Fifa 20 Ultimate Team
Źródło: Twitter

EA Sports chwali się rekordowym zyskiem z trybu Ultimate Team

Krystian MowelKrystian Mowel
25 Maja 2020

Tryb Ultimate Team to obecnie najpopularniejsza rozgrywka w serii FIFA. Od momentu jego dodania do produkcji cieszy się ogromnym zainteresowaniem, mimo iż rozgrywka w dużej mierze opiera się na mikropłatnościach.

Pieniądze wydawane są przez graczy na ulepszenia kart zawodników, które mają rzekomo ułatwiać wygrywanie meczów w grze.

Ultimate Team kurą znoszącą złote jaja

Jedni go kochają, inni nienawidzą. Mimo wszystko, tryb Ultimate Team ma więcej zwolenników, co więcej część z nich regularnie sięga głęboko do portfela, aby czerpać więcej przyjemności z rozgrywki. Wielu graczy uważa jednak, że to zwykłe oszustwo, gdyż mikropłatności w dużym stopniu powiązane są z hazardem i uzależnieniem od niego. Gracze uwielbiają jednak to ryzyko i otwieranie paczek zawierających karty piłkarzy to jeden z głównych powodów, dla których tryb Ultimate Team stał się tak popularny.

Niesamowity wzrost zysków z trybu Ultimate Team

EA z roku na rok zwiększa swoje zyski, jakie osiąga na mikropłatnościach w trybie Ultimate Team. W 2020 roku ten suma jaką odnotowano wyniosła 1,49 miliarda dolarów. Stanowi to prawie trzykrotność tego, co udało się osiągnąć w 2015 roku. Co prawda różnica między FIFA 2020 i FIFĄ 2019 była nieznaczna, jednak pokazuje to trend zwiększania się dochodów EA Sports z trybu Ultimate.

Następny artykuł