Techgame.pl
Aplikacja BIK

media.bik.pl/informacje-prasowe

Zamierzasz wziąć kredyt? Nowa aplikacja BIK wszystko ułatwi

18 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Gabriela Sicińska

Udostępnij:

Chciałbyś wziąć kredyt, ale nie wiesz, czy masz szansę go dostać, a myśl o konieczności przeprowadzenia długiej, męczącej rozmowy z pracownikiem banku wywołuje u Ciebie mdłości? Biuro Informacji Kredytowej spieszy na ratunek! Oczywiście nie za darmo, ale

  • BIK wypuszcza własną aplikację na smartfony

  • Dostęp do naszej historii kredytowej zostanie znacznie ułatwiony

  • Warto zwrócić uwagę na aplikację, zwłaszcza ze względu na powiadomienia o potencjalnych próbach podszycia się pod naszą tożsamość

Biuro Informacji Kredytowej to instytucja, do której zwracają się wszelkie sklepy i banki, gdy sprawdzają, czy jesteśmy wystarczająco wiarygodni, by udzielić nam kredytu. To tam znajduje się cała nasza historia kredytowa, zawierająca informacje o wszystkich naszych długach (również tych spłaconych), z uwzględnieniem tego, czy raty spłacaliśmy w terminie, czy też nie. Na podstawie tych danych jesteśmy oceniani pod kątem naszej zdolności kredytowej.

Aplikacja BIK pomoże w uzyskaniu kredytu

BIK już od dłuższego czasu działał jako serwis internetowy, w którym mogliśmy wygodnie sprawdzić naszą zdolność kredytową. Założenie konta trwa tylko kilka minut, a potwierdzenie naszej tożsamości odbywa się poprzez przelanie symbolicznej złotówki z naszego konta bankowego. Wówczas dostajemy dostęp do serwisu i możemy wygenerować raport BIK.

Ów raport zawiera właśnie całą naszą historię kredytową oraz ocenę zdolności. Serwis daje nam wówczas również możliwość dokładnego wyliczenia, na jaki kredyt możemy liczyć. Niestety wygenerowanie raportu nie jest darmowe. Jednorazowo usługa ta kosztuje 39 zł. Jeśli jednak chcielibyśmy otrzymywać takie raportu regularnie, warto zastanowić się nad jednym z planów abonamentowych, które oferuje serwis BIK.

BIK w aplikacji na Androida i iOS

Wszystkie powyższe funkcje posiada obecnie również aplikacja BIK na smartfony z systemem Android oraz iOS. Jest ona doskonałym przełożeniem serwisu internetowego na ekrany smartfonów w taki sposób, by korzystanie z BIK było jak najprostsze i, przede wszystkim, wygodne.

Posiadając konto BIK oraz aplikację w telefonie będziemy w stanie sprawdzić w dowolnym momencie, czy jesteśmy w stanie dostać kredyt o oczekiwanej wysokości. Tudzież dowiedzieć się, czy uda nam się kupić nowy telewizor na raty. Oczywiście moglibyśmy się tego dowiedzieć również podczas próby zakupu przy kasie w sklepie elektronicznym, niemniej aplikacja BIK ma zwiększać naszą wygodę, a więc oszczędzić nam nawet samej wycieczki do sklepu.

Alerty BIK

Jednakże zdecydowanie najciekawszą opcją, którą możemy wykupić w aplikacji Biura Informacji Kredytowej, są Alerty BIK. Jest to stricte krok w kierunku zapewnienia nam bezpieczeństwa. Dzięki tej usłudze dostaniemy powiadomienie za każdym razem, gdy do BIK pójdzie zapytanie o naszą zdolność kredytową.

Co nam to da? Ostrzeżenie w przypadku, gdy ktoś będzie próbował podszywać się pod nas i brać kredyty i pożyczki na naszą tożsamość. Funkcja kosztuje jedynie 24 złote na rok, a może uratować nas przed nieszczęściem. Myślę, że warto, zwłaszcza jeśli zdarzyło nam się kiedyś zgubić nasz dokument tożsamości.

Aplikację BIK już teraz można pobierać ze Sklepu Play oraz App Store. Konto zaś można założyć zarówno w aplikacji, jak i poprzez serwis internetowy. Jedyną niedogodnością jest tu według mnie konieczność potwierdzenia tożsamości przelewem. W końcu Profil Zaufany jest już dość powszechny i zaskakujący jest fakt, że BIK z niego nie korzysta. 

Artykuły polecane przez redakcję Techgame:

  • Techgame Newsy. Podsumowanie tygodnia

  • Nie możesz dogadać się z drugą połówką w sprawie filmu na wieczór? Z pomocą przychodzi "Tinder dla filmów"

  • Kolejne szczegóły na temat ustawy o wolności słowa w sieci. Kary nawet do 50 mln zł

Gabriela Sicińska

Redaktor portalu Techgame, od lat związana z Radiem Aktywnym, gdzie wydawała audycję o grach video. Dawniej pracowała w branży IT jako tester urządzeń i oprogramowania. Od zawsze na czasie z grami i nowinkami astronomicznymi.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@techgame.pl

Podobne artykuły

Najprzydatniejsze skróty klawiszowe

Technologie

Najprzydatniejsze skróty klawiszowe w systemie Windows 10

Czytaj więcej >
Jak przywrócić system Windows 10 do stanu początkowego?

Technologie

Jak przywrócić system Windows 10 do stanu początkowego?

Czytaj więcej >
Rakieta Długi Marsz 5B

Technologie

Chińska rakieta poza kontrolą. Wrak za kilkanaście dni spadnie na Ziemię

Czytaj więcej >
Astronauci na ISS

Technologie

Załoga misji Crew-1 powróciła na Ziemię. Wielki sukces SpaceX i NASA

Czytaj więcej >
London City Airport

Technologie

London City Airport wprowadza rewolucyjną technologię. Pierwsze duże lotnisko z cyfrową wieżą kontroli

Czytaj więcej >
Smartfon Cat S42 H+

Technologie

Idealne w czasie pandemii. Antybakteryjne smartfony już w sklepach

Czytaj więcej >