Techgame.pl
astronauta na Marsie

Unsplash

Ilu ludzi potrzeba do założenia kolonii na Marsie? Naukowcy przedstawiają wyliczenia

2 Lipca 2020

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Udostępnij:

Ilu potrzeba astronautów aby założyć kolonię na Marsie? Choć brzmi trochę jak żart z żarówką, to całkiem istotne pytanie w kwestii nadchodzącej misji kosmicznej. Naukowiec postanowił obliczyć, dzięki jakiej liczbie ludzi na Marsie powstałaby

Jeden z naukowców wziął pod uwagę zmienne i oszacował, ile osób potrzebnych jest to sukcesu założenia niewielkiej osady na Czerwonej Planecie. 

Misje na Marsa

Swoje własne plany podoboju kosmosu, a w tym wysłania pierwszych w historii ludzi na Marsa ma choćby Elon Musk. Właściciel Tesli czy SpaceX od lat kreśli plany dotyczące tego, w jaki sposób ludzie mogliby na planecie założyć własne, samowystarczalne kolonie. W całym przedśięwzięciu uczestniczyć ma też NASA, jednak agencja skupia się obecnie na ponownej eksploracji Ksieżyca, a w międzyczasie przeprowadza analizy Czerwonej Planety. Ma to na celu jak najlepsze przygotowanie się do wysłania tam ludzi. 

Ilu astronautów założy kolonię na Marsie?

Choć samo pytanie może wydawać się zaskakujące, warto pamiętać, że to właśnie od wystarczającej liczby ludzi w dużej mierze zależy cały sukces misji. Profesor z Narodowego Instytutu Politechnicznego w Bordeaux, Jean-Marc Salotti postanowił wziąć pod uwagę zmienne i oszacować, ile osób dałoby radę założyć i (co być może nawet ważniejsze) utrzymać samowystarczalną kolonię. Naukowiec uwzględniając różne dane, jak czas pracy, liczba zasobów wyliczył, iż do założenia pierwszej kolonii na Marsie potrzeba około 110 osób. Czy to dużo, czy mało? Trudno określić. Jak na wysłanie za jednym razem w kosmos jest to naprawdę ogromna liczba ludzi. Być może Elon Musk zdaje sobie z tego sprawę i dlatego SpaceX aktualnie pracuje nad Startshipem, czyli największym statkiem kosmicznym w historii ludzkości zdolnym zmieścić nawet 100 osób.

Podobne artykuły

Merkury na tle Słońca.

Nauka

Najdoskonalsze zdjęcia Słońca. Niewyobrażalne dokonanie nowego teleskopu

Czytaj więcej >
Uran z zaznaczonymi promieniami X

Nauka

Naukowcy odkryli promieniowanie X emitowane przez Uran. Wszystko dzięki zdjęciu sprzed lat

Czytaj więcej >
antonow an 225

Nauka

Artykuły medyczne do Polski dostarczy największy samolot świata. Będzie transmisja z lądowania Antonowa An-225

Czytaj więcej >
Michael

Nauka

Oto model gracza z przyszłości - Michael. Badacze zachęcają do robienia regularnych przerw w graniu

Czytaj więcej >
Zdjęcie Jowisza NASA

Nauka

Jowisz wygląda pięknie. NASA pokazała zapierające dech w piersi zdjęcie

Czytaj więcej >
Spadające gwiazdy

Nauka

Spadające gwiazdy z konstelacji Lutni już od dziś widoczne na nocnym niebie. Kosmiczny spektakl potrwa aż 10 dni

Czytaj więcej >