Techgame.pl
Deska klozetowa Xiaomi Smartmi

youtube.com/arhn.eu/kadr z filmu

Xiaomi zadziwia swoim nowym wynalazkiem. Już dziś można kupić inteligentną deskę klozetową

2 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Gabriela Sicińska

Udostępnij:

Chińska firma Xiaomi wychodzi naprzeciw tym, którzy cenią sobie wysoki standard łazienki i lubią określać swoje domostwo jako “inteligentne". Xiaomi Smartmi to deska klozetowa, która z pewnością zapewni nabywcy obie te przyjemnoś

Elementy smart, które coraz częściej spotykamy w polskich domach stają się coraz bardziej popularnymi gadżetami na całym świecie, choć bez wątpienia w ich dystrybucji przodują Chiny. Wśród firm pochodzących z Państwa Środka, Xiaomi jest zdecydowanie najbardziej popularną w Polsce marką, której urządzenia kojarzone są z bardzo dobrym stosunkiem ceny do jakości. Dzisiejszy przykład nie odbiega od tego pochlebnego opisu.

Inteligentna deska klozetowa

Xiaomi Smartmi to deska, którą możemy zakupić i zamontować na większości standardowych sedesów. Oczywiście może zdarzyć się, że trzeba będzie trochę pokombinować, by dopasować ją do konkretnego “tronu”, niemniej powinno udać się niemal w każdym przypadku. Co zaś w niej takiego inteligentnego? 

Przede wszystkim, deska posiada wbudowane czujniki, które wykrywają, że ktoś na niej siedzi. Dzięki nim po zakończeniu korzystania z toalety, automatycznie uruchamia się lampa UV czyszcząca naszą toaletę z bakterii. Dzięki pilotowi ulokowanemu w okolicach prawej ręki korzystającego z toalety, możemy w urządzeniu włączyć podświetlenie LED oraz funkcję ogrzewania deski, co z pewnością okaże się genialnym dodatkiem, zwłaszcza podczas zimowych miesięcy.

Bidet - niedoceniane narzędzie higieny

To, czym ewidentnie wyróżnia się deska sedesowa Xiaomi jest obecność wysuwanego bidetu, który automatycznie wychodzi ze swojej “norki” po spuszczeniu wody przez osobę korzystającą z toalety. Ów bidet wysuwa się i tryska strumieniem wody w tylną część ciała użytkownika, umożliwiając jej komfortowe podmywanie, bez konieczności wstawania z “tronu”.

W Polsce bidety są stosunkowo rzadkim elementem łazienki, nie wspominając w ogóle o ich obecności w toaletach publicznych, co w Chinach czy Japonii jest na porządku dziennym. Bidety, tak bardzo niedoceniane w naszym kraju, są niezwykle przydatnym urządzeniem sanitarnym, które bardzo pomaga w zachowaniu prawidłowej higieny intymnych części ciała.

W przypadku bidetu zainstalowanego w desce Xiaomi, możemy kontrolować temperaturę oraz kierunek i natężenie strumienia wody. Oczywiście bidet nie uruchomi się, jeśli na toalecie nie będzie siedział jej użytkownik, co zapobiega niespodziewanym wytryskom wody z sedesu. Po zakończeniu pracy, bidet chowa się do wnętrza deski, gdzie zostaje natychmiast zdezynfekowany.

Niedogodności techniczne

Problemem, który może okazać się wyjątkowo trudny do przeskoczenia, może okazać się konieczność podłączenia inteligentnej deski Xiaomi do prądu oraz do źródła wody. Musimy bowiem zapewnić urządzeniu energię elektryczną do działania oraz wodę do naszego bidetu, co często wiąże się z koniecznością poprowadzenia plątaniny wężyków. Elektryczność również nie jest tutaj sprawą prostą ze względu na dość krótki kabel, który umożliwia podłączenie do gniazdka tylko wtedy, gdy znajduje się ono w niewielkiej odległości od sedesu. Przedłużacze w łazience są, jak wiadomo, niezbyt bezpieczne.

Pomijając jednak wspomniane niedogodności przy montażu inteligentnej deski klozetowej Xiaomi, jest to naprawdę interesujące urządzenie, zwłaszcza dla tych, którzy chcieliby zainstalować w swojej łazience bidet, co normalnie wiązałoby się z dużym kosztem i koniecznością wygospodarowania przestrzeni w łazience. Deska Xiaomi ma ów bidet wbudowany, a jej cena to około 608 zł, co nie jest dużym wydatkiem, jak na takie możliwości urządzenia.

źródła: youtube.com/arhn.eu; lowcychin.pl

Artykuły polecane przez redakcję Techgame:

  • RTV Euro AGD otwarte mimo obostrzeń. Irracjonalne usprawiedliwienie sklepu

  • Oszust chciał okraść ofiarę. Miał gigantycznego pecha, trafił na policjantkę

  • Nagrody BAFTA 2021 rozdane. Polakom nie poszło najlepiej

Gabriela Sicińska

Redaktor portalu Techgame, od lat związana z Radiem Aktywnym, gdzie wydawała audycję o grach video. Dawniej pracowała w branży IT jako tester urządzeń i oprogramowania. Od zawsze na czasie z grami i nowinkami astronomicznymi.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@techgame.pl

Podobne artykuły

Najprzydatniejsze skróty klawiszowe

Technologie

Najprzydatniejsze skróty klawiszowe w systemie Windows 10

Czytaj więcej >
Jak przywrócić system Windows 10 do stanu początkowego?

Technologie

Jak przywrócić system Windows 10 do stanu początkowego?

Czytaj więcej >
Rakieta Długi Marsz 5B

Technologie

Chińska rakieta poza kontrolą. Wrak za kilkanaście dni spadnie na Ziemię

Czytaj więcej >
Astronauci na ISS

Technologie

Załoga misji Crew-1 powróciła na Ziemię. Wielki sukces SpaceX i NASA

Czytaj więcej >
London City Airport

Technologie

London City Airport wprowadza rewolucyjną technologię. Pierwsze duże lotnisko z cyfrową wieżą kontroli

Czytaj więcej >
Smartfon Cat S42 H+

Technologie

Idealne w czasie pandemii. Antybakteryjne smartfony już w sklepach

Czytaj więcej >