Millennium
Źródło: wikimedia.com

Bank Millennium ostrzega przed oszustami. Łatwo się nabrać, pieniądze klientów znikają z kont

Kuba WielochKuba Wieloch
9 Października 2020

Bank Millennium wydał oficjalny komunikat dla swoich klientów. Instytucja przestrzega przed oszustami, którzy mogą włamać się na konta i wykraść wszystkie pieniądze.

„Zachowaj czujność podczas autoryzacji płatności internetowych Pojawił się nowy typ oszustwa z wykorzystaniem procesu aktywacji aplikacji mobilnej Banku Millennium” – tymi słowami rozpoczyna się oficjalny komunikat Banku Millennium do swoich klientów.

Bank Millennium ostrzega przed oszustami


Cyberprzestępcy po raz kolejny atakują klientów polskich banków. Tym razem ataki skierowane są w stronę kont bankowych założonych w Banku Millennium. Hakerzy próbują wyłudzić na wszelkie możliwe sposoby, informacje niezbędne przy kolejnej aktywacji mobilnej. Dzięki temu mają możliwość aktywowania aplikacji połączonej z kontem ofiary.

Wielka wpadka sieci sklepów Morele. Rozdają produkt za darmo?Wielka wpadka sieci sklepów Morele. Rozdają produkt za darmo?Czytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

1. Znamy prognozę na nadchodzącą zimę. Gigantyczny wpływ globalnego ocieplenia, wszystko już jasne

2. Brzuch kobiety cały czas się powiększa. Lekarze długo nie znali przyczyny

Sony nie ma praw do nazwy Sony nie ma praw do nazwy "PS5"? Absurdalna sytuacja, aż ciężko uwierzyćCzytaj dalej

Pieniądze znikają z kont klientów


W ten sposób przestępcy mają pełny dostęp do usług bankowych swoich ofiar i są w stanie wypłacać pieniądze, jak i dokonywać przelewów na swoje rachunki. Dodatkowo mają oni możliwość wzięcia pożyczek. Dlatego też tak ważne jest zachowanie czujności, szczególnie w czasach kryzysu gospodarczego, gdy każda złotówka jest na wagę złota.

Obrazy techgame"Jeden z dziesięciu": odpowiedzi, które przeszły do historii teleturnieju. Tadeusz Sznuk nie wiedział, jak zareagowaćCzytaj dalej

Jak się bronić przed oszustami?


Bank Millennium w swoim ostrzeżeniu udziela również rad i wyjaśnia jak nie paść ofiarą ataków hakerskich. Instytucja przypomina, że informacje usłyszane podczas automatycznego połączenia w czasie aktywacji aplikacji mobilnej należy wprowadzić na własnym telefonie i nigdy nie udostępniać nikomu informacji o swoim koncie bankowym. Nie należy też logować się na swoje konto na urządzeniu, które nie jest naszą własnością.
Klienci muszą również pamiętać o dokładnym czytaniu treści powiadomień autoryzacji, aby mieć zawsze pewność co do potwierdzanej operacji. Bardzo często ofiary ataków potwierdzają odruchowo operacje bankowe, które zostały zaimplementowane przez oszustów. Może to skutkować zniknięciem środków z konta bankowego.

Żona Alberta Einsteina miała niezwykle ciężkie życie. Noblista traktował ją nieludzko, aż ciężko uwierzyćŻona Alberta Einsteina miała niezwykle ciężkie życie. Noblista traktował ją nieludzko, aż ciężko uwierzyćCzytaj dalej

Sprawdzaj źródła informacji


Bank podkreśla również, że należy weryfikować wiarygodność wszelkich nadzwyczajnych okazji znalezionych w internecie. Mogą być one przykrywką dla cyberprzestępców, którzy sprzedają fałszywe produkty, lub chcą wykraść dane osobowe swoich ofiar.
Millennium przypomina również, że niedawno zmieniono proces kolejnej aktywacji aplikacji na np. nowym urządzeniu i wszelkich informacji na ten temat należy szukać na oficjalnej stronie instytucji.

Klienci innych banków również muszą być czujni


Bardzo ważnym czynnikiem, który odróżnia wiadomości wysłane przez oficjalną instytucję, od oszustwa jest fakt, że bank nigdy nie prosi o potwierdzenie transakcji poprzez zaznaczenie obrazka na ekranie.
Rzecz jasna wszystkie wymienione rady tyczą się również klientów innych banków, bo ostatnimi czasy aktywność cyberprzestępców.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Uratował suczkę przed byciem zjedzoną. Kiedy wziął ją w ramiona wydarzyła się piękna rzecz, wzruszające wideo
  2. Lidl zapowiada ogromne zmiany. Klientów sieci czeka rewolucja
  3. Abonament RTV będzie wyższy w przyszłym roku. Wiemy kto nie musi płacić, spore zaskoczenie
  4. Uczniowie wrócą do nauki zdalnej? Nieoficjalne informacje zalewają Internet
  5. "Jeden z dziesięciu”: występ, który przeszedł do historii. Pan Ireneusz rozczulił swoją ekspresją
  6. Sportowcy zapowiadają szturm na sejm. Na Wiejskiej będzie bardzo gorąco

Następny artykuł