Techgame.pl
Krasnal ogrodowy z gry Half-Life 2

flickr.com

Krasnal z popularnej gry poleci w kosmos. Niecodzienna akcja charytatywna przejdzie do historii

4 Listopada 2020

Autor tekstu:

Gabriela Sicińska

Udostępnij:

Podróże kosmiczne dla wszystkich! To zdaje się mówić Valve Corporation ogłaszając swoje najnowsze przedsięwzięcie. Prezes firmy postanowił wysłać w kosmos figurkę krasnala Chompskiego z gry Half Life 2. Oglądanie streama z wydarzenia będzie

Charakterystyczny krasnal ogrodowy poleci w kosmos. Taką decyzję podjął Gabe Newell z Valve Corporation. Jest to wyjątkowa akcja charytatywna, która z pewnością będzie zapamiętana przez cały świat.

Krasnal w kosmosie

Postać krasnala ogrodowego o imieniu Chompski znana jest głównie z Left 4 Dead 2, gdzie gnom był rodzajem broni w kampanii zatytułowanej „Karnawał śmierci”. Mimo że większą rolę zagrał w grze o zombie, jego lot w kosmos nawiązuje do jego epizodycznej roli w innym klasyku Valve’a - Half Life 2: Episode Two.

W Half Life 2 - grze, która dziś ma charakter kultowy - Chompski występuje jako figurka krasnala ogrodowego, którą gracz napotyka na swojej drodze. Jeśli podejmie przy tym odpowiednie decyzje, wątek zakończy się wystrzeleniem gnoma w kosmos i uzyskaniem osiągnięcia „Little Rocket Man”.

Tytanowa figurka Newella

To właśnie scena z Half-Life’a stała się inspiracją dla akcji charytatywnej Gabe’a Newella. Prezes Valve Corporation postanowił odwzorować ją w rzeczywistości i wysłać Chompskiego w podróż w jedną stronę (rakieta zostanie spalona w atmosferze podczas spadania na Ziemię).

Mały kosmonauta zostanie wykonany z tytanu. Do stworzenia krasnala zostanie wykorzystana nowoczesna technologia druku 3D. Za posłanie modelu w kosmos odpowiedzialna będzie firma Rocket Lab.

Zebrane pieniądze wesprą szpital

Cała akcja związana z wystrzeleniem Chompskiego ma charakter charytatywny. Pieniądze zebrane w jej wyniku zostaną przekazane oddziałowi intensywnej terapii pediatrycznej nowozelandzkiego szpitala Starship. Jak będzie można przekazać pieniądze?

Bardzo prosto! Wystarczy obejrzeć stream z wydarzenia, który będzie udostępniony na stronie Rocket Lab. Za każdego użytkownika oglądającego relację live z wydarzenia (oraz tych, którzy obejrzą jej zapis w ciągu doby) prezes Valve’a przekaże dolara wspomnianemu oddziałowi.

Wielki dzień w historii gier

Krasnal ogrodowy Chompski będzie pierwszą „postacią” z gry wysłaną w przestrzeń kosmiczną. Gracze z całego świata z pewnością zapamiętają ten wielki dzień. Dokładna data wydarzenia nie jest jeszcze znana. Rocket Lab zapowiada jednak, że krasnal wyruszy na podbój kosmosu w drugiej połowie listopada.

Wydarzenie zainicjowane przez Valve Corporation będzie miało charakter wielowymiarowy. Poza byciem akcją charytatywną i historycznym momentem światowego gamingu, będzie również okazją do przetestowania w praktyce funkcjonalności obiektów stworzonych w technologii druku 3D.

W przyszłości ta technologia ma odegrać rolę w produkcji elementów statków kosmicznych. Wykonanie takiego testu z pewnością przyspieszy jej ewentualne wdrożenie. Pozostaje nam czekać na wyznaczenie daty startu misji Chompskiego, który zapisze się w historii jako najbardziej zasłużony krasnal ogrodowy.

Podobne artykuły

gamerka

Gry

Wynajmij dziewczynę do grania. Za pieniądze zagrasz z każdą dzięki specjalnemu serwisowi

Czytaj więcej >
Anthem

Gry

Bioware ma plany naprawienia Anthem. Szykuje się wielkie odświeżenie gry.

Czytaj więcej >
Death stranding plakat

Gry

Death Stranding zmierza na PC! Znamy datę premiery, cenę i dodatki pre-order

Czytaj więcej >
doom mod covid

Gry

Powstał mod do Dooma, w którym zarażamy demony koronawirusem

Czytaj więcej >
humble capcom mega bundle

Gry

Ruszył Humble Capcom MEGA Bundle! Za grosze możecie zdobyć świetne gry

Czytaj więcej >
meat mmo plakat

Gry

M.E.A.T: Raper Słoń tworzy grę MMO

Czytaj więcej >