Smartfony
Źródło: pixabay.com

Klamka zapadła. LG kończy z produkcją smartfonów

Gabriela SicińskaGabriela Sicińska
5 Kwietnia 2021

To już oficjalne. Firma LG potwierdziła, że w połowie 2021 roku zamyka dział LG Mobile, co oznacza, że już nie zobaczymy więcej nowych smartfonów tej marki. Wielu zwolennikom urządzeń LG trudno pogodzić się z decyzją producenta, zwłaszcza że została podjęta w tak niespodziewanym momencie.

Plotki o tym, że LG planuje zrezygnować ze smartfonów krążyły już od dobrych kilku miesięcy. Początkowo mało kto dawał im wiarę, zwłaszcza że LG zdawało się w końcu wychodzić na prostą ze swoimi smartfonami, które wreszcie zaczęły trafiać w potrzeby współczesnych konsumentów. Niestety, jak podaje serwis Tabletowo, kolejnych urządzeń już nie zobaczymy.

LG kończy ze smartfonami

Zaskakujący finał zmagań LG z rynkiem smartfonów nadszedł nagle, zwłaszcza że producent miał w zanadrzu kilka świetnie zapowiadających się urządzeń. Patrząc jednak na historię marki, trudno dziwić się, że firma w końcu postanowiła dać za wygraną. Smartfony LG nie miały na rynku lekko…

Choć same w sobie smartfony od LG to często naprawdę dobry sprzęt, zwykle zabijała je kosmiczna cena premierowa, która skutecznie odstraszała miłośników urządzeń mobilnych. Smartfony LG taniały po zaledwie kilku miesiącach nawet o 50% i choć część z nich miała wówczas swoje chwile chwały, trudno mówić tu o jakimś poważniejszym proficie dla samego producenta.

Odłamki rakiety kosmicznej spadły na farmę. Elon Musk musi się tłumaczyćOdłamki rakiety kosmicznej spadły na farmę. Elon Musk musi się tłumaczyćCzytaj dalej

Dobrze się zapowiadało…

LG wydawało się jednak nie ustawać w dążeniach do stworzenia smartfonów, które w końcu trafią do serc konsumentów już od pierwszego wejrzenia. Takimi urządzeniami miały szansę zostać LG Rollable (smartfon ze zwijanym ekranem) lub LG Wing (posiadający poniekąd 2 ekrany, ustawione w literę “T”), które zostały przedstawione na targach elektroniki CES 2021.

Niestety wygląda na to, że nie zobaczymy już tych smartfonów, gdyż z końcem lipca 2021 dział LG Mobile oficjalnie zakończy działalność. Firma tłumaczy tę decyzję chęcią skupienia się na innych, bardziej dochodowych, gałęziach swojej działalności, szczególną uwagę poświęcając rozwijaniu sztucznej inteligencji, komponentów do samochodów elektrycznych, robotyki i rozwiązań B2B.

Oczywiście obecni posiadacze smartfonów LG nie muszą się martwić. Dostępne obecnie na rynku urządzenia jeszcze przez jakiś czas na nim pozostaną i będą wspierane przez producenta, co zapewnia regularne aktualizacje systemu. Z czasem będą one wygaszane, jednak z pewnością nie nastąpi to wcześniej niż za rok lub dwa, jak to zazwyczaj wygląda ze starzejącymi się modelami smartfonów.

źródło: tabletowo

Artykuły polecane przez redakcję Techgame:

Następny artykuł