Techgame.pl > Gry > Nowe szczegóły na temat Horizon Forbidden West. Graczy czeka wyjątkowa podróż
Artur Łokietek
Artur Łokietek 20.06.2022 02:02

Nowe szczegóły na temat Horizon Forbidden West. Graczy czeka wyjątkowa podróż

Horizon Forbidden West - plakat
playstation.com
  • Twórcy Horizon Forbidden West przekazali parę ciekawostek dotyczących gry

  • Gra skupiać się ma przede wszystkim na motywie podróży

  • Nowa część Horizon zaoferuje zupełnie nowe lokacje i przeciwników

  • Premiera gry zaplanowana jest na 2021 rok

Horizon Forbidden West, czyli kontynuacja wydanej przez Sony (a stworzonej przez studio Guerilla Games) w 2017 roku gry Horizon Zero Dawn, z pewnością wydaje się jedną z największych premier gier w najbliższym czasie na PlayStation 5. Do tej pory nie wiemy wcale tak dużo o samej rozgrywce.

Horizon Zero Dawn okazało się zaskakująco świetną pozycją

Horizon Zero Dawn okazało się dość niespodziewanie jednym z najlepszych tytułów na PlayStation 4 (a także, po trzech latach, na PC). Nic zresztą dziwnego - Guerilla Games postawiła na stworzenie zupełnie nowej marki, co w dzisiejszych czasach zdarza się niestety stosunkowo rzadko. Ryzyko jednak się opłaciło. 

Sama gra przenosi nas w buty Aloy - młodej wojowniczki żyjącej w wyjątkowej wizji postapokalipsy. W przeciwieństwie do wielu innych produkcji, "zniszczenie świata" nie opierało się na totalnej zagładzie, a bardziej na cofnięciu cywilizacji do czasów koczowniczego trybu życia i gromadzenia się w plemionach. To właśnie naszym zadaniem było zgłębienie tajemnic upadku cywilizacji. 

W tym przeszkadzały nam jednak wszechobecne maszyny przypominające, na przykład, wielkie dinozaury. Dość wyjątkowa wizja studia Guerilla Games okazała się na tyle ciekawa, że gra sprzedała się na tyle dobrze, aby zasłużyć na pełnoprawny sequel. Ten nazywać się będzie Horizon Forbidden West. 

Horizon Forbidden West stawia na motyw wędrówki

W ubiegłym roku oficjalnie potwierdzono istnienie Horizon Forbidden West, jednak oprócz stosunkowo skąpego w zawartość trailera, nie dowiedzieliśmy się zbyt wielu nowych informacji. Redakcja Gamesradar postanowiła wydusić z Guerilla Games trochę nowych informacji i skontaktowano się ze studiem. 

Twórcy Horizon Forbidden West wyjaśnili, że gra skupić się ma przede wszystkim na motywie wędrówki, która wydaje się jedną z najbardziej istotnych rzeczy jeżeli chodzi o fabułę kontynuacji. Jednakże szczegółów jej dotyczących wciąż nie mamy tak dużo. Twórcy zdradzili, że tym razem Aloy będzie musiała zmierzyć się z tajemniczą plagą, która niszczy zarówno żywe organizmy, jak i mechaniczne kreatury. 

Wiemy jednak, że w Forbidden West trafimy do postapokaliptycznego Utah, Nevady i Kalifornii. Akcja pierwszej części rozgrywała się wyłącznie na dość zróżnicowanym topograficznie terenie Kolorado. Zgadujemy, że mapa tym razem będzie o wiele większa. W tym miejscu jednak pojawić się mogą obawy o to, że gra mogłaby oferować zbyt duży świat, który okaże się pusty. Guerilla uspokaja. 

Sprawdzone i nowe pomysły w Horizon Forbidden West

Twórcy chcą kontynuować przede wszystkim samą historię Aloy, jednak starają się także jak najlepiej rozwinąć całe uniwersum serii. Oprócz wielu nowych map i miejsc, pojawią się zupełnie nowi przeciwnicy, a także bronie. Studio stawia też na sprawdzone rozwiązania - ponownie będzie trzeba poznać daną maszynę, aby jak najlepiej poradzić z nią sobie w walce. 

Częścią tego, co sprawiało, że walka z maszynami w Horizon Zero Dawn była tak satysfakcjonująca, był element rozwiązywania zagadek przy każdym spotkaniu. Jaki jest schemat ataku tej maszyny? Jakie są jej słabe strony? Które strategie są najskuteczniejsze? Do tego dochodziło zderzenie się z rzeczywistością, gdy natknąłeś się na maszyny, na które nie byłeś gotowy - przypominają przedstawiciele studia (za PPE.pl). 

Studio nie zamierza jednak zdradzać zbyt wielu szczegółów, a już na pewno, jeżeli chodzi o przygotowane przez nich nowości. Z pewnością przed premierą dowiemy się więcej ciekawostek o grze. Produkcja ukazać się ma w 2021 roku na PS5 i PS4, jednak dokładna data nie jest jeszcze znana.

Powiązane