Windows 10
Źródło: flickr.com

Jak pobrać system Windows 10 za darmo? Pracownik Microsoft ujawnia szczegóły

Kuba WielochKuba Wieloch
24 Marca 2021

Czy da się nadal pobrać system Windows 10 za darmo? Otóż jest to możliwe, a osoba podająca się za pracownika Microsoft ujawniła działającą metodę

  • Monopol Microsoft w segmencie systemów operacyjnych
  • Czy da się pobrać i zainstalować system Windows 10 za darmo?
  • Rzekomy pracownik Microsoft ujawnia szczegóły


Microsoft jest prawdziwym hegemonem w segmencie systemów operacyjnych. Jest to wynik wielu lat intensywnego budowania monopolu na rynku, który utrzymuje się po dziś dzień, nawet w obliczu ofensywy Linuxa i macOS.

Microsoft, czyli firma, która zgarnęła wszystko


Słowo “monopol” nie jest tutaj zresztą nadinterpretacją, bo firma Billa Gates’a przechodziła przez szereg procesów sądowych. Gigant z Redmond był niejednokrotnie oskarżany o stosowanie niedozwolonych działań biznesowych i wymuszanie na użytkownikach instalacji swoich systemów.


Problem tkwi w tym, że kto ma pieniądze, temu sprzyja los, a przynajmniej tak można tłumaczyć praktyczną bezkarność i nienaruszalność Microsoft. Ten stan rzeczy zbyt szybko się nie zmieni, więc o ile nie jesteśmy posiadaczami Maca lub nie chcemy przesiadać się na bardziej wymagający system, jakim jest Linux, zmuszeni jesteśmy do instalacji Windowsa.


Z perspektywy czasu można zauważyć, że Windows 10 jest jednym z najlepszych i najbardziej stabilnych systemów wydanych przez Microsoft. Wydaje się on być godnym spadkobiercą nieugiętej wersji XP (w odróżnieniu od wadliwych i zbugowanych systemów jakimi były Vista i 7).

Jak pobrać i zainstalować darmową wersję systemu Windows 10?


Okazuje się, że nadal da się zdobyć najnowszą odsłonę systemu Windows 10 za darmo. Do 7 stycznia 2020 roku istniała możliwość darmowej aktualizacji systemu Windows 7 i 8.1 do wersji Windows 10. Pomimo upływu terminu ważności tej oferty, nadal istnieje metoda, dzięki której dokonamy update. Trzeba tu jednak zaznaczyć, że sposób ten zadziała, tylko jeśli posiadamy oryginalny i działający klucz do systemu.

Dzwoni nieznany numer? Natychmiast odrzuć, apel banku INGDzwoni nieznany numer? Natychmiast odrzuć, apel banku INGCzytaj dalej


Aby zaktualizować system Windows 7 lub 8.1 do wersji 10 należy pobrać aplikację Windows Media Creation Tool ze strony Microsoft. Następnie wystarczy zaznaczyć opcję “Zaktualizuj ten komputer teraz” i wpisać swój kod licencyjny. W ten sposób na naszym urządzeniu zostanie zainstalowana najnowsza wersja systemowa.

Wymagania sprzętowe


Ważnym jest, aby upewnić się, czy nasz komputer spełnia wymagania systemowe, które wyglądają następująco:


CPU: Procesor o taktowaniu 1GHz lub szybszym

RAM: 1GB dla Windows 10 w wersji 32-bitowej lub 2GB dla Windows 10 w wersji 64-bit

Storage: 32GB wolnego miejsca na dysku

GPU: z obsługą DirectX 9 ze sterownikiem WDDM 1.0

Display: rozdzielczość 800x600 lub lepsza

Internet connection: Niektóre wersje systemu Windows 10 wymagają podłączenia do sieci w trakcie instalacji.

Dlaczego metoda aktualizacji jest wciąż dostępna?


Co ciekawe na forum Reddit można odnaleźć post, w którym powyższa metoda została opisana. Osoba podająca się za pracownika Microsoft wyjaśnia, że możliwość dalszej aktualizacji systemu Windows 7 i 8.1 do wersji Windows 10 jest wynikiem starej kampanii promocyjnej.


Dodatkowo autor tłumaczy, że firmie przede wszystkim zależy na tym, by jak najwięcej osób korzystało z systemu Windows. Wygląda więc na to, że Microsoft lekko przymyka oko na ludzi, którzy korzystają z Windows 10 bez jego zakupu.

Źródło: https://www.windowslatest.com/, Reddit

Artykuły polecane przez redakcję Techgame:

Następny artykuł