Techgame.pl
Kobiety i mężczyźni w telefonach komórkowych.

PxHere

Jak korzystamy z Internetu. Najnowszy raport jasno stwierdza, czy mamy problem z życiem offline

17 Lipca 2020

Autor tekstu:

Stanisław Janowski

Udostępnij:

Internet stał się już chyba na dobre nieodłącznym elementem naszego życia. Dostęp do sieci oferują nam nasze telefony, zegarki czy chociażby telewizory. Firma Nexer sprawdziła, ile czasu Polacy spędzają w Internecie.

Lawinowy rozwój technologii związanych z Internetem sprawiły, że nawet nie zauważyliśmy, w którym momencie stał się on tak silnym elementem naszego życia. Faktem jest jednak to, że w sieci spędzamy coraz więcej czasu.

Raport firmy Nexer

Nexer jest hurtowym operatorem telekomunikacyjnym, który swoje usługi świadczy głównie w centralnej Polsce. Właśnie na tych obszarach firma przeprowadziła swoje badania, tereny te nazwane zostały w raporcie “Regionami Nexery” i zaliczają się do nich okolice Kielc, Piotrkowa Trybunalskiego, Płocka oraz Olsztyna.

Jak Polacy korzystają z Internetu

Jak wynika z udostępnionych przez firmę telekomunikacyjną danych, tylko 1% przebadanych korzysta z Internetu poniżej jednej godziny dziennie. Już ta informacja dużo mówi o naszym przyzwyczajeniu do wszechobecnej sieci. 3% badanych stwierdziło, że w Internecie spędza godzinę dziennie, a 13% na surfowanie po sieci rezerwuje sobie 2 godziny dziennie. Dalej robi się tylko ciekawiej. 

26% testowanego społeczeństwa stwierdziło, że w sieci spędza 3 godziny dziennie, a najwięcej, bo 29% badanych z Internetu korzysta od 4 do 5 godzin dziennie. 28% przyznało się, że w sieci przebywa przez 6 lub więcej godzin dziennie.

Coraz więcej Polaków w Internecie

Jak wynika z danych zebranych przez DataReportal w styczniu 2020 roku z Internetu korzystało 30,63 mln Polaków co oznacza wzrost z rokiem poprzednim o około 2,3%. Porównując te dane z raportem udostępnionym przez Nexer można stwierdzić (chociaż z dosyć dużym przymrużeniem oczu), że 8,5 miliona Polaków spędza w Internecie ponad 6h dziennie. Wytłumaczenie takiego zjawiska jest oczywiście dosyć proste. W związku z rozwojem Internetu, zmienił się również system pracy. Pojawiło się wiele stanowisk, które wymagają ciągłej obserwacji sieci, a więc pewnie wiele osób właśnie z tego powodu odnotowuje tak wiele godzin spędzonych w sieci.

Podobne artykuły

Merkury na tle Słońca.

Nauka

Najdoskonalsze zdjęcia Słońca. Niewyobrażalne dokonanie nowego teleskopu

Czytaj więcej >
Uran z zaznaczonymi promieniami X

Nauka

Naukowcy odkryli promieniowanie X emitowane przez Uran. Wszystko dzięki zdjęciu sprzed lat

Czytaj więcej >
antonow an 225

Nauka

Artykuły medyczne do Polski dostarczy największy samolot świata. Będzie transmisja z lądowania Antonowa An-225

Czytaj więcej >
Michael

Nauka

Oto model gracza z przyszłości - Michael. Badacze zachęcają do robienia regularnych przerw w graniu

Czytaj więcej >
Zdjęcie Jowisza NASA

Nauka

Jowisz wygląda pięknie. NASA pokazała zapierające dech w piersi zdjęcie

Czytaj więcej >
Spadające gwiazdy

Nauka

Spadające gwiazdy z konstelacji Lutni już od dziś widoczne na nocnym niebie. Kosmiczny spektakl potrwa aż 10 dni

Czytaj więcej >