Techgame.pl
Święta

Pixabay.com

Microsoft poczuł świątecznego ducha. Kolędy bliskie sercu każdego miłośnika technologii

13 Grudnia 2020

Autor tekstu:

Gabriela Sicińska

Udostępnij:

Znudzeni corocznym śpiewaniem tych samych kolęd? Czekacie na powiew czegoś nowego? Microsoft wychodzi naprzeciw i wydaje własną kolekcję świątecznych hitów dla miłośników technologii. A w każdym razie wydaje jej reklamę.

  • Microsoft publikuje reklamę albumu świątecznego

  • Kolędy nawiązują do współczesnych nowinek technologicznych

  • Wideo można obejrzeć na Twitterze

  • Fani domagają się wydania albumu

W życiu niemal każdej korporacji nadchodzi taki dzień, kiedy może pozwolić sobie na chwilę marketingowego luzu. Kiedy może bezkarnie zażartować, pokazać klientom swoją ludzką stronę, stać się czymś więcej niż napisem i logo, które pojawia się na półkach supermarketów. Microsoft nie zamierzał czekać do Prima Aprilis i postanowił pośmiać się z użytkownikami już teraz.

Microsoft rozdaje kolędy na święta

Jak przed każdymi Świętami Bożego Narodzenia w tym roku doświadczamy wysypu świątecznych wydarzeń w grach, nowych skórek, specjalnych wydań Ptasiego Mleczka, Milki czy starych, dobrych kalendarzy adwentowych. Któż z nas nie wyjadał po kryjomu w dzieciństwie wszystkich kalendarzowych czekoladek jednego dnia?

Microsoft również postanowił dać nam kilka prezentów świątecznych. Oczywiście są wśród nich gry, dodawane regularnie do usługi Xbox Game Pass, ale nie tylko. W tym roku Micorsoft najwyraźniej uznał, że warto na chwilę zmienić podejście do świątecznych prezentów.

Kolędy od Microsoftu

Wczoraj na Twitterze giganta z Redmond pojawiła się reklama najnowszego świątecznego produktu Microsoftu. Ogromne było zaskoczenie obserwujących, gdy okazało się, że tym razem to nie zwiastun gry ani nowego sprzętu, lecz… płyta z kolędami. A w zasadzie płyty, bo album zawiera aż 4 CD.

Co więcej, dla retro melomanów jest również wydanie na kasetach magnetofonowych! Czyż nie brzmi to wspaniale? Oczywiście, zwłaszcza że ta cudownie stylizowana na lata 90. reklama to jeden wielki fake. Serdecznie zachęcamy do obejrzenia jej tutaj.

Microsoft i jego świąteczny żart

Reklama naprawdę wygląda jak ze wczesnych lat 90. ubiegłego wieku. Fikcyjny album pod tytułem Microsoft Holiday Hits zawiera zmodyfikowane wersje popularnych piosenek świątecznych, takich jak Jingle Bells czy God Rest Ye Merry Gentlemen, którą kilka lat temu wysławiło wykonanie zespołu Pentatonix.

Płyty miałyby zawierać aż 60 świątecznych hitów na 4 nośnikach pamięci - do wyboru kasety magnetofonowe lub płyty CD. Podczas trwania reklamy możemy usłyszeć trzy próbki utworów, których tekst nawiązuje do współczesnych technologii i realiów w humorystyczny sposób.

Kolędy Microsoftu

Stworzona przez Microsoft reklama jest po prostu miła, zabawna i utrzymana w duchu nadchodzących świąt, rozpoczynając nostalgiczną podróż do czasów dzieciństwa każdego, kto miał okazję urodzić się przed rokiem 2000.

Puenta materiału jest bezcenna, więc zdecydowanie warto obejrzeć do końca. Komentarze pod tweetem giganta z Redmont są niemal jednogłośne - fani domagają się wydania albumu. Kto wie, może Microsoft zdecyduje się pociągnąć swój pomysł dalej?

Gabriela Sicińska

Redaktor portalu Techgame, od lat związana z Radiem Aktywnym, gdzie wydawała audycję o grach video. Dawniej pracowała w branży IT jako tester urządzeń i oprogramowania. Od zawsze na czasie z grami i nowinkami astronomicznymi.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@techgame.pl

Podobne artykuły

Najprzydatniejsze skróty klawiszowe

Technologie

Najprzydatniejsze skróty klawiszowe w systemie Windows 10

Czytaj więcej >
Jak przywrócić system Windows 10 do stanu początkowego?

Technologie

Jak przywrócić system Windows 10 do stanu początkowego?

Czytaj więcej >
Rakieta Długi Marsz 5B

Technologie

Chińska rakieta poza kontrolą. Wrak za kilkanaście dni spadnie na Ziemię

Czytaj więcej >
Astronauci na ISS

Technologie

Załoga misji Crew-1 powróciła na Ziemię. Wielki sukces SpaceX i NASA

Czytaj więcej >
London City Airport

Technologie

London City Airport wprowadza rewolucyjną technologię. Pierwsze duże lotnisko z cyfrową wieżą kontroli

Czytaj więcej >
Smartfon Cat S42 H+

Technologie

Idealne w czasie pandemii. Antybakteryjne smartfony już w sklepach

Czytaj więcej >