Techgame.pl
Hitman 3 Dubaj

www.ioi.dk/hitman3mediakit

Pojawiły się pierwsze recenzje Hitmana 3. IO Interactive dało radę

19 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Gabriela Sicińska

Udostępnij:

Już jutro zwieńczenie trylogii Hitmana, zapoczątkowanej w 2016 roku, trafi w ręce graczy. Długo wyczekiwana trzecia część przygód Agenta 47 ukaże się na konsolach obu generacji, PC oraz Nintendo Switch. Dziś pojawiły się pierwsze opinie recenzent&o

  • Premiera Hitmana 3 już jutro

  • Recenzje dziennikarzy są bardzo pozytywne

  • Twórcy obiecują umożliwić import map i postępów z poprzednich odsłon serii

  • Hitman 3 będzie dostępny tylko w Epic Games Store

Od premiery drugiego Hitmana minęły nieco ponad dwa lata. Wyczekujący zwieńczenia historii Agenta 47 fani z pewnością stwierdzą, że to dużo. Jednak w praktyce jest to stosunkowo niedługi czas na stworzenie gry. Dlatego też recenzenci są zgodni, że mimo iż Hitman 3 jest bardzo dobrą grą, to nie uchronił się przed skutkami tak krótkiego procesu produkcyjnego.

Pierwsze recenzje Hitmana 3

Premiera Hitmana 3 już jutro, a dziś recenzenci dostali pozwolenie na podzielenie się swoimi wrażeniami z resztą świata. I wygląda na to, że studio IO Interactive dało radę dociągnąć historię Agenta 47 do końca w naprawdę dobrym stylu. W momencie pisania tego artykułu gra cieszy się oceną 88/100 w serwisie Metacritic. 

Zostały tam zamieszczone teksty 36 dziennikarzy, z których jedynie dwa oceniają Hitmana 3 jako grę „średnią”. Pozostałe wypowiedzi są bardzo pozytywne, choć oczywiście nie obyło się bez drobnych błędów i aspektów, które nie spodobały się części recenzentów. Jedną z wymienianych na czele wad jest powtarzalność gry względem swoich poprzedniczek.

Nowości w zasadzie brak

Co nowego w Hitmanie 3? Właściwie niewiele. Mechanika nie zmieniła się specjalnie względem poprzednich odsłon, a stare, dobre błędy typu brak możliwości znokautowania przeciwnika na schodach jak były, tak są nadal. I niestety zrezygnowano również z aktywności multiplayerowych, które pamiętamy z drugiej odsłony trylogii. Szkoda, bo była to bardzo przyjemna opcja dla tych, którzy wycisnęli już z kampanii wszystko, co mogli.

Na szczęście to w zasadzie tyle, jeśli chodzi o wady samej produkcji punktowane przez recenzentów. Bardzo chwalony jest za to design poszczególnych map, które stoją na bardzo wysokim poziomie. Choć zawsze była to jedna z flagowych zalet Hitmana, dziennikarze zgodnie wychwalają lokacje ostatniej części trylogii i wielu nazywa je najlepszymi z całej serii.

Import map i postępów z poprzednich części

Twórcy od początku zapowiadali, że posiadacze poprzednich odsłon Hitmana będą mogli zaimportować do Trójki wszystkie lokacje z poprzednich części, by połączyć trylogię w jedną, ogromną całość. Tutaj niestety pojawiły się pewne problemy w przypadku wersji PC.

Problemem okazał się być fakt, że Hitman 3 jest, przynajmniej póki co, tytułem ekskluzywnym platformy Epic Games Store. Oznacza to, że gdy nie można kupić nigdzie indziej. Tak, na Steamie również nie. Jest to o tyle problematyczne, że jeśli poprzednie gry posiadamy na innych platformach dystrybucyjnych, nie możemy na ten moment importować owych map oraz poczynionych postępów.

Pierwsza część Hitmana za darmo od Epic Games

Niestety największym problemem jest fakt, że drugiej części przygód Agenta 47 nie można wcale kupić w Epic Games Store. A to w zasadzie całkowicie uniemożliwia jakikolwiek import lokacji z Hitmana 2. Twórcy są świadomi tego problemu i obiecują, że znajdą sposób, by rozwiązać tę kwestię.

Epic Games również nie pozostaje bezczynne. Wszyscy gracze, którzy dokonają zakupu Hitmana 3 w ciągu maksymalnie 10 dni od premiery, będą mogli za darmo dodać wszystkie lokacje z pierwszej części trylogii. Nawet jeśli nie posiadają pierwszego Hitmana w swoich bibliotekach. Trzeba przyznać, że to bardzo kusząca propozycja, a mając na uwadze świetne recenzje, które, póki co, zbiera Hitman 3, z pewnością wielu z radością z niej skorzysta.

Artykuły polecane przez redakcję Techgame:

Gabriela Sicińska

Redaktor portalu Techgame, od lat związana z Radiem Aktywnym, gdzie wydawała audycję o grach video. Dawniej pracowała w branży IT jako tester urządzeń i oprogramowania. Od zawsze na czasie z grami i nowinkami astronomicznymi.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@techgame.pl

Podobne artykuły

Among us

Gry

Gamingowe Newsy - Nowy tryb w Fornite, Call of Duty Vanguard, Patch 1.9 dla Cyberpunk 2077

Czytaj więcej >
World of Warcraft

Gry

Czy obserwujemy śmierć gatunku MMORGP? Wiele na to wskazuje

Czytaj więcej >
GTA San Andreas

Gry

Nadchodzą remastery GTA. Czy rzeczywiście ich potrzebujemy?

Czytaj więcej >
Diablo II: Resurrected

Gry

Rusza beta do Diablo II: Resurrected. Czy to Ostatnia deska ratunku dla Blizzard?

Czytaj więcej >
Humankind

Gry

Czy Humankind podbije serca graczy? Tytuł pojawi się w Xbox Game Pass

Czytaj więcej >
Curse of the Dead Gods

Gry

Najlepsze gry niezależne w abonamencie Xbox Game Pass

Czytaj więcej >