Pokemon GO
Źródło: Pokemon GO HUB

Pokémon Go skorzysta z funkcji najlepszych smartfonów i wprowadza nowości

Krystian MowelKrystian Mowel
27 Maja 2020

Twórcy Pokemon Go postanowili skorzystać z niesamowitych możliwości najnowszych smartfonów i wprowadzają zmiany w rozgrywce. Reality Blending i Pokestop Scanning już wkrótce pojawią się na smartfonach takich jak Samsung Galaxy S9, iPhone 11 i Google Pixel 3.

Twórcy twierdzą, że aktualnie możliwości urządzeń znacznie przewyższają smartfony, które były dostępne podczas premiery gry. Ma to urozmaicić rozgrywkę i jeszcze bardziej połączyć wirtualny świat z tym prawdziwym.

Reality Blending w Pokemon Go

Reality Blending to funkcja dostępna w GO Snapshots, która umożliwia Pokemonom wchodzenie za obiekty w otoczeniu użytkownika. Uatrakcyjni to zabawę i sprawi, że gracze będą musieli się jeszcze bardziej postarać, aby zdobyć wymarzonego stworka. Ta nowatorska funkcja AR początkowo trafi tylko na urządzenia Android – Samsunga Galaxy S9 oraz Google Pixel 3. Z biegiem czasu ma pojawić się również na pozostałych urządzeniach.

Pokestop Scanning w Pokemon Go

Ta funkcja będzie dostępna tylko dla graczy, którzy znajdują się na 40 lub wyższym levelu. Jej wykorzystanie ułatwi oznaczanie PokeStopów i Gymów, co wpłynie na jeszcze lepsze oznaczenie mapy świata w grze. Trener, który skorzysta z tej funkcji, będzie poproszony o nagranie danego miejsca z różnych stron i udostępnienie go za pomocą jednego kliknięcia. Wszystko oczywiście anonimowo i z zachowaniem prywatności gracza. Tak jak w przypadku Reality Blending, ta funkcja również ma wpłynąć na poprawę mapy, jednak w tym wypadku w formacie 3D, co później zostanie wykorzystane w Reality Blending.

Następny artykuł