Techgame.pl
Logo League of Legends

Riot Games Press Kit

Powstanie MMORPG w świecie League of Legends. Twórca ujawnił szczegóły

18 Grudnia 2020

Autor tekstu:

Gabriela Sicińska

Udostępnij:

Nadchodzi gra MMO w świecie League of Legends. Studio Riot Games rekrutuje ludzi do pracy przy zapowiedzianym w ubiegłym roku Projekcie F, który okazał się być, zgodnie z przypuszczeniami graczy, grą typu Massive Multiplayer Online. Informacje potw

  • Potwierdzono nadchodzące MMORPG w świecie League of Legends

  • Riot Games rekrutuje pracowników do projektu

  • MMO w świecie LoLa prawdopodobnie będzie ogromnym hitem

Nowa gra studia Riot Games została zapowiedziana podczas zeszłorocznych obchodów dziesięciolecia League of Legends. Pokazano wówczas wideo, na którym znane postaci z gry (Blitzcrank, Ezreal i Lux) walczą na moście. Scena nie przypominała niczego, co dotąd można było zobaczyć w LoLu, gracze zaczęli więc podejrzewać, że studio pracuje nad długo wyczekiwanym MMO.

MMORPG w świecie League of Legends potwierdzone

Dziś potwierdziło się, że mieli rację! Stojący najwyraźniej na czele projektu Greg Street zamieścił wpis na Tweeterze, który nie mógł pozostawiać już żadnych wątpliwości. Co więcej, odpowiedział również na część komentarzy fanów, gdzie już oficjalnie potwierdził, że pracuje nad MMO.

Mam wieści! Moje ostatnie zadania w Riot skupiają się na rozwinięciu uniwersum League, gdyż będziemy go bardzo potrzebować! Ponieważ nadszedł czas. Moja nowa praca ma odpalić wielką (niektórzy mogliby powiedzieć masywną) grę, o której stworzenie prosiło nas wielu z Was. - czytamy w tweecie Ghostcrawlera.

Fenomen League of Legends

Nowa gra od Riot Games przyciągnie z pewnością miliony graczy. Nie tylko fanów gier MMO, lecz także miłośników LoLa, którzy z pewnością zagrają choćby ze względu na możliwość obcowania z już bogatym światem, który wykreowała gra.

Można nawet pokusić się o stwierdzenie, że nadchodzące MMORPG Riotu może być tym, które zepchnie w końcu z podium leciwe już World of Warcraft. W końcu produkcja Blizzarda już od 2004 roku nie ma sobie równych. Jak powiedział Ghostcrawler, nadszedł czas.

Dlaczego MMORPG miałoby zdziałać więcej niż wydawane przez ostatnie kilkanaście lat gry, z których żadna nie dała rady rozwijanemu nieustannie światowi Warcrafta? Z prostego powodu - League of Legends ma już swoich oddanych fanów i ich zaufanie. Nie musi tego budować od zera, jak wiele innych projektów.

League of Legends w nowej odsłonie

Biorąc pod uwagę już ogromny fandom LoLa, można się spodziewać, że MMORPG w świecie League of Legends tworzone przez Riot Games nie może nie odnieść sukcesu. Przynajmniej sprzedażowego. Cyberpunk już dowiódł, że można jednocześnie na siebie zarobić i zrazić do siebie połowę populacji graczy na świecie.

Jeśli Projekt F od Riotu będzie miał równie problematyczną premierę, jak nowe dzieło CD Projektu (co jest dość wątpliwe, biorąc pod uwagę, że uczenie się na cudzych błędach to podstawa w branży gier), to mimo wszystko będzie z pewnością dochodowym przedsięwzięciem.

Gabriela Sicińska

Redaktor portalu Techgame, od lat związana z Radiem Aktywnym, gdzie wydawała audycję o grach video. Dawniej pracowała w branży IT jako tester urządzeń i oprogramowania. Od zawsze na czasie z grami i nowinkami astronomicznymi.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@techgame.pl

Podobne artykuły

Among us

Gry

Gamingowe Newsy - Nowy tryb w Fornite, Call of Duty Vanguard, Patch 1.9 dla Cyberpunk 2077

Czytaj więcej >
World of Warcraft

Gry

Czy obserwujemy śmierć gatunku MMORGP? Wiele na to wskazuje

Czytaj więcej >
GTA San Andreas

Gry

Nadchodzą remastery GTA. Czy rzeczywiście ich potrzebujemy?

Czytaj więcej >
Diablo II: Resurrected

Gry

Rusza beta do Diablo II: Resurrected. Czy to Ostatnia deska ratunku dla Blizzard?

Czytaj więcej >
Humankind

Gry

Czy Humankind podbije serca graczy? Tytuł pojawi się w Xbox Game Pass

Czytaj więcej >
Curse of the Dead Gods

Gry

Najlepsze gry niezależne w abonamencie Xbox Game Pass

Czytaj więcej >