Techgame.pl > Technologie > Ogromne zmiany w Apple. Aktualizacja iPhone'a nie dla każdego
Stanisław Janowski
Stanisław Janowski 19.03.2022 05:20

Ogromne zmiany w Apple. Aktualizacja iPhone'a nie dla każdego

iPhone na laptopie.
Pixabay

Już niedługo premierę będzie miał iOS 15. Oznacza to, że urządzenia od Apple, w tym iPhone, które nie otrzymają aktualizacji systemu stracą jednocześnie wsparcie. Gigant z Cupertino ogłosił właśnie, które iPhone’y nie otrzymają nowego iOS-a.

IOS 14 przyniósł rewolucję na iPhone’a

Ostatnia duża aktualizacja systemu iOS miała miejsce 16 września. Wtedy Apple wypuściło na swoje smartfony iPhone wersję systemu opatrzoną liczbą 14. Okazało się, że aktualizacja była niezwykle potrzebna i oczekiwana. Gigant technologiczny z Cupertino w Kaliforni usprawnił wiele funkcji, na które użytkownicy dotychczas narzekali.

Chodzi przede wszystkim o większą użytkowość iPhone’a. Dotychczas, gdy do użytkownika ktoś dzwonił, informacja o tym zasłaniała cały ekran. Aktualizacja systemu do wersji iOS 14 zmieniła ten stan rzeczy i teraz informacja o połączeniu wyświetla się jedynie w niewielkim kafelku. Zmiany dotknęły również wideopołączeń. Użytkownicy mogą je teraz minimalizować, dzięki czemu podczas prowadzenia konferencji można korzystać z innych funkcji w telefonie, np. Kalendarza.

iOS 14 stawiał w głównej mierze na wielozadaniowość, w systemie pojawiły się widgety. Była to niezwykle rewolucyjna zmiana dla Apple. Jak widać informatycy z Cupertino mają jeszcze dużo rzeczy do poprawy, bo firma zapowiedziała już prace nad kolejną aktualizacją systemu. iOS 15 nadchodzi i część iPhone’ów nie otrzyma tego systemu.

Najnowsza aktualizacja usprawnia poprzedni system

Aktualizacja związana z systemem iOS 15 ma przede wszystkim na celu usprawnienie działania wprowadzonych w obecnym systemie widgetów. Nadchodząca aktualizacja sprawi, że staną się one bardziej interaktywne, nowy system ma również usprawnić kwestie żywotności baterii. Informacje te są jeszcze dalekie od potwierdzenia, jednak Apple podało już oficjalną listę urządzeń, które otrzymają aktualizację.

 1. Czarna dziura z Drogi Mlecznej zachowuje się podejrzanie. Naukowcy tłumaczą dziwne zjawisko

 2. Najlepsza i najprostsza surówka z ogórków kiszonych. Warto ją jeść z ważnego powodu

 3. NASA: sonda Juno przeleciała nad Jowiszem. Naukowców aż zatkało, wszystko się nagrało

iOS 15 ma zostać wprowadzony na rynek za około 10 miesięcy. Apple, w oficjalnym komunikacie, podało listę urządzeń, które otrzymają aktualizację. Jeżeli Wasz iPhone nie znajazł się na tej liście, oznacza, to że wraz z premierą iOS 15 straci on wsparcie.

System iOS 15 pojawi się na poniższych urządzeniach:

 • iPhone SE (2020),

 • iPod Touch 7 gen,

 • iPhone 7 oraz 7 iPhone 7 Plus,

 • iPhone X, iPhone 8 oraz iPhone 8 Plus,

 • iPhone Xr, iPhone Xs oraz iPhone Xs Max,

 • iPhone 11, iPhone 11 Pro, iPhone 11 Pro Max,

 • iPhone 12 Mini, iPhone 12, iPhone 12 Pro oraz iPhone 12 Pro Max,

 • przyszłoroczny iPhone 13. 

Oznacza to, że iOS 14 będzie najnowszym oprogramowaniem na modelach:

 • iPhone 6S,

 • iPhone 6S Plus,

 • iPhone SE (2016).

Premiera iPhone'a 13 w czterech wersjach

W przyszłym roku na sklepowe półki trafić ma najnowszy flagowiec Apple, a więc iPhone 13. Według najnowszych ustaleń ma się on pojawić w 4 wersjach. Jest to kontynuacja tradycji zapoczątkowanej przez obecny model flagowy, a więc iPhone 12, który jako pierwszy w linii smartfonów od Apple, został wypuszczony na rynek w czterech różnych wersjach.

Tagi: iOS iPhone
Powiązane