Deska klozetowa Xiaomi Smartmi
Źródło: youtube.com/arhn.eu/kadr z filmu

Xiaomi zadziwia swoim nowym wynalazkiem. Już dziś można kupić inteligentną deskę klozetową

Gabriela SicińskaGabriela Sicińska
2 Kwietnia 2021

Chińska firma Xiaomi wychodzi naprzeciw tym, którzy cenią sobie wysoki standard łazienki i lubią określać swoje domostwo jako “inteligentne”. Xiaomi Smartmi to deska klozetowa, która z pewnością zapewni nabywcy obie te przyjemności. Już teraz można nabyć ten nietypowy gadżet, który w dodatku nie kosztuje wcale tak dużo, jak mogłoby się wydawać.

Elementy smart, które coraz częściej spotykamy w polskich domach stają się coraz bardziej popularnymi gadżetami na całym świecie, choć bez wątpienia w ich dystrybucji przodują Chiny. Wśród firm pochodzących z Państwa Środka, Xiaomi jest zdecydowanie najbardziej popularną w Polsce marką, której urządzenia kojarzone są z bardzo dobrym stosunkiem ceny do jakości. Dzisiejszy przykład nie odbiega od tego pochlebnego opisu.

Inteligentna deska klozetowa

Xiaomi Smartmi to deska, którą możemy zakupić i zamontować na większości standardowych sedesów. Oczywiście może zdarzyć się, że trzeba będzie trochę pokombinować, by dopasować ją do konkretnego “tronu”, niemniej powinno udać się niemal w każdym przypadku. Co zaś w niej takiego inteligentnego?

Przede wszystkim, deska posiada wbudowane czujniki, które wykrywają, że ktoś na niej siedzi. Dzięki nim po zakończeniu korzystania z toalety, automatycznie uruchamia się lampa UV czyszcząca naszą toaletę z bakterii. Dzięki pilotowi ulokowanemu w okolicach prawej ręki korzystającego z toalety, możemy w urządzeniu włączyć podświetlenie LED oraz funkcję ogrzewania deski, co z pewnością okaże się genialnym dodatkiem, zwłaszcza podczas zimowych miesięcy.Pilot inteligentnej deski klozetowej Xiaomi Smartmi

Bidet - niedoceniane narzędzie higieny

To, czym ewidentnie wyróżnia się deska sedesowa Xiaomi jest obecność wysuwanego bidetu, który automatycznie wychodzi ze swojej “norki” po spuszczeniu wody przez osobę korzystającą z toalety. Ów bidet wysuwa się i tryska strumieniem wody w tylną część ciała użytkownika, umożliwiając jej komfortowe podmywanie, bez konieczności wstawania z “tronu”.

Skandaliczne praktyki polskiego dostawcy jedzenia. Pyszne.pl okrada restauracjeSkandaliczne praktyki polskiego dostawcy jedzenia. Pyszne.pl okrada restauracjeCzytaj dalej

W Polsce bidety są stosunkowo rzadkim elementem łazienki, nie wspominając w ogóle o ich obecności w toaletach publicznych, co w Chinach czy Japonii jest na porządku dziennym. Bidety, tak bardzo niedoceniane w naszym kraju, są niezwykle przydatnym urządzeniem sanitarnym, które bardzo pomaga w zachowaniu prawidłowej higieny intymnych części ciała.

W przypadku bidetu zainstalowanego w desce Xiaomi, możemy kontrolować temperaturę oraz kierunek i natężenie strumienia wody. Oczywiście bidet nie uruchomi się, jeśli na toalecie nie będzie siedział jej użytkownik, co zapobiega niespodziewanym wytryskom wody z sedesu. Po zakończeniu pracy, bidet chowa się do wnętrza deski, gdzie zostaje natychmiast zdezynfekowany.Bidet inteligentnej deski klozetowej Xiaomi Smartmi

Niedogodności techniczne

Problemem, który może okazać się wyjątkowo trudny do przeskoczenia, może okazać się konieczność podłączenia inteligentnej deski Xiaomi do prądu oraz do źródła wody. Musimy bowiem zapewnić urządzeniu energię elektryczną do działania oraz wodę do naszego bidetu, co często wiąże się z koniecznością poprowadzenia plątaniny wężyków. Elektryczność również nie jest tutaj sprawą prostą ze względu na dość krótki kabel, który umożliwia podłączenie do gniazdka tylko wtedy, gdy znajduje się ono w niewielkiej odległości od sedesu. Przedłużacze w łazience są, jak wiadomo, niezbyt bezpieczne.

Pomijając jednak wspomniane niedogodności przy montażu inteligentnej deski klozetowej Xiaomi, jest to naprawdę interesujące urządzenie, zwłaszcza dla tych, którzy chcieliby zainstalować w swojej łazience bidet, co normalnie wiązałoby się z dużym kosztem i koniecznością wygospodarowania przestrzeni w łazience. Deska Xiaomi ma ów bidet wbudowany, a jej cena to około 608 zł, co nie jest dużym wydatkiem, jak na takie możliwości urządzenia.

źródła: youtube.com/arhn.eu; lowcychin.pl

Artykuły polecane przez redakcję Techgame:

Następny artykuł