rośnie w siłę i przyciąga większą liczbę graczy. Szczególnie widać to po społeczności CS:GO, która najchętniej zmienia swoje preferencje na produkcję Riot Games.

Następny artykuł