Techgame.pl
huawei

Kārlis Dambrāns, CC BY 2.0, flickr

Znamy nową listę aplikacji dostępnych na smartfony Huawei. Jest zaskoczenie, świetne wieści dla Polaków

2 Grudnia 2020

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Udostępnij:

Huawei AppGallery doczekało się wsparcia ze strony zewnętrznych firm, które udostępniły tam swoje aplikacje. Świetne wieści dla Polaków, którzy korzystają przede wszystkim z mobilnego InPosta. Oprócz tego doczekaliśmy się r&oac

  • Coraz więcej aplikacji pojawia się na urządzeniach Huawei

  • Niedawno do AppGallery dodano aplikację InPostu

  • Doczekaliśmy się również integracji paru aplikacji bankowych na wybranych urządzeniach

Aplikacja InPostu na urządzenia wyposażone w AppGallery od Huawei pojawiła się tam już jakiś czas temu, ale niemożliwe było jej uruchomienie. Tym razem doczekaliśmy się nie tylko oficjalnej premiery, ale i udostępnienia wszystkich kluczowych funkcji. 

Nowe aplikacje na telefonach od Huawei

Huawei nie miał lekko w ostatnich latach. W końcu praktycznie nieustannie oskarżano firmę o zbieranie prywatnych danych swoich użytkowników bez ich wiedzy, a także współpracę z chińskim rządem. Szybko stało się jasne, że oznacza to olbrzymie kłopoty dla chińskiego przedsiębiorstwa. 

Z czasem okazało się, że także i amerykański rząd nie za bardzo lubi, jak ktoś szpieguje na jego podwórku, więc absolutnie zakazano współpracy amerykańskich firm z chińskim producentem. To był cios i to całkiem nieźle wymierzony. Huawei zmuszone zostało na przerzucenie się na swój autorski system, choć oparty na Androidzie od Google, to jednak niebędący nim.

Już od jakiegoś czasu wiemy, że aplikacje ze Sklepu Play (z Androida) nie współpracują z urządzeniami Huawei. Stosowny komunikat o braku kompatybilności wyskakiwał nawet, gdy próbowaliśmy uruchomić na smartfonach od Huawei polską aplikację InPostu. Ta przecież w ostatnich miesiącach była niezwykle wręcz potrzebna. 

AppGallery wspierane

Na szczęście posiadacze urządzeń z AppGallery mogą odetchnąć z ulgą, bowiem zadbano, aby szereg nowych aplikacji doczekał się pewnego wsparcia na tych smartfonach. Wśród tych apek zdecydowanie warto wyróżnić mobilną wersję InPost, która niedawno została zintegrowana z Huawei Mobile Services.

Oznacza to, że program będzie działał na wszystkich urządzeniach Huawei, które jednak nie obsługują GSM. W skrócie chodzi o modele: Huawei Mate 40, Huawei P40, Huawei Y, a także Mate 30 Pro, Mate Xs oraz P Smart 2021. To jednak nie koniec świetnych wieści, bowiem InPost zadbał o to, aby wszystkie najważniejsze funkcje ich aplikacji były dostępne.

Dzięki temu posiadacze wymienionych wyżej urządzeń mogą swobodnie korzystać z dobrodziejstw apki InPostu - możliwości zdalnego otwierania skrytek w Paczkomatach (związanego z pandemią koronawirusa), szukania najbliższego Paczkomatu na mapie a także wprowadzonego niedawno nadawania przesyłek bez potrzeby drukowania etykiet!

Banki też już działają

InPost, choć z pewnością niezwykle ważny, szczególnie w dobie pandemii, nie jest jedyną aplikacją, która pojawiła się w AppGallery. Nie dziwi, że coraz więcej firm chce zagwarantować dostęp do swoich aplikacji na różnych urządzeniach, nie tylko na tych opartych na Androidzie i iOS.

Na urządzeniach Huawei wyposażonych w moduł GPS dostępne stały się aplikacje mobilne banków - Getin Mobile i Noble Mobile. Z czasem mają doczekać się pełnej współpracy z Huawei Mobile Services. Jak na razie wspomniane aplikacje dostępne są na urządzeniach z serii Mate 40, P40 i Y, Mate 30, a także na Mate Xs. Ponadto działają na tabletach MatePad, MatePad Pro, MatePad T10, MatePad T10s i MatePad T8.

Podobne artykuły

Elon Musk z profilu

Technologie

Elon Musk dostał pytanie, które zupełnie wybiło go z równowagi. Rozbrajająca reakcja miliardera

Czytaj więcej >
Samoloty zeroemisyjne od Airbusa - wizualizacja

Technologie

Airbus zaprezentował swoje samoloty przyszłości. Ta technologia zmieni lotnictwo

Czytaj więcej >
szczeniak

Technologie

Tańczący szczeniak-robot podbija internet. Niezwykłe dzieło, aż ciężko się nie uśmiechnąć

Czytaj więcej >
Elon Musk w trakcie wywiadu na konferencji.

Technologie

Elon Musk zapowiedział, kiedy rozpocznie kolonizować Marsa. Data zaskakuje

Czytaj więcej >
PlayStation 2 w dwóch wersjach

Technologie

PlayStation 5 może niebawem wrócić na półki sklepowe. Zapowiadana jest kolejna dostawa

Czytaj więcej >
Xbox Series X i S

Technologie

Nowe informacje o ulepszeniach dla Xbox series X i S. Znamy szczegóły

Czytaj więcej >