Aloy z Horizon Zero Dawn
Źródło: youtube.com/PlayStation Polska/kadr z filmu

Sony znów rozdaje gry za darmo. Jednym z prezentów jest Horizon Zero Dawn

Gabriela SicińskaGabriela Sicińska
19 Marca 2021

Horizon Zero Dawn, wraz z dziewięcioma innymi grami, będzie dostępne za darmo dla każdego, kto założy sobie (lub już posiada) bezpłatne konto PlayStation Network. W zasadzie nie musimy nawet posiadać konsoli. Wszystko w ramach akcji Play At Home, którą Sony zapoczątkowało w ubiegłym roku. 

Japońska firma Sony postanowiła pomóc nam przetrwać ciężkie tygodnie wzmożonych zachorowań na koronawirusa. W ramach akcji Play At Home, której celem jest zachęcenie graczy do pozostania w domu, za darmo będzie można przypisać do swojego konta PSN aż 10 gier w ciągu najbliższych dwóch miesięcy. Jest wśród nich kilka perełek.

Sony rozkręca akcję Play At Home

Pandemia koronawirusa pokrzyżowała plany wszystkim, nawet producentom gier i sprzętu, choć w nieco mniejszym stopniu i pod nieco innym względem, niż miało to miejsce w przypadku innych branż. Wzajemne wspieranie się w tym trudnym czasie stało się już w zasadzie normą, co zdecydowanie jest godną pochwały praktyką, gwarantującą przetrwanie ludzkości.

Sony również dokłada swoją cegiełkę do dbania o swoją społeczność organizując akcję Play At Home, której pierwsza edycja miała miejsce w kwietniu ubiegłego roku. Od kilku tygodni przeżywamy jej reaktywację w postaci gry Ratchet & Clank, którą od jakiegoś czasu możemy bezpłatnie przypisać do naszego konta PSN. Okazuje się, że to dopiero początek, gdyż Sony zaplanowało aż 10 produkcji, które będą udostępniane za darmo w nadchodzących tygodniach.

Premiera Dying Light 2 już w 2021 roku? Nagranie deweloperów podzieliło graczyPremiera Dying Light 2 już w 2021 roku? Nagranie deweloperów podzieliło graczyCzytaj dalej

Horizon Zero Dawn wśród darmowych gier na PlayStation

Ratchet & Clank, remake klasycznej platformówki, który podbił serca graczy z całego świata, otworzył tegoroczną stawkę gier, które możemy za darmo otrzymać w wersji na konsolę PlayStation. Zamyka ją zaś Horizon Zero Dawn, którego nikomu z pewnością przedstawiać nie trzeba. To jednak nie wszystko, gdyż pomiędzy nimi otrzymamy jeszcze osiem innych produkcji, z których wiele jest w stanie zapewnić nam dziesiątki godzin zabawy.

 • Ratchet & Clank – do 1 kwietnia
 • Abzu – od 26 marca do 23 kwietnia
 • Enter the Gungeon – od 26 marca do 23 kwietnia
 • Rez Infinite – od 26 marca do 23 kwietnia
 • Subnautica – od 26 marca do 23 kwietnia
 • The Witness – od 26 marca do 23 kwietnia
 • Thumper (PS4/PS5 i PSVR) – od 26 marca do 23 kwietnia
 • Astro Bot: Rescue Mission (tylko PSVR) – od 26 marca do 23 kwietnia
 • Moss (tylko dla PSVR) – od 26 marca do 23 kwietnia
 • Paper Beast (tylko dla PSVR) – od 26 marca do 23 kwietnia
 • Horizon Zero Dawn: Complete Edition – od 20 kwietnia do 15 maja

Warto mieć na uwadze, że aby przypisać powyższe gry do swojego konta PlayStation Network, nie jest konieczne wykupienie abonamentu PS Plus ani nawet posiadanie konsoli PlayStation. Wystarczy zalogować się w przeglądarkowej wersji sklepu Sony lub w aplikacji na smartfony.

źródło: GRYOnline

Artykuły polecane przez redakcję Techgame:

Następny artykuł