Krasnal ogrodowy z gry Half-Life 2
Źródło: flickr.com

Krasnal z popularnej gry poleci w kosmos. Niecodzienna akcja charytatywna przejdzie do historii

Gabriela SicińskaGabriela Sicińska
4 Listopada 2020

Podróże kosmiczne dla wszystkich! To zdaje się mówić Valve Corporation ogłaszając swoje najnowsze przedsięwzięcie. Prezes firmy postanowił wysłać w kosmos figurkę krasnala Chompskiego z gry Half Life 2. Oglądanie streama z wydarzenia będzie równoznaczne z przekazaniem dolara na cele dobroczynne.

Charakterystyczny krasnal ogrodowy poleci w kosmos. Taką decyzję podjął Gabe Newell z Valve Corporation. Jest to wyjątkowa akcja charytatywna, która z pewnością będzie zapamiętana przez cały świat.


Krasnal w kosmosie


Postać krasnala ogrodowego o imieniu Chompski znana jest głównie z Left 4 Dead 2, gdzie gnom był rodzajem broni w kampanii zatytułowanej „Karnawał śmierci”. Mimo że większą rolę zagrał w grze o zombie, jego lot w kosmos nawiązuje do jego epizodycznej roli w innym klasyku Valve’a - Half Life 2: Episode Two.


W Half Life 2 - grze, która dziś ma charakter kultowy - Chompski występuje jako figurka krasnala ogrodowego, którą gracz napotyka na swojej drodze. Jeśli podejmie przy tym odpowiednie decyzje, wątek zakończy się wystrzeleniem gnoma w kosmos i uzyskaniem osiągnięcia „Little Rocket Man”.

Międzynarodowa Stacja Kosmiczna może zakończyć działalność? Eksperci mówią o możliwych rozwiązaniachMiędzynarodowa Stacja Kosmiczna może zakończyć działalność? Eksperci mówią o możliwych rozwiązaniachCzytaj dalej


Tytanowa figurka Newella


To właśnie scena z Half-Life’a stała się inspiracją dla akcji charytatywnej Gabe’a Newella. Prezes Valve Corporation postanowił odwzorować ją w rzeczywistości i wysłać Chompskiego w podróż w jedną stronę (rakieta zostanie spalona w atmosferze podczas spadania na Ziemię).


Mały kosmonauta zostanie wykonany z tytanu. Do stworzenia krasnala zostanie wykorzystana nowoczesna technologia druku 3D. Za posłanie modelu w kosmos odpowiedzialna będzie firma Rocket Lab.

DZISIAJ GRZEJE:

1. Ogromna rewolucja w Poczcie Polskiej. Zmiany dotrą do wielu miast. Koniec z długimi kolejkami?

2. Nowe ustalenia WHO. Kiedy koronawirus jest najgroźniejszy?


Zebrane pieniądze wesprą szpital


Cała akcja związana z wystrzeleniem Chompskiego ma charakter charytatywny. Pieniądze zebrane w jej wyniku zostaną przekazane oddziałowi intensywnej terapii pediatrycznej nowozelandzkiego szpitala Starship. Jak będzie można przekazać pieniądze?


Bardzo prosto! Wystarczy obejrzeć stream z wydarzenia, który będzie udostępniony na stronie Rocket Lab. Za każdego użytkownika oglądającego relację live z wydarzenia (oraz tych, którzy obejrzą jej zapis w ciągu doby) prezes Valve’a przekaże dolara wspomnianemu oddziałowi.

Kiedy Disney+ trafi do Polski? Sytuacja się komplikujeKiedy Disney+ trafi do Polski? Sytuacja się komplikujeCzytaj dalej


Wielki dzień w historii gier


Krasnal ogrodowy Chompski będzie pierwszą „postacią” z gry wysłaną w przestrzeń kosmiczną. Gracze z całego świata z pewnością zapamiętają ten wielki dzień. Dokładna data wydarzenia nie jest jeszcze znana. Rocket Lab zapowiada jednak, że krasnal wyruszy na podbój kosmosu w drugiej połowie listopada.


Wydarzenie zainicjowane przez Valve Corporation będzie miało charakter wielowymiarowy. Poza byciem akcją charytatywną i historycznym momentem światowego gamingu, będzie również okazją do przetestowania w praktyce funkcjonalności obiektów stworzonych w technologii druku 3D.


W przyszłości ta technologia ma odegrać rolę w produkcji elementów statków kosmicznych. Wykonanie takiego testu z pewnością przyspieszy jej ewentualne wdrożenie. Pozostaje nam czekać na wyznaczenie daty startu misji Chompskiego, który zapisze się w historii jako najbardziej zasłużony krasnal ogrodowy.

Banknot, który wzbudza wiele pytań. Banki nie miały pewności, NBP rozwiało wątpliwościBanknot, który wzbudza wiele pytań. Banki nie miały pewności, NBP rozwiało wątpliwościCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Czy noszenie przyłbicy ma sens? Wyjaśniamy, na czym polegają jej wady i zalety
  2. Zawsze po wypiciu kawy zrób 1 rzecz. Efekty zdumiewają, Twoja sylwetka diametralnie się zmieni
  3. Rosyjska armia otrzyma supernowoczesne myśliwce. Maszyna posiada poważne wady
  4. Banknot, który wzbudza wiele pytań. Banki nie miały pewności, NBP rozwiało wątpliwości
  5. Internet od Elona Muska kosztuje ogromne pieniądze. Poznaliśmy cenę usługi internetowej Starlink
  6. Jansowidz Jackowski o duszach zwierząt. Wyjaśnia, jak znajduje zaginione i błąkające się pupile

Następny artykuł