Kobiety i mężczyźni w telefonach komórkowych.
Źródło: PxHere

Jak korzystamy z Internetu. Najnowszy raport jasno stwierdza, czy mamy problem z życiem offline

Stanisław JanowskiStanisław Janowski
17 Lipca 2020

Internet stał się już chyba na dobre nieodłącznym elementem naszego życia. Dostęp do sieci oferują nam nasze telefony, zegarki czy chociażby telewizory. Firma Nexer sprawdziła, ile czasu Polacy spędzają w Internecie.

Lawinowy rozwój technologii związanych z Internetem sprawiły, że nawet nie zauważyliśmy, w którym momencie stał się on tak silnym elementem naszego życia. Faktem jest jednak to, że w sieci spędzamy coraz więcej czasu.

Raport firmy Nexer

Nexer jest hurtowym operatorem telekomunikacyjnym, który swoje usługi świadczy głównie w centralnej Polsce. Właśnie na tych obszarach firma przeprowadziła swoje badania, tereny te nazwane zostały w raporcie “Regionami Nexery” i zaliczają się do nich okolice Kielc, Piotrkowa Trybunalskiego, Płocka oraz Olsztyna.

Jak Polacy korzystają z Internetu

Jak wynika z udostępnionych przez firmę telekomunikacyjną danych, tylko 1% przebadanych korzysta z Internetu poniżej jednej godziny dziennie. Już ta informacja dużo mówi o naszym przyzwyczajeniu do wszechobecnej sieci. 3% badanych stwierdziło, że w Internecie spędza godzinę dziennie, a 13% na surfowanie po sieci rezerwuje sobie 2 godziny dziennie. Dalej robi się tylko ciekawiej.

26% testowanego społeczeństwa stwierdziło, że w sieci spędza 3 godziny dziennie, a najwięcej, bo 29% badanych z Internetu korzysta od 4 do 5 godzin dziennie. 28% przyznało się, że w sieci przebywa przez 6 lub więcej godzin dziennie.

Coraz więcej Polaków w Internecie

Jak wynika z danych zebranych przez DataReportal w styczniu 2020 roku z Internetu korzystało 30,63 mln Polaków co oznacza wzrost z rokiem poprzednim o około 2,3%. Porównując te dane z raportem udostępnionym przez Nexer można stwierdzić (chociaż z dosyć dużym przymrużeniem oczu), że 8,5 miliona Polaków spędza w Internecie ponad 6h dziennie. Wytłumaczenie takiego zjawiska jest oczywiście dosyć proste. W związku z rozwojem Internetu, zmienił się również system pracy. Pojawiło się wiele stanowisk, które wymagają ciągłej obserwacji sieci, a więc pewnie wiele osób właśnie z tego powodu odnotowuje tak wiele godzin spędzonych w sieci.

Następny artykuł