Techgame.pl
mafia 2

Steam

Remaster gry Mafia 2 jednak powstaje

12 Maja 2020

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Udostępnij:

Już od jakiegoś czasu mówi się coraz śmielej o remasterze kultowej Mafii II. Wczoraj na Twitterowym koncie serii pojawił się pierwszy od dwóch lat wpis, a dziś doczekaliśmy się kolejnych doniesień na temat produkcji. Tym razem pochodzą one z

Zresmasterowana wersja Mafii II okazuje się już praktycznie pewna. Kolejne źródła donoszą o istnieniu produkcji.

Mafia, czyli kultowa seria gier

Mafia to już legendarna seria gier wideo. Pierwsza część zachwyciała graczy i krytyków silnym stawianiem na fabułę, realizm rozgrywki i odmienne rozwiązania od innych tego typu gier osadzonych w otwartym świecie, jak choćby seria GTA. Po latach doczekaliśmy się kontynuacji, która dla wielu okazała się równie udana, a śnieżne etapy osadzone w trakcie świąt Bożego Narodzenia po dziś dzień przywoływane są w rankingach najlepszych misji w grach. Tym większa szkoda, że trzecia część okazała się nieudaną produkcją korzystającą ze zbyt wielu rozwiązań od konkurencji, a sam duch Mafii został w niej zgubiony. Od paru dni mówi się jednak o Mafii 4 albo remasterze drugiej części. Wreszcie możemy być niemal pewni, że chodzi o drugą pozycję - kolejne źródła donoszą o jej powstawaniu.

Mafia II Remaster

Plotki o Mafii II Remaster żywe są już od paru dni. Pierwsze konkretne informacje "ze źródła" uzyskaliśmy jednak dopiero niedawno, gdy po ponad dwóch latach odżyło twitterowe konto serii. Krótka wiadomość zawierała jedno słowo "Family", które dla wielu fanów od razy skojarzyło się z pierwszą albo drugą częścią serii, choć wielu z nich sugerowało powstawanie kolejnej pełnoprawnej odsłony. Wczoraj pojawił się kolejny tweet, tym razem brzmiący: "Power". Choć z samych tych słów nie wynika nic konkretnego, wiemy, że kolejna produkcja na pewno będzie zawierała w sobie klasyczne dla serii motywy. Okazuje się, że najpewniej chodzi właśnie o remaster "dwójki". Zgodnie z informacjami od brazylisjkiej agencji przyznającej kategorie wiekowe grom, ichniejsza strona produktu Mafia II została zaktualizowana. Dodano nowe konsole na które rzekomo ma być wydana gra, czyli Xbox One i PlayStation 4 oraz streamingowa usługa Google Stadia. Ostatnie plotki sugerują również istnienie remastera pierwszej części, co mogłoby ucieszyć wielu fanów serii.

Podobne artykuły

gamerka

Gry

Wynajmij dziewczynę do grania. Za pieniądze zagrasz z każdą dzięki specjalnemu serwisowi

Czytaj więcej >
Anthem

Gry

Bioware ma plany naprawienia Anthem. Szykuje się wielkie odświeżenie gry.

Czytaj więcej >
Death stranding plakat

Gry

Death Stranding zmierza na PC! Znamy datę premiery, cenę i dodatki pre-order

Czytaj więcej >
doom mod covid

Gry

Powstał mod do Dooma, w którym zarażamy demony koronawirusem

Czytaj więcej >
humble capcom mega bundle

Gry

Ruszył Humble Capcom MEGA Bundle! Za grosze możecie zdobyć świetne gry

Czytaj więcej >
meat mmo plakat

Gry

M.E.A.T: Raper Słoń tworzy grę MMO

Czytaj więcej >